Переобладнання обприскувачів системами адаптивного обприскування

20 мая 2022 в 14:00

6176

Переобладнання обприскувачів системами адаптивного обприскування

Переобладнання вживаної сільськогосподарської техніки, дозволяє отримати кращу якість виконання робіт від старих обприскувачів, сівалок чи іншої техніки. Системи адаптованого обприскування економлять агрохімікати, та покращують живлення та захист рослин.


Є думка, що з початком війни українським аграріям стало не до точних технологій. І дійсно, на сході України багато компаній які планували купівлю нової техніки або переобладнання старої, відмовились від намірів. Проте аграрії в тих регіонах, яких не торкнулась війна, продовжують вдосконалювати виробництво, бо оптимізація використання та економія препаратів сьогодні актуальна як ніколи.  

Економія ЗЗР стала ще більш актуальною

Зі здорожченням добрив та ЗЗР значно зменшився термін окупності технологій точного внесення. Системи точкового, диференційного внесення препаратів, системи адаптивного обприскування — всі вони сьогодні працюють з дефіцитними препаратами заощаджуючи не лише гроші, але й самі препарати для додаткової обробки рослин (у випадку економії в 10%, “зекономлене” кожне десяте внесення). 

Системи адаптованого обприскування з посекційним або пофорсуночним відключенням дозволяють заощадити від 5 до 20% ЗЗР та добрив в залежності від поля (форми, ухилу, наявності перешкод). Економія відбувається завдяки виключенню переливів, подвійного обробітку рослин та точному дотриманню норми виливу навіть при зміні швидкості трактора.

Кращий захист — вищий врожай

Іншою перевагою використання систем точного внесення саме сьогодні, є зацікавленість всієї країни у високій врожайності культур. Не даремно сьогодні сільгоспвиробників називають аграрним фронтом, їх місія надважлива — забезпечити продовольчу безпеку країни що воює. 

Для ефективного захисту рослин технології адаптивного обприскування забезпечують: 

  • рівномірне покриття рослин (підтримка тиску по всій ширині штанги обприскувача);
  • норму виливу та розмір краплі (може задаватись механізатором з кабіни просто під час роботи);
  • моніторинг внесення (механізатор може контролювати якість виконання слідкуючи за показниками на моніторі).

Контроль роботи не лише дозволяє директору чи агроному слідкувати за дотриманням технології та норми внесення, але головне, дає змогу пересвідчитись що рослини отримали необхідний захист і убезпечені від хвороби чи шкідника. 

Переобладнання обприскувачів

В XXI столітті технології застарівають швидше ніж техніка. Обприскувачі, сівалки та інша сільськогосподарська техніка “на ходу”, часто не може виконувати функції, доступні новим агрегатам. Виробники рішень підлаштовуються під фінансові можливості аграріїв, пропонуючи переобладнання техніки, яка є в господарствах.

Якщо фірма-виробник рішення має офіційне представництво в регіоні, то оцінка стану техніки та оцінка можливості її вдосконалення входить в пропозицію. Під час війни, та у зв’язку з проблемами з логістикою, можливі варіанти з дистанційним наданням інформації (клієнт скидає відео техніки, надає її опис — ширина захвату, який насос, вхід/вихід з насосу, з якою нормою буде лити, з якою максимальною швидкістю тощо). Норма виливу і швидкість дозволяє визначити яка система потрібна клієнту, яка пропускна здатність витратоміра. 

Ціна переобладнання також залежатиме від обприскувача. 

Скільки коштує переобладнання

Компанія Спрей Агро, яка встановлює сучасне обладнання на обприскувачі (зокрема системи TeeJet), поділилась розцінками на повне переобладнання:

  • посекційне відключення, система Geoline на 9 секцій — 200-210 тис грн;
  • посекційне відключення, система TeeJet на 9 секцій — 300 тис грн;
  • пофорсуночне відключення, система TeeJet — € 1200 за 1 м (2 форсунки). 

Це не дешево, але вигідніше ніж купувати новий обприскувач з аналогічною якістю внесення. Якщо вживаний обприскувач вже має комп’ютер і електроніку від іншого виробника, можна здешевити послугу встановивши посекційне відключення на чинному устаткуванні (електроніці, секційних клапанах, витратомірі, пропорційному клапані тощо), яке буде підключене до нового комп’ютера. 

Система DynaJet

Система адаптивного обприскування DynaJet одна з провідних для переобладнання обприскувачів. Вона дозволяє працювати на високих швидкостях (до 25 км/г) та змінювати витрату рідини незалежно від значення тиску (працює за принципом ШІМ). 

Принцип широтно-імпульсної модуляції дозволяє регулювати норму виливу без зміни розміру краплі, вмикаючи і вимикаючи соленоїдні клапани окремих розпилювачів з частотою 20 Гц, зберігаючи високу якість покриття (можна працювати на широкому діапазоні норм).

За замовчанням доступні функції компенсації на поворотах та пофорсуночного відключення, після установки додаткового обладнання можливе диференційне та точкове внесення (DynaJet допускає інтеграцію з розумними датчиками, наприклад, WeedSeeker).

Окупність системи

В разі повного завантаження обприскувача (враховуючи ціни на ЗЗР) термін окупності становить близько одного аграрного сезону. Посекційне відключення дає від 5% заощадження препаратів, пофорсуночне — ще мінімум 5%. Звісно економія препаратів це тільки частина економічного ефекту, значно більше в перспективі врожаю дасть якісний захист рослин і точність внесення (для термінала teejet matrix 908 доступне навіть диференційне внесення агрохімії). Оновлення програмного забезпечення для клієнтів безплатне, для розрахунку компанія Спрей Агро дає відстрочку до 1 місяця. 

Сигналу корекції для роботи також достатньо безплатного (точність 30 см), але з часом можна перейти на уточнений сигнал. Переваги термінала ISOBUS Matrix 908 TeeJet — його можна купити як навігатор (монітор з антеною, без системи ISOBUS), а потім докупити потрібні функції (розблокування монітора до функціонала ISO, платний сигнал корекції, функції посекційного внесення тощо).

Переобладнання та експлуатація

Час переобладнання обприскувача залежить від кількості змін: повністю монтаж системи (шланги, фільтра, електроніка) для посекційного внесення — день-півтора, пофорсуночного — до двох з половиною днів. Компанія налаштовує систему (ці налаштування потім не треба змінювати), в полі клієнту пояснюють як працює система — це все займає не більше 2-3 годин. 

Гарантія від виробника — рік. Заміна компонентів системи швидка (є на складах і їх не треба чекати) і безплатна протягом гарантійного періоду (якщо вийшло з ладу по вині виробника). 

Матеріал створено за підтримки USAID AGRO, що виконується компанією Chemonics.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх