В Індії створили найбільшу у світі автоматизовану систему крапельного зрошення, яка охоплює понад 24 тис. га посівів. Вартість технології сягнула $53 млн, а протяжність трубопроводу — 2 150 км.
Проект реалізовуватимуть у два етапи. Спочатку системи зрошення на площі 11,7 тис. га встановлять на заході країни, а потім на заході на площі у 12,3 тис. га сільськогосподарських угідь. Далі ці сегменти розподілятимуть на зони високого та низького тиску, які потім поділяються на менші зони та підзони.
За попередніми підрахунками, для реалізація наймасштабнішого проекту зрошення буде відкачано близько 144 тис. літрів води з водосховища Нараянпур, яка потім буде подаватися через трубопровідну мережу для зрошення фермерських господарств Індії.
Щоб скористатися послугою крапельного зрошення, індійські фермери щороку сплачуватимуть $8 за гектар поливу. Через п'ять років ці кошти будуть використані на потреби технічного обслуговування. Системи трубопроводів для цього проекту виготовлені з волоконно-оптичного матеріалу, який може прослужити понад 50 років.
Мегапроект крапельного зрошення допоможе понад 15 тис. фермерам зекономити на зрошенні, а також дозволить запобігти втраті сільськогосподарських земель в Індії. Окрім заощаджень на пестициди та воду, автоматизована технологія поливи також очистить відходи, що стікають у затоки річки Крішни.
Сьогодні індійські фермери зрошують 12,3 тис. га поля, використовуючи воду через проточні канали. Однак за цією системою поливу, фермери будуть зрошувати додатково 12 га, при цьому об’єм води для поливу залишається незмінним.
Джерело: Future Farming