Крафтове пиво: 9 порад для cтворення успішної пивоварні

12 августа 2019 в 18:00

23159

Джерело фото: golegal.co.za

Джерело фото: golegal.co.za

Крафтове пивоваріння ㅡ бізнес, що стрімко розвивається. Таке пиво має виняткові смакові характеристики. Це й слугує запорукою успіх крафту.


Частка  вихідного продукту з крафтових броварень значно менша у порівнянні з обсягами великих заводів. На крафтове пивоваріння припадає лише 1% від усієї кількості пива, що продається в Україні. 

Покупці цінують автентичність брендів, а крафтові пивоварні забезпечують збереження первісного рецепта того чи іншого сорту пива. Якщо броварня варить справжнє, якісне та унікальне пиво — для неї  знайдеться місце на крафтовому ринку. Але як розпочати цей бізнес? Наводимо 9 порад.

1. Обрати бізнес-модель

Броварня буде продавати своє пиво дистриб'юторам, які будуть розповсюджувати продукт? Чи буде створено власний пивоварний паб, що поєднує смачні страви та крафтове пиво?

Перш ніж розпочати власний крафтовий бізнес, необхідно зрозуміти кінцеву мету, до якої ви прагнете. Вибір бізнес-моделі ― це перший крок в цьому напрямку.

Є чотири окремих сегменти ринку крафту: мікропивоварні, крафтові паби, контрактні пивоварні компанії і регіональні крафтові пивоварні.

Мікропивоварня — це підприємство, яке виробляє невелику за обсягом кількість пива і реалізує понад 75% за межами своєї броварні. 

Крафтові паби ― це заклади, які продають не менше 25% свого пива на території підприємства. 

Контрактна пивоварна компанія ― бізнес-модель, коли пивовари створюють продукцію на базі іншого підприємства. 

Регіональна крафтова броварня ― це незалежна регіональна пивоварна компанія, у виробництві якої переважає крафтове пиво. 

Визначившись зі структурою бізнесу, необхідно скласти бізнес-план. Це й буде початкова точка створення справи.

2. Юридичний бік крафтового бізнесу

Основні загрози ринку крафтового пивоваріння в Україні пов`язані з ліцензуванням. Кожна броварня зобов’язана придбати не лише ліцензію на виробництво і роздрібну торгівлю хмільним напоєм (якщо він продається в броварні або ресторані), але і ліцензію на гуртову торгівлю, вартість якої складає 500 тис. грн. 

Малі броварні не витримали б такого навантаження, тому запропонували ввести диференційовану вартість ліцензії на гуртову торгівлю для малих гравців ринку на рівні 50 тис. грн. Для них встановлено обмеження на обсяг виробництва пива до розмірів 2 млн літрів на рік (5,4 тис. літрів на день).

Вартість ліцензії для броварень, які виробляють до 300 тис. літрів в рік становить 30 тис. грн. Якщо ж броварня перевищить ліміт —вона повинна заплатити 500 тис. грн (як за повну ліцензію). 

Які ще дозволи і ліцензії знадобляться для управління броварнею

Виробництво і торгівля алкогольними напоями підлягають ліцензуванню в порядку, встановленому Законом № 481.

Обсяги виробництва і те, кому продається пиво, можуть впливати на тип ліцензії та її вартість, але в будь-якому випадку вам потрібні дві окремі ліцензії — на виробництво пива і на торгівлю ним. 

Ліцензія на виробництво. Згідно зі ст. 4 Закону № 481, така ліцензія видається строком на п’ять років, а плата за неї справляється щорічно в розмірі 780 грн.

Для того, аби отримати ліцензію, треба подати до ДФСУ заяву в довільній формі. До неї потрібно додати копії засновницьких документів; атестат виробництва, виданий центральним органом виконавчої влади, уповноваженим відповідно до законодавства; документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. 

Ліцензія на продаж. Якщо ви будете продавати пиво тільки відвідувачам свого ресторану, ви можете обмежитися лише ліцензією на роздрібну торгівлю. Плата за таку ліцензію становить 8000 грн (у випадку торгівлі на території сіл і селищ — 500 грн). “Роздрібна” ліцензія видається на один рік.

Якщо ж коло покупців вашого пива не обмежене кінцевими споживачами, доведеться придбавати ліцензію на право гуртової торгівлі. Вона коштує 500 тис. грн. на рік і видається строком на п’ять років. 

3. Адміністративні питання

Крафтовий бізнес ― це не лише пивоваріння. Існують основні адміністративні завдання, які повинні бути виконані для легальної роботи.

Необхідно вибрати правову структуру для нового бізнесу. ФОП або ТОВ? Чи буде реєструватись партнерство? 

ФОП ー фізична особа-підприємець, що легально працює як підприємець та набуває додаткового статусу ー суб`єкта підприємницької діяльності та сам веде бізнес від власного імені.

ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю)  ー юридична особа (компанія, фірма і т.д), що заснована однією або кількома особами, статутний капітал якої розділений на частки, розмір яких встановлюється за цим статутом.

Якщо це приватна власність, тоді власник бізнесу несе повну відповідальність за активи і зобов'язання, накопичені бізнесом. 

Трохи більший захист дає ТОВ. Крім усього іншого, ТОВ чітко розмежовує права і відповідальність учасників товариства. Згідно з українським законодавством відповідальність засновників за зобов’язаннями ТОВ обмежується їх внесками до статутного капіталу компанії. Водночас, підприємство теж не несе відповідальності за зобов’язаннями власників.

Крафтові пивоварні ―  дорогі починання. Заходи захисту, пропоновані ТОВ, можуть більше підійти, ніж заходи захисту індивідуального підприємництва.

4. Створення власного бренду

Український бренд крафтового пива Varvar. Джерело: varvarbrew.com

Крафтові пивоварні відрізняються своєю унікальною індивідуальністю. Тому для досягнення успіху необхідно створити та розвивати власний бренд, щоб стати помітним на ринку. 

Власний бренд ―  це публічна ідентичність компанії. В ідеалі, бренд повинен втілювати в собі найважливіші цінності компанії.

Brand awareness — впізнаваність вашого бренду. Цей аспект не можна недооцінювати, особливо на ринку крафтового пива, де панує креативність та унікальність.  Невиразний бренд може загубитись, навіть створюючи справді класне пиво. 

Ось кілька питань, які допоможуть зрозуміти, як створити хороший бренд пивоварні:

  • Хто потенційний споживач вашого пива?
  • Що споживачі можуть отримати від вашого пива, чого вони не отримають від інших? 
  • Що робить ваш бренд унікальним?
  • Які враження від потенційного споживача для вас найважливіші?

Відповіді на ці питання дозволять визначитись з формуванням бренду. Всі майбутні рішення з брендингу повинні ґрунтуватися на цих ідеях. Назва, логотип, дизайн сайту, дизайн етикетки чи пивної банки, а також оформлення пивоварні, пабу  ― все це повинно вирости з концепцій вашого бренду.

Не потрібно поспішати, а від самого початку обдумайте концепцію свого бренду. Послідовність у розбудові  індивідуальності бренду (за умови якісного пива) дозволить набути вірних споживачів.

5. Обрахуйте витрати на бізнес та потенційний дохід

При відкритті будь-якого нового бізнесу важливо розуміти "числа",тобто витрати та потенційний дохід.

Крафтові пивоварні вимагають значних початкових інвестицій в обладнання та матеріали для пивоваріння. Тому важливо чітко та коректно проаналізувати “числа”. З самого початку треба подумати про початкові витрати, які включатимуть:

  • ліцензійні та дозвільні платежі;
  • орендну плату за приміщення для пивоваріння;
  • страхові внески;
  • пивоварне обладнання та устаткування для консервування чи розливу в пляшки;
  • інгредієнти для приготування пива;
  • дизайн вашого бренду (логотип, етикетка на пляшку або банку, дизайн і веб-сайт);
  • витрати на маркетинг і рекламу;
  • заробітна плата персоналу;
  • базові інфраструктурні витрати (телефонний зв'язок, інтернет і т.п.);
  • мийні засоби.

Якщо це буде паб чи ресторан, до цього додаються інші стартові витрати:

  • посуд, столові набори;
  •  кухонна техніка;
  • інгредієнти для приготування меню;
  • витрати на друк меню;
  • заробітні плати кухарям, адміністраторам і офіціантам, технічним працівникам.

Після розрахунку стартових інвестицій можна приймати рішення щодо початку бізнесу.

6. Створення власної пивоварної інфраструктури

Театр пива “Правда”. Джерело: https://tsina.lviv.ua

Серце вашого бізнесу ― пиво, яке ви варите. Тому дуже важливо приділити велику увагу і продумати процес приготування пива.

Варильна установка, яку ви оберете, і обладнання, яке буде розміщене, як мінімум, будуть визначати можливості для варіння пива протягом наступних кількох років. А модернізація або придбання нової системи — складне і дороге завдання. 

Вибір оптимального місця для пивоварні залежить від вартості ділянки чи будівлі, необхідної квадратури, географічного розташування, витрат на ремонт для створення пивоварні та інше. 

Потрібно розуміти, які функції буде виконувати простір і як його оптимально використовувати. Це просто місце, де буде варитись пиво? Чи буде й барне приміщення? Якщо так — то скільки місця повинно бути відведено під пивоварню, кухню та приміщення для гостей?

Після того, як визначили вимоги до будівлі необхідно звернути увагу на розвиток локації. Ось кілька речей, які потрібно враховувати при розгляді кожного варіанту: 

  • Чи має будівля легкий доступ для навантаження і розвантаження матеріалів і продукції?
  • Чи є простір для зберігання продукції на місці?
  • Розмір орендної плати; чи “вписуються” усі необхідні витрати на ремонт в бюджет?
  • Чи є в районі пішохідний прохід, якщо ви плануєте обслуговувати гостей?
  • Чи є місце для паркування автомобілів гостей (при необхідності)?
  • Чи надає будівля достатньо місця для розширення виробничих потужностей вашої пивоварної системи? Чи вам потрібно буде переїхати в інше місце?

З моменту початку пивоваріння в 2009 році ми втричі збільшили обсяги виробництва. Ми зробили все, що в наших силах, щоб розширивши наше приміщення — вписатися в навколишнє середовище. І тепер переїжджаємо на нове місце. Наша нова локація, звичайно, буде мати місце для розширення, тому ми все ж дечому навчилися,

Бретт О`Хара з пивоварної компанії Dust Bowl Brett говорить на основі свого досвіду.

7. Обладнання для пивоваріння

Етикетка на пляшці пива українського бренду “Правда”.  Джерело: pravda.beer

Пивоварна система також важлива для успіху крафтового бізнесу. Чим більшою є система, тим більше пива ви можете варити, і тим більше пива ви можете продавати.

Однак пивоварне обладнання дороге. Перевитрата на пивоварну систему без налагодженого збуту — призведе лише до зворотного результату. А надто маленька система заощадить ваші гроші, але призведе до додаткових витрат у разі збільшення попиту.

7. Як упакувати пиво?

Перш ніж споживач зможе насолодитися пивом, воно повинно бути упаковано: пляшка чи банка? І ця упаковка має виглядати презентабельно та привертати увагу потенційних покупців.

Нові технології в сфері матеріалів і маркування дали можливість зробити більш розумний та вигідний вибір у пакуванні продукції.

Ось питання, які повинні бути проаналізовані при створенні упаковки для пива:

Робити самостійно чи замовити. Відкриття пивоварні ― це великі інвестиції. Коли розпочинається робота, необхідно розуміти, де є сенс економити, а де не варто. Деякі пивоварні економлять на упаковці.  

Бутилювання проти консервування. Пляшки є традиційним вибором крафтових пивоварень. Але банки стають все більш популярними.

Консерватори будуть стверджувати, що пиво смачніше з пляшки. Але банки зберігають пиво свіжим довше, і вони дешевші у відвантаженні завдяки меншій вазі. 

Відмінності на цьому не закінчуються. Пляшки дають більше простору для креативу: форма пляшки, дизайн кришки та етикетки. Однак банки пропонують більше фізичного простору для дизайну.

В даному випадку відсутній помилковий вибір. Але необхідно зважити всі "за" і "проти".

Вибір дизайну упаковки. Коли справа доходить до дизайну упаковки, необхідно враховувати як матеріали, так і графіку упаковки. Існує великий вибір матеріалів для етикетування пляшок: папір, матова, глянцева, металізована, прозора плівки. Кожен з цих елементів передає споживачеві окреме повідомлення, тому переконайтеся, що ви вибрали матеріал етикетки, що найкраще підходить для вашого бренду. 

Для дизайну банок існує дещо менше варіантів: друк безпосередньо на банках або наносити на них поліетиленову термоусадкову плівку.

Обравши матеріал, можна звернутися за допомогою до професійного дизайнера. Потрібно задати розміри і матеріали упаковки, а також докладну інформацію про бренд і сам продукт.

Чим більше інформації про бренд, місію та саме пиво, тим краще. Ці деталі забезпечать дизайнера всім необхідним для створення унікального дизайну.

Не соромтеся давати зворотний зв'язок — ви знаєте свій продукт краще, ніж будь-хто інший. 

Кеги: багаторазові бочки з нержавіючої сталі чи одноразові? Кеги виготовляють з нержавіючої сталі. В них транспортували пиво до пабів та ресторанів. А потім ємності повертали до броварні. Сьогодні вже існує альтернативний варіант — доступні, легкі, стійкі одноразові бочки. Вони дешевші в транспортуванні, і їх можна відправляти на більші відстані.

8. Налагодження дистрибуції

Перші кроки до успішного пивоварного бізнесу зроблені. Але пиво тільки починає свою подорож. Воно ще має потрапити в роздрібну торгівлю або безпосередньо до споживача.  

Ви можете варити найкраще пиво та мати відмінну упаковку, але без хорошої дистрибуції у вас нічого не вийде,

Том Маккормік, співзасновник ProBrewer.

Розміщення пивоварні зумовлює варіанти розповсюдження продукції. Якщо зручне місце розташування — можна й самостійно займатись. В іншому випадку — потрібно шукати дистриб'ютора. 

Перш ніж підписувати дистриб'юторський контракт необхідно все завжити. На що звернути увагу:

  • Чи мають потенційні партнери доступ до цікавих для вас ринків?
  • Чи допомагають вони просувати ваш бренд на ринку?
  • Чи є у них зв'язки, які необхідні для доставки пива в торгові мережі та паби, де знаходиться ваша цільова аудиторія?
  • Чи достатньо широке в них охоплення, щоб допомогти вашому бізнесу розширюватися по мірі його зростання?
  • Чи послуги даного дистриб'ютора в рамках вашого бюджету?

Перш ніж підписати контракт, переконайтеся, що умови вигідні та зрозумілі вам.

9. Наявність веб-сторінки

Ваш сайт — найбільш ефективна реклама  пивоварні або пивного пабу.

Сьогодні неможливо залучити багато клієнтів без веб-сайту. Це особливо актуально для нових малих підприємств і стартапів. Створення веб-сторінки ― вірне рішення і для вже наявних компаній. Нещодавнє дослідження показало, що 97% споживачів вивчають інформацію про покупку в інтернеті, перш ніж купувати.

Веб-сайт — найважливіший компонент маркетингової стратегії і брендингу. Використовуйте цей важливий бізнес-інструмент для розвитку свого крафтового бізнесу. 

Переконайтеся, що дизайн сайту підкреслює особливість вашої броварні. Відвідувачі сторінки повинні відразу зрозуміти, хто ви і які цінності вашого бренду. 

Ви маєте бути впевнені, що дизайн сайту унікальний і вигідно демонструє вашу продукцію.

Добре продуманий веб-сайт розширить і підкреслить цінності, які ви визначили як ключові для вашого бізнесу. Візуальний дизайн сайту повинен передавати ідентичність вашого бренду. 

Ось кілька пропозицій:

  • Використовуйте кольори вашого бренду;
  • Розмістіть логотип;
  • Поділіться фото, відео та розповідями про процес пивоваріння та своєю філософією пивоваріння;
  • Створіть веб-сторінку згідно із вподобаннями вашої цільової аудиторії 

Цікава веб-сторінка з описом та фотографіями пива — залучить нових споживачів. Розкажіть про лінійку продукції. Повідомляйте про новинки. 

Крафтовий бізнес ― важка справа. Але це не робота, а пристрасть. І ті, хто віддано займається цим бізнесом — можуть створити  популярну та прибуткову пивоварню.

Джерело: www.crowdspring.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх