Міфи про внесення ЗЗР

28 декабря 2021 в 16:00

4266

Міфи про внесення ЗЗР

Застосування ЗЗР — справа відповідальна, яка вимагає багажу знань як про діючі речовини, так і про проблеми, з якими вони борються. Та навіть у досвідчених фермерів трапляються “фейли”. І часто до найбільш згубних наслідків призводять “дитячі” помилки та віра у відверті міфи.


Міф: препарати з групи триазолів ефективні проти пероноспорозу (неправда)

Так відомі приклади, коли для боротьби з пероноспорозом використовувались діючі речовини з групи триазолів. Нібито варто лише підвищити норму на 50% і можна проконтролювати захворювання рослин. Та людина з агрономічною освітою не може не розуміти безперспективність цієї операції. Принцип дії триазолів полягає у блокуванні утворення ергостерину. Але клітинна стінка гриба пероноспорозу не містить такого білка, то яким чином препарат може діяти проти нього? 

Пероноспороз, як і будь-яке внутрішньоклітинне захворювання, також не можна проконтролювати контактним препаратом, якщо зараження вже почалося. Контактні препарати є сенс вносити лише превентивно, оскільки збудники цієї хвороби також можуть переноситися з інших рослин, у тому числі з рослинних решток.

У випадку, коли інфекція вже проникла в рослину, можна віддати перевагу препаратам з системними діючими речовинами металаксил або цимоксаніл. Вони здатні швидко проникати всередину клітини і це дозволяє локалізувати інфекцію. 

Для того, щоб посилити контроль захворювань, найкращим варіантом будуть продукти, що поєднують металаксил або цимоксаніл із контактною діючою речовиною. 

Що робити: уважно читати етикетки і застосовувати фунгіциди, де в спектрі дії зазначений пероноспороз. 

Міф: препарати з однаковими діючими речовинами на 100% взаємозамінні (неправда)

Іноді вважається, що препарати з однаковими діючими речовинами взаємозамінні при приготуванні бакової суміші. Насправді ті самі діючі речовини і навіть ідентична їхня кількість не означає, що препарати і працюють однаково. 

Окрім власне діючих речовин до складу кожного продукту входить комплекс допоміжних компонентів. Різні виробники використовують різні допоміжні компоненти. І існує ризик при змішуванні навіть перевірених препаратів отримати хімічні реакції, які спочатку непомітні, але через кілька годин призводять до утворення агломератів, осаду тощо. Також може знизитися ефективність обробки.

Що робити: 1) перед створенням будь-яких бакових сумішей тестувати компоненти на сумісність; 2) намагатися використовувати в одній баковій суміші препарати одного виробника. 

Міф: страхові гербіциди мають / не можуть мати ґрунтову дію (все дуууже індивідуально)

Все залежить від конкретного продукту. Якщо діючій речовині у складі препарату притаманна ґрунтова дія, то, звісно, препарат буде мати ці властивості. Але, звичайно, не настільки виражено, як ґрунтовий гербіцид.

Наприклад, популярний післясходовий гербіцид для застосування у посівах кукурудзи “Сігур” (ALFA Smart Agro) містить діючу речовину мезотріон, для якої притаманна ґрунтова дія. Але ця дія залежить від зволоження ґрунту, від норми застосування препарату, від характеристик ґрунту, ступеня екранування поля культурою.

Жоден страховий гербіцид ніколи не замінить ґрунтовий. 

Що робити: для ґрунтового захисту застосовувати виключно ґрунтові гербіциди, а страхові — для страхового.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх