“Нове свинарство 2025” стартує в Україні

24 июня 2020 в 15:00

3877

“Нове свинарство 2025” стартує в Україні

Реалізацію безпрецедентної Програми розвитку м’ясної галузі України “Нове свинарство 2025” розпочала Асоціація “М’ясної галузі” (АМГ) у червні 2020 року.


Мета Програми — збільшення виробництва свинини до 3 млн т, з яких щонайменше 1 млн т — свинина із доступною ціною для населення України та 2 млн т — експорт в інші країни світу, — повідомляє прес-служба АМГ.  

На жаль, у самих свинарів немає внутрішніх ресурсів і запиту для трансформації галузі. Вісім років застою у свинарстві, щороку новий антирекорд поголів’я свиней лише підтверджують це”. У промисловому свинарстві 24 областей України на 2020 рік нараховувалося 3,3 млн свиней, що менше, ніж в одній Бєлгородській області Росії (4 млн голів). Якщо порівняти з територіями Бельгії чи Данії — зіставні за розмірами з однією областю України, де утримують 6 і 12 млн голів свиней відповідно, то стає зрозумілим, що минулими роками вітчизняне свинарство йшло переважно хибними дорогами

Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі".

На його думку, лише невеликій частині учасників галузевої Асоціації “Свинарі України” (АСУ), ймовірно, вигідні зменшення поголів’я свиней в Україні, дефіцит для переробної галузі та найвища на глобальному ринку собівартість і ціна на свиней, а відтак і одна з найвищих ціна на свинину для населення України.

Як повідомляв AgGeek, в Україні середньодушове споживання свинини за 6 років впало до 15 кг в рік, тоді як у наших найближчих сусідів воно значно вище, наприклад, у Польщі — 41 кг, в Білорусі — 38 кг, в Росії — 30 кг.

За словами Бабенка, позиція АСУ є деструктивною та згубною як для свинарства, так і для переробної галузі, про що йшлося й у статті “Чи бути СВИНОапокаліпсису–2, або Чому галузева асоціація поразки подає за перемоги”.

Єдине правильне рішення — консолідація виробництва та переробки, про що ми публічно заявили ще в квітні поточного року. Збільшення поголів’я свиней пропонують переробники, частина м’ясопереробних підприємств уже готова вертикально інтегруватися з вирощуванням, частина готова до співпраці у формі кооперативу переробників із виробниками

Микола Бабенко.

Реалізація програми “Нове свинарство 2025” у партнерстві із Центром підвищення ефективності в тваринництві сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виходу на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней.

Для скептиків таких планів ми вирішили навести успішний приклад схожої стратегії, реалізованої в Росії Національною м’ясною асоціацією (НМА), у вигляді тез із інтерв’ю виконавчого директора НМА для відомого англомовного видання PigProgress.

Источник: pigprogress.net

Росія відіграє свою нову глобальну роль у свинині. Десятиліттями після розпаду Радянського Союзу Росія була одним із найбільших світових імпортерів свинини. Ці часи минули, російське свинарство не лише забезпечило внутрішню потребу, але й зуміло стати виробником із низькими витратами. Куди далі? Пояснює Сергій Юшин із Національної м'ясної асоціації.

Національна м'ясна асоціація (НМА) одне з найбільших та найпотужніших у країні об'єднань виробників та м'ясопереробників. Взаємодіючи з урядом, НМА докладає великих зусиль для підвищення ефективності вітчизняного свинарства, просування російської свинини на закордонні ринки та збільшення продажів для неросійських покупців. В країні є все необхідне для того, щоб стати одним із найсильніших експортерів свинини у світі, вважає Сергій Юшин, виконавчий директор НМА.

Ми бачимо, що продаж свинини в Росії збільшується завдяки низьким цінам. За перші чотири місяці 2020 року середня ціна на свинину в Росії знизилася на 10%. Цілком ймовірно, що ми вступаємо у складний період посиленої цінової конкуренції між птицею та свининою.

Після 15 років великих інвестицій, що перевищують 10 мільярдів доларів, Росія виробляє свинину в кількості та видах, необхідних для повного задоволення внутрішнього попиту. У 2018 році імпорт та експорт були рівні. У 2019 році ми збільшили виробництво на 150 000 тонн порівняно з минулим роком, тоді як експорт зріс до 90 000 тонн.

Крім того, багато компаній є вертикально інтегрованими, що сприяє їхній стабільності, традиційні свинокомплекси та вирощування в домогосподарствах припиняють свою діяльність. Наші компанії постійно намагаються знизити виробничі витрати та підвищити ефективність. Собівартість виробництва на сучасних комплексах становить близько 1,1–1,2 дол. США / кг живої маси. Ціна на зерно не є низькою, але вона стабільна, плюс розширення експортних можливостей дає можливість для зростання прибутковості.

У 2020 році ми очікуємо, що будуть запущені нові господарства загальною потужністю близько 300 000 тонн. Низка традиційних свинокомплексів з низькою ефективністю закриється.

Що стосується собівартості, то ми досягли чудових результатів у її скороченні. Сьогодні наша собівартість продукції на сучасних фермах та бійнях схожа на собівартість продукції ефективних європейських або американських виробників. Наша ціна на свинячі туші нижча, ніж у більшості країн ЄС, і не вище, ніж у Бразилії. Тільки Канада та США пропонують дешевші продукти, ніж Росія

Aggeek уже повідомляв, що 5-річна програма “Нове свинарство 2025”, ініційована Асоціацією “М’ясної галузі”, допоможе вирішити проблему світового дефіциту свинини та вивести Україну до числа провідних гравців на світовому ринку м’яса.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх