Блоги

Найцікавіші мобільні додатки та ІТ-рішення, що були представлені на Biofach 2019

11 марта 2019 в 11:00

2519

Найцікавіші мобільні додатки та ІТ-рішення, що були представлені на Biofach 2019

Олександр Приходько, засновник Organichelper, в своєму блозі розповідає про цікавинки Biofach 2019.


Давненько ми не чулися. Проте, повірте, я байдиків не бив, а плідно працював. За час відсутності накрутив понад 5 000 кілометрів, відвідав декілька країн і здійснив чималу кількість презентацій. Це допомогло зрозуміти, які проблеми необхідно вирішувати передусім та що із запланованого буде найбільш корисним.

Сьогодні хочу зосередитися на виставці Biofach. Це дійсно грандіозна подія для ринку Organic. Цей рік був специфічним, адже мали вивчити, наскільки глибоко фермери використовують digital. Зупинюся коротко на почутому й побаченому: двигуном інновацій виступає ринок, а також сертифікуючі компанії. Мобільні додатки або ІТ-рішення використовують здебільшого для спрощення ведення обліку й ефекту прослідкованості. Поділ і впровадження відрізняються за географічним принципом. Це зумовлено різною законодавчою базою та готовністю ринку до такої роботи.

Окремо згадаю про напрям прослідкованості, головна мета якого, крім маркетингу, — побороти псевдоорганік, адже протягом останніх років у багатьох країнах виникали скандали через фальсифікації органічних продуктів. Так, в Італії створили платформу даних FeberBio Integrity Platform (FIP) (розробку фінансувала органічна парасолькова організація FeberBio), щоб унеможливити випадки підміни. Для цього вони співпрацювали з Intact (розробники програмного забезпечення для аудитів, сертифікації та прослідковування) та консультаційною службою Organic Services, щоб забезпечити отримання даних про неіталійських постачальників. А інформацію про італійських виробників органічних продуктів отримували від DataBio (акредитаційний орган Accredia). Погодьтеся, схема доволі закручена? Але такі реалії ринку органік). Окрім цього, існують інші схожі платформи: OIP (Італія), Bioc.info (Німеччина), Bionext (Нідерланди), BNN Monitoring, TRACES, Check Organic.

Ідея OrganicHelper полягає в іншому. На сьогодні ми зосередилися над створенням екосистеми навколо якісного готового продукту. Тобто всі безпосередні учасники процесу в тій чи іншій мірі мають вплив на створення бренда України як надійного постачальника органічних продуктів. Для прикладу, фермер, який хоче виростити жито, може знайти постачальника насіння, агроконсультанта, виробника добрив, склад для зберігання, переробника, замовити бухгалтерські послуги, провести консультацію з інституційними органами (міжнародні донорські організації, Мінагро тощо).

OrganicHelper

Маючи увесь цей ланцюг, ми можемо говорити про новіший і якісніший інструмент просування українських продуктів і в Україні, і за кордоном.

Поділюся ще трішки нашими плани. Наразі дописуємо розділ “Кабінет користувача”, де буде впроваджено функції документообігу та фітомоніторингу — орієнтуємося запустити його вже в червні. Далі будемо впроваджувати інструмент, який забезпечить можливість швидкого збереження інформації на кожній стадії та її трансформування в кінцевий код на готовий продукт. А далі на нас чекає інтеграція з іншими країнами і базами даних). Тож попереду — чимало роботи й нових досягнень. Ще почуємося!

Завжди ваш Оh ;)

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх