Оптимізація весняного підживлення: ключові аспекти та інновації

29 марта в 14:00

2805

Оптимізація весняного підживлення: ключові аспекти та інновації

Які інноваційні технології сприяють підвищенню ефективності весняного підживлення рослин, допомагають аграріям ефективно використовувати ресурси, забезпечуючи оптимальний розвиток та врожайність?


З початком весни аграрії розпочинають важливу аграрну операцію — весняне підживлення, яке визначає результативність майбутнього врожаю. Кожного сезону аграрії шукають нові способи покращити ефективність цього процесу, впроваджуючи інноваційні рішення та технології. Правильне внесення добрив у цей період може забезпечити не лише високий врожай, але й економію коштів. Сучасні технології та стратегії дозволяють зробити цей процес більш точним, ефективним та прозорим.

Проаналізуємо ключові аспекти даного процесу та оглянемо інноваційні підходи, які допомагають аграріям оптимізувати цей етап сільськогосподарського циклу.

Яка цьогоріч ситуація зі внесенням добрив? 

Весна розпочалася на два тижні раніше у західних і південних регіонах, розповідають аграрії. Дистанція між першим, другим і третім внесенням добрив скоротилась до тижня-десяти днів, що поставило фермерів перед викликом у вчасному весняному підживленні. Спостереження показують, що активна фаза кущення вже виявлена на заході країни, але в центральних і північно-східних регіонах розвиток рослин дещо відстає

Зараз більшість аграріїв планує третє підживлення перед виходом у поле, частина фермерів ще планує друге внесення добрив. На заході України спостерігається значна кількість талої води, історично вона швидко сходила, що сприяло роботі сільгоспугідь, але цього року в багатьох місцях відходить дуже повільно, зокрема на Волині.

Практичні особливості весняного підживлення

Загалом стратегія внесення добрив визначається наявними умовами: волога, температура та наявність необхідної техніки.

Перше підживлення проводиться за допомогою селітри у вигляді доступної форми азоту. Друге підживлення зазвичай здійснюється карбамідом, де азот представлений у двох формах, які легко доступні для використання при наявності вологи. КАС, що містить три форми азоту, діє пролонговано після внесення, забезпечуючи рослини азотом протягом тривалого періоду.

Перше весняне підживлення озимих культур рекомендується проводити після зникнення снігу, коли рослини вже активно кущаться. Вносити КАС можна в ранньовесняний період, коли температура повітря перевищує 2 ° С.

Друге підживлення краще проводити в період активного кущення, до початку виходу в трубку. Третє підживлення рекомендується робити перед виходом в трубку. На додачу, можна робити останнє підживлення перед наливом зерна в колосі, що дозволить покращити якість насіння.

Варто пам'ятати, що внесення КАС має свої ризики, зокрема, можливі опіки культурних рослин. Також потрібна спеціальна техніка для використання рідких добрив, особливо для ярих зернових культур, де досягається найкращий результат за дробного внесення.

Нові технології для оптимізації витрат на КАС

Сучасні технології сприяють оптимізації витрат на КАС та підвищенню ефективності сільськогосподарського виробництва. Диференційне внесення добрив на основі карт-завдань дозволяє вирівняти урожайність на строкатих полях, водночас зменшуючи виробничі витрати. Технології від Yara, Augmenta, Beeleap надають аграріям інструменти для точного та ефективного внесення добрив.

Оптимальний момент та частота внесення КАС

Оптимальний момент для внесення добрив залежить від типу культури, фази розвитку та погодних умов. Індивідуальний підхід з урахуванням історії поля, погодних умов та потенціалу врожаю дозволяє максимізувати результат.

Норми внесення карбамідо-аміачної суміші (КАС) залежить від типу культури, фази розвитку, культур-попередників та інших факторів. Не існує спеціальних обмежень у використанні КАС, оскільки його можна застосовувати у різні строки та способи:

  • восени можна вносити КАС для деструкції пожнивних залишків, таких як солома та стебла. Це рекомендується робити перед основним обробітком ґрунту або перед посівом озимих культур;
  • навесні КАС застосовується для передпосівного обробітку;
  • у період вегетації сільськогосподарських культур КАС можна використовувати для кореневого та листкового живлення, а також у системах краплинного зрошення.

Для досягнення оптимальних результатів важливо вивчити потенціал та особливості поля, включаючи історичні дані, та планувати відповідні норми внесення добрив. Технологічні можливості дозволяють точно визначати кількість та норму підживлень, щоб ефективно використовувати їх потенціал.

На необхідність та ефективність внесення добрив впливають погодні умови, такі як волога та температура, а також фази розвитку рослин. Наприклад, для кукурудзи рекомендується проводити підживлення на етапі розвитку 4-8 листків між рядками, а за наявності технологічних можливостей — до 10 листків, з фокусом на підкореневе живлення.

Стратегії моніторингу та контролю для зменшення витрат

Однією з ключових стратегій для зменшення витрат під час весняного підживлення є систематичний моніторинг та контроль за станом рослин після виходу із зими. Це дозволяє вчасно виявляти проблеми зі шкідниками чи захворюваннями та коригувати польові операції відповідно до наявних умов.

Для ефективного моніторингу використовуються різноманітні технології: супутникові системи, дрони, інноваційні рішення на основі ШІ та метеостанції. Кожна з них дозволяє проводити моніторинг та контроль посівів, а також максимізувати ефективність весняного підживлення, сприяють оптимальному розвитку сільськогосподарських культур.

Які інноваційні рішення для аграріїв пропонують на українському ринку?

На українському аграрному ринку з'явилася перспективна можливість вносити добрива зі змінною нормою без тривалої підготовки, завдяки інноваційній технології зі штучним інтелектом, яку запроваджує компанія SmartFarming за підтримки Програми USAID АГРО.

Польовий аналізатор Augmenta

Цей проєкт надає вітчизняним агропідприємствам можливість скористатися послугою з оптимального дозування добрив на максимально вигідних для себе умовах, що дозволяє зекономити до 90% її вартості.

Послуга, яка базується на використанні технології Augmenta, надає аграріям широкі можливості:

  • робота в полі в режимі реального часу, що дозволяє негайно реагувати на зміни у полях;
  • простота в установці та використанні пристрою, який легко закріплюється на будь-якому тракторі;
  • автоматичне калібрування пристрою, що забезпечує його готовність до роботи без затримок;
  • можливість роботи зі строкатими полями та вирівнювання показників урожайності на різних ділянках;
  • гарантоване отримання рослинами потрібної дози агрохімічних речовин, що позитивно впливає на якість врожаю;
  • автоматичне формування параметрів для самохідного обприскувача чи трактора без необхідності розробляти карти-завдання;
  • швидкий початок роботи – внесення добрив може розпочатися вже за 2-3 години після прибуття команди SmartFarming;
  • максимально ефективний розподіл агрохімічних речовин на площі внесення, навіть при недостатній кількості добрив.

Технологія диференційного внесення добрив з Augmenta дозволяє уникнути проблем, пов'язаних з обмеженою актуальністю знімків поля для аналізу NDVI. Це робить технологію ефективною навіть під час роботи у складних погодних умовах

зауважив Артур Анділахай, агроном-дослідник SmartFarming.

Інноваційні рішення, такі як Augmenta, особливо цінні для малих та середніх агропідприємств, адже вони дозволяють використовувати елементи точного землеробства та економити кошти. Простота в установці та використанні технології дозволяє фермерам зосередитися на вирощуванні врожаю, максимізуючи при цьому потенціал господарства.

зауважив Назар Малиняк, керуючий партнер SmartFarming.

Як аграрію скористатися послугою від компанії SmartFarming?

Алгоритм замовлення послуги досить простий та складається всього з 4 кроків.

По-перше, заповнити заявку або зателефонувати менеджеру компанії SmartFarming. 

По-друге, узгодити деталі та параметри операції з фахівцем SmartFarming. 

По-третє, домовитись про дату та час надання послуги з підживлення посівів. 

По-четверте, виконати операцію. Команда SmartFarming приїде у визначений день і якісно проведе внесення добрив. Після цього клієнт оплачує послугу лише за фактом її виконання.

Сукупна вартість послуги з оптимального дозування добрив з використанням Augmenta становить $10/га, однак завдяки підтримці Програми USAID АГРО агропідприємства можуть заощадити до 90% вартості, оплачуючи всього $1/га. Технологія доступна для посівів озимих зернових, кукурудзи, соняшнику та сої.

З питань щодо послуги та для її замовлення звертайтеся до команди SmartFarming: +38 (067) 829-10-80 або залишайте заявку на сайті.  

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх