Платформа Агроконтроль дозволяє ефективно вирішити ряд важливих завдань щодо облік земельного банку: обміни, аналітика, синхронізація з реєстрами (ДРРП, ПККУ, ДЗК, НГО), векторизація ділянок.
Відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення все ближче. Актуальність в ефективному обліку земельного банку як завжди висока, тим більше зараз.
Земля — це основа будь-якого сільського господарства. Цей основний актив будь-якого агропідприємства, є безцінним. І це не тільки точне землеробство, правильна обробка, внесення добрив, хімічний аналіз ґрунтів і т.д. А це також ефективне управління земельним банком.
Візуалізація земельного банку — найкращий спосіб для його аналізу та оцінки ризиків
Тому необхідно проводити аналіз земельного банку, вивчити всі ризики, скласти план і впорядкувати свій земельний банк. Найкращий спосіб для цього - це візуалізувати його на карті і зіставити з фактичними полями, які обробляються.
Це дозволить бачити всю карту ділянок і полів, знайти розбіжності між фактично обробленими площами і документальним оформленням. Знайти землі, по яким відсутні будь-які документи, договори за якими закінчується термін дії, ділянки без кадастрових номерів, проектні дороги, не переоформлений спадок. В результаті даний аналіз і аудит дадуть можливість обробляти землю, де не обробляли раніше або оформити документи, де обробляєте зайве.
Електронна карта паїв — рішення IoT платформи “Агроконтроль”
За допомогою IoT платформи "Агроконтроль" створюється електронна карта паїв, за кожною ділянкою закріплюється інформація і вся документація (договори, додаткові угоди, сертифікати і т.д.). По кожній ділянці в автоматичному режимі завантажується вся інформація з Держгеокадастру (права власності, речові права, грошова оцінка тощо).
З державного реєстру речових прав завантажується інформація по орендарю, орендодавцю, терміну дії договору, даті реєстрації. Маючи всю цю інформацію легко вести облік і контролювати свій земельний банк. Система автоматично відображає ділянки в різній колірній палітрі, таким чином показуючи, що необхідно укласти договори, які вже можливо прострочені, або за якими підходить закінчення терміну оренди. Крім цього також приходять повідомлення, сигналізуючи про настання важливої події.
Ділянки на карті векторизуються повністю в автоматичному режимі, всі дані завантажуються з публічної кадастрової карти, Державного реєстру речових прав та з інших джерел. Тому для користувача немає потреби робити якусь ручну роботу для наповнення бази даних.
Автоматичний моніторинг реєстрів
Наповнити даними модуль облік земельного банку і далі контролювати в автоматичному режимі потребу в підписанні додаткової угоди для продовження договору, цього недостатньо.
Необхідні інструменти, які будуть моніторити реєстри і показувати невідповідності в даних. Якщо для наповнення були використані дані клієнта, напевно там могли бути помилки, вручну їх визначити просто неможливо.
Функціональні можливості моніторингу, дозволяють в автоматичному режимі перевіряти реєстри на предмет невідповідності даних в системі і реєстрах. Також є можливість обробки інформації з файлів * .pdf з державного реєстру речових прав. Ви можете це робити хоч щодня або в міру необхідності.
Наскільки рішення “Агроконтроль” важливе для керівника агрокомпанії:
- керівництво бачить за допомогою електронної карти полів та ділянок всі свої земельні ресурси і ресурси конкурентів;
- визначає стратегічні земельні ділянки, володіння якими вкрай важливо для підприємства, а також ті поля або ділянки, які знаходяться в оточенні ділянок конкурентів, для яких дуже складно доставляти техніку і через які підприємство несе додаткові витрати;
- може планувати і здійснювати обмін ділянками, візуалізуючи даний процес на карті;
- контролює нарахування орендної плати тільки за актуальними договорами;
- оперативно отримує всю необхідну аналітичну звітність щодо земельних ділянок, пайовикам, може ефективно планувати структуру посівних площ.
На що потрібно звернути увагу при виборі рішення по обліку земельного банку
На ринку існує маса пропозицій щодо вирішення цього завдання. Наша думка на що потрібно звернути увагу:
1. Загальна вартість рішення.
2. Вартість послуги наповнення даними.
3. Даний блок бажано щоб був в єдиному вікні, в одній платформі, де можна крім ділянок відобразити як мінімум поля, подивитися, можливо щось не обробляється і є втрати. Також можливо обробляються чужі землі, а документів по ним немає, землі в зоні ризику. Подивитися виконання агрооперацій, можливо техніка крім Вашої землі обробляє ділянки сусідам.
4. Обміни ділянками, облік відданої землі по обмінах та отриманої взамін, договори обмінів, візуалізація.
5. Аналітика, статистика.
6. Автоматичний моніторинг реєстрів на предмет змін.
7. Векторизація земельних ділянок.
8. Розмежування прав доступу.
9. Планування завдань та контроль виконання.
IoT платформа Агроконтроль — це комплексне рішення для сільгоспвиробника, яке дозволяє ефективно займатись виробництвом, та вирішує максимально всі потреби в сільському господарстві. Ось повний перелік функцій, який доступний користувачу:
GPS моніторинг, контроль палива, облік земельного банку, карта поля, агрооперації, шляховий лист, ТМЦ, АЗС, заправки, метеостанції, агроскаутинг, мобільний агроном, супутниковий моніторинг, NDVI,EVI2,GNDVI,NDMI, прогнозування врожайності, аналізи ґрунтів, уборка, свій-чужий, вагова/елеватор, онлайн доставка на елеватор, відеомоніторинг, повідомлення, маршрути, API.
Ознайомтесь детальніше про модуль облік земельного банку від “Агроконтроль”.
Більш детально про ці, а також інші можливості IoT платформи Ви можете ознайомитись на сайті “Агроконтроль”.