Найкращі мобільні додатки для діагностики хвороб рослин

4 декабря 2018 в 17:10

12486

i.ytimg.com

i.ytimg.com

Смартфони не спроможні збирати урожай чи знешкоджувати бур'яни, але ідентифікувати хвороби та видавати поради щодо засобів боротьби — вже можуть. Ми пропонуємо оглянути найкращі додатки для фермерів.


Agrobase. Один з найпопулярніших додатків для фермерів. Він постійно оновлює бази даних шкідників, бур'яну та каталізатори захворювань і “знає” усі зареєстровані пестициди, інсектициди, гербіциди в обраній країні.

Agrobase можна використовувати, вирощуючи сільськогосподарські культури, овочі, фрукти, горіхи, садові рослини. Додаток простий і практичний у користуванні.

Програма підтримує понад 80 мов, однак активною буде лише одна — та, яка обрана в налаштуваннях. Користувачі можуть повідомити про проблеми або помилки у статтях додатка. Проте пошук обмежується лексикологічно всередині кожної категорії, а також немає джерел або посилань на додаткову інформацію в статтях про шкідників, комах, хвороб.

Plantix. Німецька компанія PEAT розробила кишенькового агронома для фермерів. Plantix — це універсальний інструмент діагностики врожаю фруктів, овочів та польових культур.

Загальна мережа, яка підтримується штучним інтелектом, аналізує фотографії зі смартфона і миттєво ставить діагноз рослинам, пропонуючи способи лікування. У свою чергу, співтовариство Plantix є мережею, в яку фахівці з усього світу вносять прийнятні для регіону поради.

А найголовніше — мережі активуються самостійно: кожна завантажена фотографія та кожен написаний коментар покращують її, допомагаючи з рішенням проблем користувачам з усього світу. Plantix співпрацює з міжнародними науково–дослідними інститутами та міжурядовими організаціями, такими як ІКРІСАТ, CIMMYT і CABI.

Plantix

Програма Plant Doctor Android від Plantix безкоштовна, і її можна легко завантажити з Android або Google Play Store.

Yara CheckIT. Цей додаток призначений для простого і швидкого виявлення можливого дефіциту поживних речовин у рослин.

Користувачі можуть переглядати фотографії хворих рослин у високій якості, фільтрувати їх за симптомами, розташуванням симптому на рослині або можливої причини симптому. CheckIT надає рекомендації щодо внесення добрив для усунення виявленого дефіциту, а також альтернативні продукти, які допоможуть запобігти подібному дефіциту на наступних етапах росту.

Додаток Yara CheckIT сформовано і локалізовано для культур і мови, специфічних для конкретної країни. CheckIT було розроблено для роботи у сільській місцевості з низьким рівнем мобільного зв'язку, що дозволяє фермерам прямо в польових умовах виконувати аналіз і отримувати рекомендації з усунення дефіциту поживних речовин. Використовуючи сервіс мобільного розташування, CheckIT може надати контактну інформацію найближчого офісу Yara.

Додаток Yara CheckIT доступний безкоштовно для завантаження на мобільних пристроях на iOS, Android і Windows Mobile.

Pestoz. Pestoz — лікар 24x7, який допомагає визначити захворювання рослин по фото протягом декількох секунд. Потрібно лише завантажити фотографії хворої частини рослини у додаток.

Простий 2-кроковий процес використання програми:

1) Вибір рослини/урожаю з хворобою.

2) Завантаження фотографії інфікованої частини рослини на додаток.

Протягом кількох секунд користувач отримує опис захворювання та шляхи його лікування.

Crop Diagnosis. Мобільний додаток дозволяє знайти рішення щодо боротьби зі шкідниками, здійснити діагностику врожаю, вибрати необхідні хімікати та виконати дії за допомогою індивідуальних інструкцій.

Дані про середовище та характеристики культури вводяться користувачем через розумну анкету. Проаналізувавши анкету, додаток пропонує найбільш ймовірний діагноз.

Agrio. Безкоштовний інтерактивний додаток для смартфонів, що використовує технологію штучного інтелекту. Додаток дозволяє фермерам ідентифікувати та лікувати хвороби рослин та боротися зі шкідниками. Для цього необхідно завантажити зображення хворих культур. Програма проаналізує його і видасть результат за кілька секунд. Окрім цього, є можливість комунікації з професіоналами. Вони поділяться своїм думками та нададуть свої рекомендації щодо вирішення проблеми.

Преміальний сервіс AgrioShield — це перша “розумна” система захисту від шкідників. Вона попереджає передплатників про виникнення вірусів, хвороб та шкідників у сусідніх районах. Ці попередження разом із запропонованими профілактичними заходами допомагають запобігати зараженням та зменшити втрати врожаю. Протоколи, написані експертами, допомагають Agrio вирішувати, які пестициди та фунгіциди використовувати, таким чином заощаджуючи витрати.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх