Навіщо перевіряти ущільнення ґрунту?

19 июля 2022 в 17:34

5324

Навіщо перевіряти ущільнення ґрунту?


Окрім розуміння агрохімічного стану необхідно враховувати і значення щільності ґрунту. Оптимальні значення даного показника для ґрунтів середнього та важкого гранулометричного складу має сягати 1,1 – 1,3 г/см3, а для супіщаних і піщаних – від 1,3 – 1,5 г/см.

Проблема переущільнення загострюється та набуває велетенських масштабів. Ще не всі розуміють, як згубно діють процеси переущільнення на ріллю, і на вирощувані культури. Наслідками переущільнення є:

  • Порушення структури ґрунту з руйнуванням ґрунтових пор та подальшим брилуванням.
  • Порушення циркуляції води та повітря всередині ґрунтових шарів.
  • Порушення терморегуляції ґрунту.
  • Зниження вологозабезпечення рослин, аерації, погіршення біологічних процесів.
  • Порушення процесу випаровування вологи.
  • Пригнічення росту коренів рослин.

Результати щільності ґрунту можуть дуже варіювати в межах одного поля, а втрати врожаю можуть сягати до 60%.

Для поліпшення структури та попередження ущільнення ґрунту, необхідно дотримуватись таких заходів: дотримуватись сівозміни, маршрутизацію руху техніки полем, періодично перевіряти щільність ґрунтів за допомогою пенетрометра, звертати увагу на обробіток ґрунту, здвоювати або потовщувати колеса тракторів, а за можливості, застосовувати комбіновані та широкозахватні агрегати, комбінувати технологічні операції.

Для того, щоб не спостерігати даних наслідків у посіві доцільно проводити ручне чи автоматичне вимірювання щільності ґрунту або сканування структури ґрунту TopSoil Mapper.

Система TopSoil Mapper фіксує ущільнення, структуру ґрунту на різних глибинах, усереднене значення по відмінності структури ґрунту і вологозабезпечення ґрунту в режимі реального часу. За даної технології фермер отримує дані про властивості ґрунту та оптимальній глибині для проведення рихлення на значних площ за короткий проміжок часу.

Агрохімічний аналіз, розуміння структури та щільності ґрунту в сучасному світі – невід’ємною частиною успішного аграрного бізнесу, адже це заощаджує кошти, а ще допомагає зберегти родючість землі. Завдяки проведенні даних досліджень ви будете знати все, що потрібно для покращення стану ваших посівів!

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх