Моніторинг вологості ґрунту — нові можливості для прийняття правильних рішень

4 октября 2019 в 17:05

4722

Джерело фото: egypt-business.com

Джерело фото: egypt-business.com

Сьогодні існує багато компаній, які пропонують свої системи контролю вологості ґрунту. Основне завдання для агровиробника — обрати технологію, яка забезпечить точними даними для прийняття рішень.


Надмірна чи занадто мала кількість води — типова проблема кожного господарства. Не дивно, що інноваційні системи моніторингу вологості ґрунту почали так інтенсивно впроваджувати на фермах.

Як вибір ділянки впливає на встановлення системи контролю вологості ґрунту

Для встановлення датчика вологості ґрунту необхідно обрати ділянку з відповідними для цього умовами. В заболоченій зоні чи в зоні, де рельєф відрізняється від решти поля отримати корисні дані не вийде. 

Перед впровадженням системи необхідно проаналізувати карти ґрунтів. Наприклад, різні ґрунти мають різну ефективність поглинання води. Це необхідно враховувати, встановлюючи датчики.

Встановлення системи вимірювання вологості ґрунту

Більшість систем централізовано збирають, зберігають та передають дані.  Датчики вологості можуть передавати дані або через кабель, або через безпровідні системи. 

Якщо реалізовувати бездротові системи — важливо, щоб не було перебоїв з передачею даних. 

Перевірка даних

Після встановлення системи моніторингу вологості ґрунту важливо перевірити правильність даних, які передаються. По-перше, слід проконтролювати безперебійну передачу даних. 

Також необхідно перевірити значення показників, щоб переконатися у коректності роботи встановленої системи. 

Слід ретельно контролювати систему під час опадів або зрошення. Зазвичай знадобиться деякий час, щоб вода проникла у ґрунт. Користувач повинен мати можливість моніторити вологість на різних глибинах. Якщо на всіх підконтрольних глибинах спостерігається одночасна зміна вологості ґрунту, це може вказувати на відсутність контакту датчика з ґрунтом.

Аналіз даних

Зібравши дані про кількість опадів та зрошення, можна також визначити рівень об’єму води необхідного для підвищення вологості ґрунту до необхідного рівня.

Сьогодні для ефективного управління врожайністю потрібен не лише збір даних про вологість ґрунту, а також й  показники глибини вкорінення культур. 

Рослини, що проникають глибше в ґрунт, здатні ефективніше вбирати воду та поживні речовини, і як правило, краще переносять несприятливі погодні умови.

Сходи, що вступають у вологості ґрунту на різних глибинах, показують, що коріння рослини виростають на глибині близько 5 см

Завдяки сучасним методам визначення термінів поливу, можна стимулювати коріння рослин заглиблюватись у ґрунт. Цим можна управляти за допомогою контролю вологості: ґрунтовий шар на різних глибинах буде змінювати значення вологості упродовж дня, оскільки рослини сповільнюють споживання води в темну частину доби.

Прийняття рішень

Основна мета будь-якої нової технології точного землеробства — отримання даних для прийняття більш обґрунтованих рішень. Ці рішення повинні мати чітку економічну вигоду, наприклад, точні рекомендації щодо поливу, інформацію щодо внесення добрив, наявність певних хвороб і шкідників тощо. 

На ринку є багато варіантів, але з тих, хто зробив наступний крок — використав автоматизовані інструменти для прийняття рішень — можна виділити Pessl Instruments. Це  австралійський виробник датчиків для сільського господарства. Їх система здатна виявляти хвороби для 38 різних культур. Нещодавно Pessl оголосив про партнерство з John Deere

Один із способів підвищити продуктивність господарства — встановити систему, яка збиратиме дані щодо вологості ґрунту протягом сезону. Ця інформація допоможе приймати оптимальні рішення щодо використання водних ресурсів та підвищення врожайності. 

Детальніше про сучасні системи іригації читайте тут. Також можете ознайомитись з розвитком систем крапельного зрошення

Джерело: CropLife

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх