Lay's вимагає по $143 тис. компенсації від кожного індійського фермера, який незаконно вирощував брендовий сорт картоплі

14 мая 2019 в 11:00

2278

Джерело фото: bakeryandsnacks.com

Джерело фото: bakeryandsnacks.com

PepsiCo подала позов до суду на індійських фермерів за вирощування картоплі сорту FL-2027, ексклюзивні права якої належать бренду Lay's з 2016 року. Компанія вимагає $143 тис. компенсації від кожного фермера.


Компанія PepsiCo, яка займається виготовленням багатьох харчових продуктів, зокрема чипсів Lay`s, подала позов на індійських фермерів до суду індійського штату Гуджарат “за порушення прав інтелектуальної власності”.

PepsiCo — найбільший торговий партнер Індії по закупівлі картоплі. Це перша компанія, яка почала співпрацювати з тисячами місцевих фермерів по вирощуванню специфічного сорту картоплі, який захищений правом інтелектуальної власності. Лише декілька сотень агровиробників отримали дозвіл на вирощування культури. Але є фермери, які займаються вирощуванням унікального сорту картоплі, не маючи на це законних прав. Саме з такими агровиробниками й судиться компанія.

Адвокати та профспілки агровиробників Індії почали чинити опір компанії PepsiCo у цій справі. Понад 190 активістів склали спільний лист до Міністерства сільського господарства Індії, в якому назвали позов від компанії PepsiCo “помилковим та безпідставним”. Для захисту фермерів, яких звинувачують у незаконному вирощуванні унікальної культури бренду Lay's, залучили юристів.

Один із правозахисників, який допомагає фермерам, заявив, що дії компанії PepsiCo спрямовані "проти суверенітету продовольства" і "суверенітету нації".

Джерело: businessinsider.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх