Нова розробка для бойових українських безпілотників

23 мая 2022 в 11:00

5866

Нова розробка для бойових українських безпілотників

Відео з касетним барабаном для мінометних снарядів днями з’явилось в мережі. Ймовірно здатність до враження військової техніки бойового безпілотника з таким пристроєм буде випробувано на техніці руських.


В мережі з’явились записи на яких касетний барабан вивільняє снаряди (6 одиниць) навколо якого тут же почали точитись чутки. За не підтвердженою інформацією розробник пристрою — неназвана голландська компанія, його призначення — використання на дронах для скидання снарядів на позиції ворога, випробування ж повинні відбутись в Україні. Судячи з наявних матеріалів, схоже що барабанний пристрій дійсно розроблений для комерційних безпілотників типу квадрокоптер, пристосованих для утримання та скидання мінометних снарядів.

Що відомо про пристрій

Розробка має будову барабанного магазину, який обертається навколо стволу та заряджається інертними мінометними снарядами. В процесі “експлуатації” снаряди вивільняються з пристрою і вражають ворожі цілі противника. За деякими повідомленнями технологія була розроблена для українських сил, і вона має замістити саморобні пристрої, які використовувались на війні до цього часу. 

Чи нова це розробка

Судячи з одного з відео, поширеного українськими військовими, ними вже випробовувались аналоги барабанних пристроїв. Відеоролик знятий за допомогою камери на комерційному дроні, увіковічнив атаку на російський танк Т-72Б3 із застосуванням чотирьох мінометних снарядів. Розмір та форма мінометних снарядів, їх кількість та швидкість вивільнення, можуть відповідати можливостям згадуваного касетного барабана.

Цінність технології

Дешеві (в порівнянні з іншою військовою технікою) стандартні мультироторні безпілотники можуть бути цінним озброєнням за наявності на борту кількох снарядів для ураження однієї цілі. Таке обладнання стане в пригоді у випадку здійснення швидких наступальних операцій, в тому числі для ураження броньованої техніки, та атаки кількох цілей під час одного бойового вильоту.

Дрони, як символ еволюції бойових дій

Дрони з бомбами — знаряддя враження, яке використовують ще з часів битви за Мосул. Вони пройшли шлях від імпровізованих та ненадійних систем звільнення снарядів, до спеціалізованих касетних барабанів. 

Читайте також: Агродрони на війні.

На озброєнні у росіян сьогодні також є дрони-бомбардувальники, але судячи з відео в мережі твіттер, це саморобні пристрої, які скидають на українські позиції гранату в чашці. Під час падіння чашка розбивається, а звільнена граната детонує. 

Роль “низькопробної” авіації

Касетний барабан невідомої розробки нагадав про постійну появи новин про дрони в усіх останніх збройних конфліктах. Авіація з БПЛА може назавжди змінити погляд військових на дрони. Розробка потужних засобів боротьби з безпілотниками вже стала першочерговим пріоритетом для Міністерства оборони США. 

Технологія БПЛА збільшують тактичні можливості за відносно невелику вартість. І що далі, тим більш доступними вони стають.

Приклади використання бойових дронів

Безпілотники озброєні саморобними вибуховими пристроями, були помітною тактичною розробкою під час війни проти ІДІЛ у Сирії та Іраку у 2017 році. Попри системи радіоелектронної боротьби та технології високоякісних твердотільних лазерів безпілотники продовжували становити загрозу.

У 2020 році наземні війська США, які охороняли нафтові та газові родовища у Східній Сирії, піддавалися постійним атакам безпілотників. Відставний генерал Корпусу морської піхоти США Френк Маккензі говорив, що загроза, яку представляють серійні дрони, була однією з головних проблем військових США.

У січні 2022 року з’явилися відеозаписи дрона, який скидає бомбу. Відео походить з Північної Америки і демонструє як один з мексиканських наркокартелів використовує дрон-бомбардувальник ймовірно проти конкурентів. Раніше вже з’являлись повідомлення про використання у війні картелів дронів-камікадзе з вибуховим пристроєм на борту.

Майбутнє безпілотних технологій

Використання дронів як Україною, так і росією (яка роками хизувалась своєю міццю), демонструє практичність використання технології, яку почали використовувати як зброю недержавні військові угрупування лише кілька років тому. Обмінний курс маленького безпілотника з кількома мінометними снарядами до дорогих броньованих військових машин, надто привабливий, щоб пройти повз смертоносну технологію.

Джерело: thedrive.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх