Навіщо аграрію переобладнувати обприскувач?

2 июня 2023 в 12:00

4349


Переобладнання сільськогосподарської техніки, дозволяє отримати кращу якість виконання робіт від обприскувачів, сівалок чи іншої техніки. Системи адаптованого обприскування економлять агрохімікати, покращують живлення та захист рослин.

Обприскувачі використовуються в ключових операціях виробничого сезону – внесенні ЗЗР та підживленні посівів. Робота обприскувачів під час виконання операцій має бути точною і максимально керованою для забезпечення ефективного внесення. Це сприяє якісному розвитку рослин протягом вегетаційного періоду та безпосередньо впливає на показники фактичної врожайності.

Навіщо переобладнувати обприскувач?

В першу чергу, модернізація та дообладнання обприскувача дасть вам змогу якісно проводити внесення ЗЗР та добрив, уникнути перекриттів та нерівномірного виливу на рослину. Окрім цього, завдяки детальній аналітиці та управлінню операцією ви зможете оптимізувати витрати на засоби захисту рослин та добрив.

Чому фермери масово почали робити переобладнання обприскувача?

Успішне агропідприємство аналізує безліч аспектів під час управління виробництвом. Точне землеробство в сільському господарстві привертає все більше уваги з боку аграріїв, оскільки воно допомагає скоротити витрати та поліпшити стан довкілля. Наприклад, сучасна сільськогосподарська техніка, якісні добрива та ЗЗР можуть не принести очікуваного результату, якщо не враховувати характеристики ґрунту.

Всі обприскувачі найвищого цінового сегменту вже оснащуються сучасним обладнанням, тому що без нього не можливо повністю розкрити потенціал обладнання та забезпечити якісний обробіток. Крім того, високі технології дають змогу не тільки максимізувати прибуток під час вирощування сільськогосподарських культур, а й запобігти крадіжкам ресурсів. В разі повного завантаження обприскувача (враховуючи ціни на ЗЗР) термін окупності становить близько одного аграрного сезону. Посекційне відключення дає від 5% заощадження препаратів, пофорсуночне – ще мінімум 5%. Звісно економія препаратів це тільки частина економічного ефекту, значно більше в перспективі врожаю дасть якісний захист рослин і точність внесення.

Що наша компанія робить у цьому напрямку?

Для якісної роботи будь-якого обприскувача обов'язково повинна бути система дозування, яка буде забезпечувати рівномірне внесення з заданою нормою робочої рідини по всіх секціях обприскувача.

В Україні дуже багато обприскувачів, які мають застарілу або не зовсім робочу систему дозування. Саме для цих випадків ми розробили цю пропозицію, щоб вивести Ваш обприскувач на сучасний рівень і отримати всі переваги сучасних технологій обприскування.

Наша система підключається безпосередньо до робочих органів обприскувача – витратоміру, насосу, клапанам і не потребує додаткових проміжних модулях на відміну від аналогічного обладнання. Тобто, дане обладнання є самодостатнім і найбільш універсальним, що покриває всі існуючі типи обприскувачів представлених в Україні.

Системи автоматичного керування виливом обприскувача. Як працюють системи керування виливом обприскувача?

Автоматична система керування виливом – це система, що автоматично вимикає подачу розчину над раніше обробленими ділянками, що у свою чергу допомагає уникнути пропусків і перекриттів на розворотах та на полях складної форми. 

Таким чином зменшується кількість використаного розчину, а більш рівномірна обробка підвищує якість та кількість врожаю. Деякі системи працюють на підставі попередньо завантажених електронних контурів поля або меж, записаних під час першого об’їзду поля. У такому разі секції штанги автоматично відключаються при проходженні над ділянками поля, що не входять до посівної площі. Інший спосіб — система під час проходження записує ділянки, які вже оброблено, і відключає подачу розчину при повторному проходженні.

*схематичне зображення відключення секцій обприскувача

 

Такі системи можуть встановлюватись на самохідні, навісні та причіпні обприскувачі.

Причіпний обприскувач

Навісний обприскувач

Самохідний обприскувач

Контроль тиску. Системи керування виливом дозволяють автоматично подавати розчин на кожну окрему форсунку та підтримувати однаковий тиск у штанзі обприскувача. Це зменшує ймовірність формування крапель різного об’єму та гарантує рівномірне внесення ЗЗР незалежно від перепадів швидкості руху обприскувача. Крім того, стабільний контроль тиску в системі дозволяє працювати зі стабільною нормою виливу, не зважаючи на перепади швидкості під час розворотів на полі. 

*фото системи яка ставиться при переобладнанні обприскувача 

Найпоширеніше посекційне відключення 

Технологія посекційного відключення дозволяє автоматизувати процес подачі розчину на розпилювачі, забезпечує мінімізацію перекриттів та внесення встановлених норм незалежно від робочої швидкості техніки. Ця схема роботи простіша та надійніша, але водночас не має такої високої точності відключення. Встановлення системи автоматичного відключення секцій дозволяє зменшити затрати на ЗЗР за рахунок відключення секцій (форсунок) на перекриттях (в основному на розворотах та клинах), регулює норми виливу незалежно від швидкості руху агрегату. Також дозволяє уникнути опіків рослин через подвійне обприскування.

Пофорсуночне відключення 

Цей тип переобладнання контролює роботу кожної форсунки окремо вимикаючи подачу розчину по секціях розміром від 5 до 48 форсунок, що дає перевагу в точності та ефективності. Дана система є найбільш сучаснішою на сьогоднішній день.

Переваги використання системи керування виливом обприскувача

6-25% може складати економія ЗЗР та добрив залежно від форми поля – система дає змогу створити карту фактичних норм внесення для подальшого

контролю та аналізу.

Термін окупності системи контролю виливу становить близько одного аграрного сезону – підвищення врожайності завдяки більш рівномірній обробці.

Перевага такого обладнання в універсальності, при покупці нового обприскувача систему контролю виливу можна встановити на новий агрегат.

*робота відключень секцій обприскувача 

У 21 столітті при нестабільній ситуації в країні фермерам слід думати на майбутнє як оптимізувати та діджиталізувати своє господарство. Максимально зробити свою техніку сучасною (навіть якщо вона не нова) щоб мінімізувати витрати, збільшити врожаї, прибутки та працювати на перспективу – переобладнання обприскувачів одна з таких технологій які допоможуть це зробити!

*робота обприскувачів у полі 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх