Мобільний агроном Агроконтроль, списання ТМЦ в полі, облік заправок ТМЦ

4 июня 2021 в 11:00

2343

Мобільний агроном Агроконтроль, списання ТМЦ в полі, облік заправок ТМЦ

Що таке сільське господарство - це складне, хаотичне управління, без чіткої структури та підпорядкування, без контролю за термінами виконання завдань, без регламентів і описаних бізнес-процесів, управління з дуже низькою відповідальністю, без урахування, структурованої інформації, аналізу та аналітики.


Але ми йдемо до того, щоб все кардинально змінити, діджиталізувати, оцифрувати, дати рішення для ефективного управління. Підняти відповідальність, допомогти в прийнятті правильних і своєчасних рішень, підняти маржинальність, показати які є проблеми, оптимізувати витрати, налаштувати бізнес-процеси, автоматизувати, виключити людський фактор, зібрати інформацію в єдиній платформі по всій діяльності підприємства.

У кожного своя історія, хтось на півдорозі до цього, деякі на початковому етапі. Але всі рано чи пізно пройдуть ці етапи повноцінно. Той хто вважає, що без цього можна обійтися, швидше за все буде поглинений більш ефективними. З використанням даних технологій, Ви вже на кілька кроків попереду свого конкурента.

З одного боку Власника бізнесу не цікавить операційна діяльність і що там відбувається на місцях, його мета прибуток. Але ні для кого не секрет, що цей прибуток генерувати з кожним роком стає все складніше.

Який відсоток в загальному бюджеті витрат займають витрати на ТМЦ (посівний матеріал, добрива, ЗЗР), однозначно ці витрати є основними. Вони і будуть основними в майбутньому, так як вони постійно дорожчають, а потреба в них тільки збільшується.

Мобільний агроном Агроконтроль, надає можливість списання матеріалів агрономами в полі в оффлайн режимі.

У web версії модуль ТМЦ дозволяє створювати склади, отримувати від контрагентів матеріали, бачити залишки, зважену вартість, загальні суми. Тип складу Мобільний (агроном) дозволяє створювати віртуальні склади для агрономів та переміщувати на них ТМЦ з основних складів підприємства.

Ці проводки відображаються у кладовщика у web версії, що не проведений документ, агроном повинен підтвердити отримання ТМЦ.

ТМЦ можна отримати на складі або його привезуть в поле. Після переміщення з основного складу на агронома, останньому прийде повідомлення в мобільний агроном, що є надходження на його склад і потрібно підтвердити отримання матеріалів. Він підтверджує в мобільному додатку отримання, в web версії робиться проводка і списується з основного складу матеріал на агронома.

Далі агроном підв'язує матеріал під агрооперації, який він отримав на складі. Тепер він матеріально відповідальний і повинен вказати, де і в яких полях він його використав. План, який був створений раніше, поміняти не можна, він вказує факт. Таким чином в майбутньому можна зробити план-фактний аналіз.

Агроном вносить інформацію по матеріалам, те що використовував. Він може бачити інформацію по внесеним матеріалам інших агрономів. Крім цього відображається план, а також факт сумарно, враховуючи інформацію від всіх агрономів, які вказували ТМЦ для даної агрооперації.

Крім того, що агроном може вказати загальні значення використаних ТМЦ в розрізі полів і агрооперацій, ця інформація може потрапляти також через «Заправки» в мобільному агрономі. По кожній заправці сівалки посівними матеріалами, добривами або заправки обприскувачів, агроном вносить цю інформацію в мобільному додатку.

Вказуючи по кожній заправці кількість заправленого матеріалу. Йому потрібно поставити тільки цифри, самі матеріали вже будуть показані відповідно до плану агрооперації. Також він робить кілька фото самого процесу завантаження ТМЦ в причіпні агрегати, може додати коментар до кожного фото.

При створенні заправки він вказує, який автомобіль привіз ТМЦ на поле і в який трактор (об'єкт) проводиться завантаження. При видачі ТМЦ зі складу, вказується який автомобіль забрав і повіз в поле. Це дає можливість чітко відстежити весь ланцюг отримання зі складу та використання ТМЦ в полі.

Таким чином, агроном максимально задіяний в процесі і буде знаходиться весь час в полі і контролювати як виконується робота. Це додатковий контроль і облік по використаних матеріалах агрономами.

 

Інформація буде отримана в режимі реального часу і повністю в цифровому режимі, а не через деякий час на паперових носіях, які неможливо перевірити і дати їм оцінку.


Інформація з полів по заправках надходить на web сервер

Крім прив'язки ТМЦ до агрооперацій, агроном при візуванні агрооперації може вказати якісно виконана робота механізатором чи ні. Наприклад, механізатор одержує 50% оплати за виконану роботу відповідно до розцінки, а другу частину (50%) отримує, якщо агроном підтвердить, що робота виконана механізатором якісно, ​​були дотримані всі рекомендації. Якщо один раз механізатор не отримує частину оплати за послуги при реальних порушеннях, на наступний раз він добре подумає як потрібно ставитися до своєї роботи.

У агронома в мобільному додатку буде показано скільки і які матеріали у нього на залишку, на списанні по агроопераціям. Коли агрооперація закривається (переводиться в статус виконана) йде фактичне списання з агронома ТМЦ.

Історія переміщень, повернення, фільтрація по датах, по типам ТМЦ також доступна агроному. Списання з агронома відбудеться після підтвердження кладовщиком цієї проводки. Також агроном може передати по зміні матеріал, який залишився. Він робить переміщення на склад агронома, який заступає на зміну, він в свою чергу його приймає. Все робиться в мобільному додатку в полі.

Що це дає? Безпека, збереження, відповідальність. Це дисциплінує агрономів, кладовщиків. Кожен відповідає за взятий матеріал. У будь-який момент служба безпеки або керівник, може виїхати в поле, взяти планшет агронома, подивитися його залишки і звірити з фактом присутності ТМЦ. Бізнес-процес чітко врегульовано, якщо взяв, відзвітуй де і куди вніс. Агроном буде зацікавлений в тому, щоб рознести ТМЦ за фактом їх внесення і не бути матеріально відповідальним.

По результатам роботи в полі, всі дані можна забрати за допомогою API Агроконтроль в інші сторонні системи, наприклад 1С.

Акти списання посівного матеріалу, добрив та ЗЗР, повністю оцифровані. Агроному не потрібно їх писати в ручному режимі. За будь-який період по складу агронома можна сформувати акт, єдине що потрібно зробити агроному, це завізувати його.

IoT платформа Агроконтроль — це комплексне рішення для сільгоспвиробника, яке дозволяє ефективно займатись виробництвом, та вирішує максимально всі потреби в сільському господарстві. Ось повний перелік функцій, який доступний користувачу:

GPS моніторинг, контроль палива, облік земельного банку, карта поля, агрооперації, шляховий лист, ТМЦ, АЗС, заправки, метеостанції, агроскаутинг, мобільний агроном, супутниковий моніторинг, NDVI,EVI2,GNDVI,NDMI, прогнозування врожайності, аналізи ґрунтів, уборка, свій-чужий, вагова/елеватор, онлайн доставка на елеватор, відеомоніторинг, повідомлення, маршрути, API.

Більш детально про ці, а також інші можливості IoT платформи Ви можете ознайомитись на сайті “Агроконтроль”.

 

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх