Нова технологія посіву просапних культур по no-till залучила $2 млн інвестицій

27 января 2022 в 11:00

4182

Нова технологія посіву просапних культур по no-till залучила $2 млн інвестицій

Компанія Susterre Technologies Inc. залучила інвестиції у розмірі $2 млн під час першого раунду фінансування.


Компанія Susterre розробила технологію посіву просапних культур з використанням струменя рідини надвисокого тиску для систем нульової обробки ґрунту (no-till). 

Проблеми посіву по no-till

Нульовий обробіток ґрунту — усталена практика вирощування культур в Україні і світі. Переваги її застосування в зменшенні ерозії, збереженні структури та біорізноманіття ґрунтів.

Загальна практика для господарств які працюють з no-till, використання технології прямого посіву спеціальними сівалками, які розрізають ґрунт. Та на жаль ефективно розрізати пожнивні залишки та витримувати рекомендації щодо глибини посіву вдається не завжди.

Посів за допомогою струменя рідини надвисокого тиску

Технологія компанії Susterre полягає в використанні струменя рідини надвисокого тиску для розрізання товстих шарів решток та ущільненого ґрунту, та проведенні висіву культур на весокій швидкості. Ця технологія дає можливість ефективно виконувати посів навіть на тих полях, на яких багато років не проводилась глибока оранка ґрунту.

Струмені рідини високого тиску вже використовуються в багатьох галузях промислового виробництва, навіть для різання сталі, але їдея її застосування для посіву досить нова. Тим не менш дослідження показують, що ця інноваційна технологія має суттєві переваги: 

  • знижується вартість посадки приблизно на 13%;
  • збільшується вікно для посіву в умовах змінної вологості;
  • підвищується швидкість появи сходів.

Запатентована технологія Susterre добре адаптується до всіх домінуючих просапних культур з будь-якою шириною міжрядь. Наразі компанія зосередилась на вдосконаленні посіву кукурудзи та сої в Північній Америці. Великий плюс технології також в можливості переоснащення сівалок, що вже використовуються в господарствах. Замість традиційних дисків в якості ріжучого механізму на сівалки встановлюють рідинні форсунки ультрависокого тиску. Це робить рішення не лише ефективним, але й економічно доцільним для малих і середніх фермерів.

Про Carrot Ventures

Carrot Ventures — це венчурний фонд, орієнтований на підтримку нових сільськогосподарських технологій, який дозволяє розробникам комерціалізувати їх перспективні інновації в галузі AgTech

Інвестори з Carrot Ventures відзначають переваги рішення, які дозволили їм повірити в майбутнє технології та фінансово підтримати розробників: 

  • захист ґрунтів та навколишнього середовища: рішення має не лише економічні та агрономічні переваги, а й екологічні;
  • схвальний прийом, який технологія отримала від фермерських спільнот прибічників технології нульової обробки.

Інформація про Susterre Technologies Inc.

Компанія Susterre — є піонером у використанні струменів рідини надвисокого тиску для посіву. Технологія пройшла перші польові випробування в 2019 році в Техасі та Канзасі успішно впоравшись з шаром бермудської трави, якою були вкриті поля.

Джерело: newsdirect.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх