Китайські стартапери протягом 2018 року отримали від інвесторів $5,8 млрд

10 мая 2019 в 12:30

1749

Джерело фото: agFunder.com

Джерело фото: agFunder.com

Китайські AgriFood Tech-стартапи уклали 283 угоди з інвесторами. Глобальна платформа венчурних капіталів AgFunder опублікувала звіт по китайському ринку стартапів за минулий рік.


У 2018 році китайський ринок AgriFood збільшив обсяг інвестицій на 222%. Фінансування стартапів, діяльність яких зосереджена на постачанні продовольства, зросло на 129%, а вартість Upstream угод — на 806%. Онлайн платформа Meicai, створена для фермерів та рестораторів, зібрала $450 млн, платформа ланцюгів постачання Jiuye — $14 млн. Діяльність стартапів спрямована на створення ефективних та якісних засобів постачання, що є пріоритетом агробізнесу країни.

Завдяки компанії VC Bits x Bites, яка є ініціатором агропродовольчих стартапів, китайці постійно створюють нові технології для покращення агровиробництва. Цьогоріч майже всі категорії агропромислових інновацій показали зростання, за винятком In-Store Retail та Restaurant Tech.

У Китаї постійно збільшується кількість інвесторів, які фінансують міжнародні агротехнологічні стартапи. Найбільшою міжнародною інвестицією стала індійська програма онлайн-замовлень Swiggy, яка отримала $3,3 млрд фінансування.

Цифрова екосистема — нова бізнес-модель

Універсальні технології створили передумови для впровадження нової бізнес-моделі. Спочатку цифрову екосистему eGrocery почали застосовувати, щоб поставляти харчові продукти через Інтернет. Сьогодні нею користуються й споживачі, щоб об’єднатись зі бізнес-партнерами та придбати агровироби для своїх районів. Онлайн-ресторани та місцеві кухні теж долучились до цифрової екосистеми.

Спільнота WeChat у мобільному додатку The everything допомагає користувачам обмінюватись повідомленнями та бронювати поїздки. Лідер спільноти обирає та продає агровироби по зниженій ціні учасникам бесіди. Зменшення витрат на постачання підвищить довіру споживачів, тому нова модель групи eGrocery так приваблює нових  інвесторів, таких як Sequoia Capital, IDG і Pinduoduo.

Найкращі пропозиції cистеми продажу продовльчих товарів в eGrocery

Компанія Dada-JD Daojia отримала фінансування від інтернет-компанії Walmart і JD.com на суму $500 млн. Провідна служба постачання MissFresh продовжує залучати великих інвесторів, таких як Goldman Sachs і Tencent. У 2017 обсяг фінансування склав $200 млн, а цьогоріч — $450 млн. Платформа електронної комерції алкоголю 1919.cn отримала від компанії Alibaba $280 млн.

Агропромисловий сектор має широкий ланцюжок постачань, який охоплює промислові підприємства, фермерство, логістику, дистрибуцію, переробку, роздрібну торгівлю та споживача.

Інвестиції  первинних та вторинних інфраструктур

Діяльність первинних інфрастуктур спрямована на модернізацію виробництва та створення нових рішень для покращення врожайності. Цьогоріч укладено 64 угоди вартістю $960 млн. Їхній потенціал збільшився на 800% у порівнянні з минулим роком.

Діяльність вторинних інфрастуктур спрямована на  обіг продукцій. Основна діяльність — створення нових платформ для покращення постачань агровиробів до ресторанів. Цьогоріч  укладено 218 угод вартістю $4,7 млрд. Їхній потенціал збільшився на 176% у порівнянні з минулим роком.

Інвестиції по категоріях

Restaurant Marketplace startups отримав 33,8% від загального обсягу інвестицій, що склало $1.5 млрд. Найбільшу угоду уклала онлайн-платформа для свіжих продуктів — Meicai. Компанія отримала  $450 млн. Платформа для онлайн-замовлень морепродуктів ресторану Hai Shang Xian —  $ 28 млн. Компанія In-Store Retail & Restaurant Tech покрила 20% від загального обсягу угод та 5,4% фінансування. Цей сегмент керувався програмним забезпеченням для управління ресторанами AceWill — платформою, яка працює з даними.

Midstream Tech отримав від інвесторів $14 млн, створивши логістичну платформу C. Cbeidou для B2B eGrocery.

Китайські стартапи в сфері агробізнесу завжди приваблюватимуть інвесторів, зокрема, B2B-платформи для закупівель сільськогосподарської та харчової продукції. Кожного року рівень споживання підвищується. Це мотивує інноваторів вдосконалювати ланцюг постачання для агровиробників.

Джерело: agfunder.com

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх