Боротьба за зрощування якісних спеціалістів в аграрному секторі посилюється. Компанії вже давно зрозуміли, що найкращий спосіб отримати спеціаліста для агровиробництва - це виховати його. Першою ініціативою стала навчальна магістерська програма на базі НУБіП — “Агро Кебети”, яку ініціював тодішній президент УКАБ Алекс Ліссітса, і її підтримали кілька агрохолдингів.
У Kernel вирішили підвищити ставки у створенні людських ресурсів, і створили власний навчальний заклад. У компанії вже давно серйозно ставляться до роботи з персоналом, навіть один з лозунгів компанії звучить як “Розкрити потенціал України через розкриття потенціалу людей”. У компанії вже кілька років говорять про дефіцит спеціалістів, то ж наступний крок виглядає логічним: системно залучати молодь майже відразу після школи до екосистеми компанії.
28 січня топ-менеджмент компанії Kernel представив новий проект — Open Agro University, створення якого було анонсовано у листопаді 2021 року.
OAU — це власний навчальний заклад компанії, у якому на думку керівників проекту буде створено правильне середовище для отримання знань. За словами Євгена Осипова, генерального директора Kernel, завдання Open Agro University — створити середовище, яке дозволить мріяти та бачити, як ваші мрії можуть реалізовуватися на практиці.
Програма OAU складається з курсів, максимально наближених до практики агровиробництва.
Як заявляється на сайті проекту, мета університету Kernel — підготовка спеціалістів нового покоління в агро- та харчовій промисловості. Проходити навчання у ньому зможуть студенти 4-5 курсів закладів професійної освіти та випускники перших- та других курсів вищих навчальних закладів. Одночасно в цьому університеті будуть вчитися 150 студентів, які пройшли конкурсний відбір. Студентам виплачуватимуться стипендії.
Навчання почнеться 1 лютого, та проходитиме 18 тижнів у форматах онлайн та офлайн лекцій. Найкращих студентів запросять на стажування у підприємствах Kernel.
Партнерами Kernel у створенні Open Agro University стали EBRD, який профінансував створення проекту, компанія Deloitte, яка виступила консультантом, та освітня компанія Prometheus, яка створила онлайн-платформу для навчання.
У навчальному закладі можна буде отримати освіту за такими спеціальностями:
- агроном
- енергетик
- Інженер-механік агробізнесу
- Інженер-механік заводу
- Інженер КВПіА
- Інженер-технолог напрямку олії
- Інженер-технолог напрямку зернових
Викладачами в університеті стануть експерти Kernel, наприклад Костянтин Шитюк та В’ячеслав Мисенко.