Інвестиційна привабливість свинарства з 2019 року стане вищою за птахівництво

20 июня 2019 в 12:20

3152

Джерело фото: washingtonpost.com

Джерело фото: washingtonpost.com

У Центрі підвищення ефективності в тваринництві вважають, що інвестиційна привабливість свинарства з 2019 року стане вищою за птахівництво. Для цього потрібно вирішити проблему з нелегальним ринком свинини інфікованої АЧС та знизити собівартість.


За словами Миколи Бабенка — гендиректора Центру підвищення ефективності в тваринництві, собівартість курки найнижча у Бразилії і в Україні — 0,65 €/кг. Собівартість свиней в Україні можна знизити до 0,5 €/кг. Але ціна на свинину вже вища за курятину, а до кінця року виросте вдвічі.

Відділ аграрної аналітики нідерландського Rabobank склав прогноз можливих втрат виробництва свинини через африканську чуму (АЧС). Вони порахували, що до кінця 2019 року Китай втратить від 25 до 35% від нинішнього внутрішнього виробництва, а В’єтнам – понад 10%.

Загалом це від 5 до 7% світового виробництва свинини – приблизно на 10 мільйонів тонн збільшиться дефіцит свинини в світі. Протягом 2018 року ЄС експортував 3,9 млн т, при тому, що це експортер свинини №1 у світі.

На фоні цього світові ціни на свинину у напівтушах ростуть —  в порівнянні за травень 2018/2019 в ЄС +22%, в Бразилії +48%, в США +17%, в Канаді +40%.

За такою динамікою до кінця 2019 року ціни на свинину можуть зрости, а можливо й подвоїтись.

Що це означає для України?

Це чудовий шанс для того, щоб збільшити виробництво і перезапустити експорт української свинини. Але спочатку для цього потрібно вирішити проблему з нелегальним ринком АЧС та знизити собівартість вирощування свиней.

За даними Асоціації "Свинарі України", собівартість живої ваги в Україні зараз 1,3 €/кг і експорту практично немає (1,76 тис т за 2018 рік).

В Україні можлива одна з найнижчих собівартостей вирощування свиней в світі – 0,8 €/кг живої маси на сухих кормах і 0,5 €/кг живої маси на рідкій годівлі за системою Точного свинарства™.Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх