IT-Corner в гостях у DroneUA: прокачані фермери і чому Україна стає number one для іноземних брендів?

30 августа 2019 в 14:11

2536

IT-Corner в гостях у DroneUA: прокачані фермери і чому Україна стає number one для іноземних брендів?

Як працювати в епоху шаленої конкуренції? На чому сфокусуватися національним розробникам, щоб бути в тренді? Які флагманські новинки безпілотних технологій чекати на IT-Сorner 2019?


У ході активної підготовки до IT-Сorner 2019, організатори заходу поспілкувались з бізнес-партнером — компанією DroneUA, зокрема з її засновником Валерієм Яковенком. Основні тези в нашому матеріалі.

Про конкуренцію в сегменті діджитал рішень

За останні 3 роки кількість компаній збільшилася не в рази, а на порядок. Це не одиниці, і не десятки, це вже сотня компаній, а в деяких напрямках  і тисяча , які пропонують різного роду рішення. Не всі компанії є українськими. До нас активно намагаються вийти на ринок представники зарубіжних компаній. І більш того, саме Україну іноземні розробники It-рішень розглядають, як один із стратегічно важливих ринків.

Про привабливість українського ринку для впровадження сучасних ІТ-рішень

Ми — найбільш “смачний” ринок для агро-іt у порівнянні з усією Європою. Всі хочуть бути у нас. І це породжує велику пропозицію різних інструментів для українських аграріїв. При цьому масштаб агробізнесу значення немає. Це можуть бути як невеликі підприємства, так і великі холдинги. Для кожного є свій продукт. Більше того, ринок України є стратегічно важливим. Окремі компанії готові робити сегментацію і випускати окремі рішення, які підходять безпосередньо українським фермерам. І це насправді прекрасно. 

Про міфи щодо нерозуміння фермерами інновацій

Українські фермери можуть похвалитися тим, що вони цікаві багатьом розробникам. Нещодавно був міф: напряму фермери не можуть купувати надто важкі it-рішення, тому що вони в цьому некомпетентні. Їм потрібна допомога, щоб в результаті не вибрати щось не те. Але з плином часу, я бачу, що все більше і більше фермерів таки розбираються в тих технологіях, які вони собі встановлюють на техніку, підключають собі у фарм-менеджмент систему і як вони “допилюють” свою 1С.  

Однозначно можна сказати, що зараз фермер працює напряму з виробником, напряму з імпортером, напряму з різного роду розробниками. Час посередництва в агро-іt зводиться до нуля. І це насправді породжує “здорову” конкуренцію, де не ціною порівнюються компанії, а якістю обслуговування клієнта.

Про вибагливість українських аграріїв 

Українські фермери потребують якості.  І саме ті компанії, які можуть запропонувати їм кращий рівень сервісного обслуговування, найбільш близький, точний, якісний підхід в персональній комунікації, по суті і виграють. Зараз не рідкість, коли у одного і того ж фермера для рішення однієї і тієї ж задачі встановлено десять web-додатків та фарм-менеджмент систем і ведуться однаково всі десять. Але переможе той, хто робить максимально зручний процес збору, збереження та обробки інформації. Головне питання знаєте в чому? В процесі зручності та комфорту для кінцевого споживача. І тоді 100% посередники зникають.    

Надзвичайно працьовита та орієнтована на результат команда DroneUA у процесі роботи.

Перспективні напрямки, на які потрібно сфокусувати увагу розробникам

Нема ідеального рецепту, який продукт потрібно випускати на ринок. Продукт потрібно випускати такий, який подобається. Багато компаній, які працюють у цьому напрямку роблять у моєму розумінні невелику помилку, коли орієнтуються виключно на український агроринок для споживання своїх технологій.

Україна, безумовно, є дуже сильним гравцем в контексті агровиробництва, але економічна ситуація, попри те, що у аграріїв все-таки є гроші, залишає бажати кращого. Саме тому орієнтуватися тільки на український ринок я би розробникам не радив. Інтеграторам — ок. Це хороший ринок. Виробникам точечних рішень — не питання. Але я би розглядав Україну, як стартову площадку для виходу на глобальний ринок, тому що кордони — це умовність.

Різниця між аграріями з України та аграріями з інших країн

Єдине, що відрізняє один ринок від іншого — це тип клієнта. І ви завжди можете знайти щось спільне між фермером з Чехії та фермером з України, між фермером з Австралії та фермером із України. Я би рекомендував знаходити якісь спільні риси, а Україну використовувати як трамплін. 

Рішення в яких краще концентруватися? Потрібно робити те, що Вам особисто подобається. Особисто те, що вам приносить колосальне задоволення. Ви повинні вибирати саме ті проблеми, в яких ви є експертом.

Про бекграунд діджитал агробізнесу

Діяльність агроінноваційних підприємств України можна визначити як “хобот” — high operation business якихось процесів. І крутимося просто в нескінченному водовороті. Навколо нас постійно виникають якісь зміни. Неможливо від початку і до кінця провести проект без якихось змін, маніпуляцій чи доопрацювань. Не виходить одну й ту ж послугу одного підприємства продати іншому. Завжди треба створювати щось унікальне, пропонувати якесь своє рішення. Так, зараз виходить робити щось більш менш схожим, рамковим, але все одно український споживач вимагає індивідуальності. І це насправді несе за собою дуже багато проблем, які пов’язані і з акаунтінгом, і з підтримкою клієнта, і з необхідністю реалізовувати якісь точечні доробки.

Наприклад, ми проводимо обмір полів якогось підприємства, де нам необхідно отримати дані з певною точністю, з певної висоти, але при цьому виявляється, що система координат, яку використовує підприємство повністю відрізняється від того, що використовував його сусід. Звичайно, в процесі обробки інформації необхідно витрачати додаткові ресурси для того, щоб отримати саме той результат, який потрібен. Саме тому ці проекти не виходить робити на конвеєрі. 

Про "Стратегію розвитку сільського господарства 4.0

Завдяки сучасним технологіям, масовому впровадженню кіберфізічних систем у виробництво, багато індустрій починають розвиватися, як індустрії 4.0. І агро не виняток, четверта промислова революція створює свої виклики і тут. 

Дистанційні дрони і сенсори в сільському господарстві вже підвищують ефективність виробництва, надаючи інсайти та інформацію фермерам. У найближчі десятиліття виробництво харчових продуктів зміниться. І саме завдяки четвертій промисловій революції цей ринок буде глобальним для кожного учасника ланцюжка агровиробництва.

Новинки на IT-Сorner 2019

З кожним днем ​​ми розвиваємося і з кожним днем ​​ми все більше усвідомлюємо, що технології, які ми презентуємо, лежать уже за межами не тільки дронів. Це вже робототехніка. Ми покажемо різні рішення, які роблять життя фермерів простіше. Це експрес сканери ґрунту від AgroСares, це дрони і сучасні агро рішення від DJI і Parrot, це технології доповненої реальності і багато іншого. Це буде наймасштабніша agro-it подія.

На IT-Сorner 2019 будуть презентовані дрони SenseFly. Це одне з найбільш ефективних рішень на ринку безпілотних технологій для агробізнесу.

Цього року IT-Corner буде концентрацією всіх можливих високих технологій в Агро. Це цілий світ агроінновацій. Подібного за масштабом заходу не робив ніхто і вперше ми побачимо його на AgroСomplex2019. Кожен, хто хоче зробити своє агровиробництво більш ефективним, контрольованим, масштабним обов'язково повинен бути з нами на IT-Сorner.

IT-Сorner 2019 відбудеться 29-31 жовтня в МВЦ, м. Київ

 За матеріалами організаторів міжнародної виставки “АгроКомплекс 2019”.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх