Сучасні AgTech стартапи — Gamaya, SupPlant, Hi Fidelity Genetics, Plantio — не обмежуються наданням ціннісних пропозицій аграріям. Виклики, які вони приймають, відносяться як до обмежень регіонального виробництва, так і до глобальних проблем галузі.
В різний час вчені допомагали вирішити аграріям різноманітні регіональні проблеми з виснаженням ґрунтів, протидією шкідникам, раціональним використанням обмежених водних ресурсів тощо.
Приклади порятунку галузі науковцями з історії:
- У 1907 році до округа Медісон штат Луїзіана потрапив довгоносик. Вже 1908 року врожай бавовни в регіоні скоротився на 60%. Аграрії не мали засобів боротьби зі шкідником, а серед застосованих методів був “зібрати всю бавовну і заморити комаху голодом”. Регіон занепадає до 1916 року, поки вчені не запропонували використовувати токсичні хімічні речовини для боротьби зі шкідниками.
- На початку 30-х років аграрії “Пилового казану” (Оклахоми, Техасу та Канзасу) потерпали від сильних пилових бур. Щоб дізнатись причини виникнення явища та знайти методи протистояння примхам природи, вчені провели масштабне дослідження ґрунтів і господарської діяльності в регіоні. Згідно з висновками були запропоновані технології, які покращили стан орних земель: терасування полів, оранка перпендикулярно схилу або напрямку вітру, збільшення площ під пшеницею тощо. Окремо було проведено роботу з популяризації в регіоні ґрунтовідновлюючих культур — сої та арахісу.
Сьогодні для допомоги аграріям вчені використовують прогнозні алгоритми та сучасні технології штучного інтелекту. Велику роль в справі розповсюдженні знань та ефективних практик серед аграріїв відіграють мобільні технології. Численні додатки надають аграріям консультативну допомогу щодо живлення та захисту рослин, моделюють процеси обміну речовин між рослинами та ґрунтом, допомагають встановленню комунікативних зв’язків між спільнотами.
Читайте також: Топ-12 мобильных приложений для аграриев.
Оптимізації систем зрошування
Для збереження водоносного горизонту Огаллала (та інших джерел прісної води) аграріям пропонується оптимізувати системи зрошення завдяки використанню супутникових знімків поверхні землі. Для цього вчені розробили технологію отримання актуальних та точних даних про вологозабезпеченість ґрунту та рослин завдяки визначенню показників евапотранспірації.
Ефективності та стійкості сільського господарства сприяє використання сучасних технологій і інструментів. Стартап-компанії на кшталт Gamaya та SupPlant надають аграріям доступ до даних, для збільшення ефективності використання ресурсів.
Gamaya використовує гіперспектральні зображення та технології штучного інтелекту для оптимізації витрат фермерів, мінімізації впливу виробництва на навколишнє середовище. Алгоритми обробки зображень допомагають ранньому виявленню хвороб і бур’янів, визначення класів бур’янів та кращій прогнозній аналітиці, щоб зменшити потенційні втрати врожаю. Компанія спеціалізується на регіональних виробництвах (Бразилії та інших країн) цукрової тростини, соєвих бобів, цитрусових та інших культур.
Ізраїльська компанія SupPlant допомагає оптимізувати зрошення завдяки використанню датчиків рослин, штучного інтелекту та технологіям Big Data. Компанія трансформує в практичні агрономічні рекомендації дані з датчиків рослин, датчиків ґрунту, дані локального прогнозу погоди та інформацію про розвиток конкретних культур. Аграрій отримує щотижневий план зрошення, та поради щодо подолання екстремальних погодних явищ за допомогою зрошення.
Цифрова селекція рослин
Найсучасніші та найтехнологічніші AgTech стартапи сучасності окрім створення цінностного продукту також переймаються сталістю агровиробничих систем.
Генетика та селекція допомагають вченим пристосувати культури до суворих умов зростання в регіонах з недостатньою кількістю опадів, зависокими температурами тощо. Наприклад, у 1931 році був створений сорт бавовни стійкий до посушливих умов та комах-шкідників — Oklahoma Triumph 44, який дозволив врятувати виробництво в регіоні. Сьогодні поміж інших компаній експерти виділяють стартап Hi Fidelity Genetics, який займається цифровою селекцією рослин для створення найкращих геномів сільськогосподарських культур у світі. В своїй роботі вчені використовують науку про дані, передові датчики та великомасштабне секвенування ДНК. Компанія декларує ціль годувати світ, створюючи геноми, здатні протистояти викликам природи.
Інтернет речей та штучний інтелект для вирощування овочів
Місію соціальної трансформації галузі рослинництва опікується японська компанія Plantio. Її вчені розробили демократизовану систему вирощування овочів, з використанням технологій IoT та AI. Міське сільське господарство (фермерські кімнати, мініферми на дахах офісів, кондомініумів чи комерційних об’єктів) дозволяє споживачам приймати більш активну участь у сільськогосподарському виробництві.
Вчені компанії висловлюють занепокоєння щодо численних проблем, які випливають із того факту, що міські жителі надмірно дистанціювалися від ферми. Як наслідок, масове споживання призводить до проблем з харчовими відходами, зниженням продовольчої грамотності, погіршенням харчового середовища. Вихід вбачається в подоланні відокремленості від сільськогосподарського середовища.