Кращі додатки для сільського господарства доступні в 2022 році

1 февраля 2022 в 15:00

6944

Кращі додатки для сільського господарства доступні в 2022 році

Для зручності аграріїв створено перелік кращих додатків для галузі рослинництва, які доступні у 2022 році для Android, iPad, iPhone тощо.


Такі технології, як інтернет речей, машинне навчання та штучний інтелект породили нову еру в розробці сільськогосподарських додатків. Найпоширеніший напрям створення цифрових додатків — Precision Ag (допомагають аграріям впроваджувати технології точного землеробства).

Цифрові інструменти спрощують роботу всіх ланок агровиробництва та всіх структурних підрозділів господарства. До списку увійшли додатки для управління господарством великих (AFS Connect Farm від Case IH) або дрібних (Farmbrite) агровиробників. Додаток Agworld дозволяє збирати та обмінюватися з працівниками і партнерами даними роботи господарства. Grower360 дозволяє вирішувати питання обліку господарства, а Bushel відповідає за облік та обмін даними в роботі елеватора. 

Організація захисту та живлення

Багато уваги приділено захисту культур від хвороб. Передбачають ризик захворювання рослин додатки Field Prophet та Valley Insights, спрощують польовий скаутинг та ідентифікацію захворювань культур Farm Dog та Taranis Scout від Taranis, визначає пріоритетність захисту додаток Drift, а CommoditAg від Farmers Edge допомагає замовляти необхідні добрива та хімікати (доступна для українських аграріїв).

Приділено значну увагу моніторингу стану рослин та умов росту культур. Моніторингом польових умов займаються BeCrop та Sirrus, з супутниковими даними працює додаток GeoPard

Живлення рослин — ще один напрямок діяльності, в якому аграріїв не залишили без помічників. Дефіцит поживних речовин завдяки знімкам культур дозволяє виявляти Crop Nutrient Advisor, а калькулятор поживних речовин eKonomics від Nutrien дозволяє виявити дефіцит доступних корисних сполук в ґрунті. Рекомендації щодо підвищення врожайності надають Phytech та FarmQA, а AgriSync дозволяє отримувати супровід експерта on-line.

Інші корисні інструменти

Окремий додаток є для виноробів Agrology, який дозволяє контролювати специфічні для галузі показники, що впливають на якість продукції. Також є додаток Semios, який дозволяє аграріям краще працювати з погодними ризиками. 

Багато додатків створено щоб спростити моніторинг експлуатації техніки та обладнання. Керувати польовою технікою і якістю її роботи дозволяють John Deere Operations Center Mobile (раніше MyOperations) та Farmobile DataEngine. Контролювати роботу зрошувальної системи дозволяє додаток DropControl.

Завдяки цифровим інструментам спрощується взаємодія між виробниками і споживачами продукції. Додаток Smartwyre Mobile містить інформацію про продукти, ціни, та продавців, Market+ від Indigo дозволяє оптимізувати ланцюги постачання продукції, Grower Portal допомагає роздрібним продавцям знаходити клієнтів.

Додаток GeoPard Agriculture

GeoPard Agriculture — хмарний мобільний додаток з можливостями бізнес-аналітики, який доступний також для українських агровиробників. Останнє оновлення відбулось 26 січня 2022 року. Серед функцій додатку створення карт внесення препаратів (добрив та ЗЗР) зі змінною нормою, створення карт відбору проб ґрунту для агрохімічного аналізу. Доступна візуалізація та аналітика супутникових даних та виконаних агрооперацій, зонування полів за даними історичної врожайності тощо. 

Особливості успішних продуктів

В цифровому полі незалежні розробники продовжують успішно конкурувати з корпоративними гігантами. Незалежно від розробника, спільні риси кращих цифрових інструментів — функціональність, ефективність та доступність.

В продуктах враховуються унікальні умови роботи користувачів.

Доступність або можливість для користувачів взаємодіяти з програмою — одна з найважливіших частин кожного додатка. Особливо в сільському господарстві, де користувачі часто перебувають у полі під яскравим сонцем або використовують програму брудними пальцями під час польового скаутингу, важливо, щоб програма була максимально читабельною.

Рейндер Прінс, директор з маркетингу Agworld.

Логічний робочий процес та інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс залишаються такими ж важливими, як і завжди для розробників додатків.

Користувачі додатків в сільському господарстві отримують багато даних від різних технологій та джерел. Щоб полегшити повсякденну роботу агровиробника, компанії повинні прагнути створювати простіші та інтуїтивніші додатки. Досвід користування має бути максимально зрозумілим. Наприклад, не потрібно передбачати багато дій на одному екрані. Завдяки цьому аграрій точно знає на що він дивиться та які дії потрібно зробити.

Саша Шайович, керівник відділу маркетингу Prospera Technologies.

Основна тенденція розвитку мобільних додатків

Однією з важливих тенденцій останнім часом стала інтеграція. Все більше компаній прагнуть співпрацювати з іншими виробниками, щоб дати аграріям можливість інтегрувати додаток в структуру управління господарською діяльністю та прийняття рішень. Це дозволяє підвищити ефективність використання додатку. 

Колись було “модно” для кожного стартапу Agtech створювати власну програму. Однак постачальники все частіше розуміють, що користувачі не хочуть щодня використовувати безліч різних програм.

Якщо у користувачів є agtech-додаток, яким вони вже користуються щодня, для нових рішень є сенс працювати разом із цим постійним додатком, замість того, щоб намагатися змусити користувачів додати ще одну програму в свою повсякденну роботу.

Рейндер Прінс, директор з маркетингу Agworld.

Прикладом такого підходу є рішення GeoPard Agriculture. Завдяки використанню технології GraphQL для відкритого двостороннього зв'язку із платформою через API або widget інтеграцію, доступна взаємодія як з системами фармменеджменту (Farm Management System), так і з власними рішеннями (наприклад ArcGIS), доступна інтеграція додатку з MyJohnDeere Ops center. Інтеграція даних вбудовується в процес з урахуванням побажань користувача.

Підготовано на основі матеріалу: croplife.com

Матеріал став можливим завдяки підтримці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх