Інвестиції у коноплю: ТОП-20 стартапів

19 ноября 2019 в 12:30

6795

Джерело фото: businessinsider.com

Джерело фото: businessinsider.com

Які стартапи пропонують сучасні IT-рішення для вдосконалення технологій вирощування та продажу коноплі?


За даними PitchBook, лише у 2019 році у стартапи, що займаються канабісом інвестували приблизно $2 млрд. До цього необхідно додати мега-інвестиційні раунди компанії Pax Labs, яка нещодавно отримала $420 млн для розвитку свого продукту. 

Платформи для управління конопляними фермами

До найбільш профінансованих компаній цього напряму належать кампанії Flowhub та LeafLink. Перша створила платформу для автоматизації роздрібної торгівлі. З 2015 року Flowhub пропонує домашні рішення для диспансерів Аляски, Арізони, Каліфорнії. Їхньою платформою користуються понад 700 торговців канабісу та 30 партнерів по всій території США.

Компанія, місія якої пов'язана з розширенням можливостей роздрібної торгівлі канабісом та створення диспансеру, наприкінці жовтня отримала інвестиції у розмірі $23 млн. 

LeafLink — платформа для управління конопляними фермами. Система пропонує користувачам набір продуктів, включаючи спрощене замовлення, CRM-системи, інструменти звітності для виконання та відправлення своїх продуктів до клієнтів. Цьогоріч уклала найбільшу угоду на суму $35 млн. 

Ефективні препарати та унікальні штами канабісу

Серед стартапів цього напрямку варто виділити американську компанію “1906”, назва якої пов'язана з періодом впровадження Закону про чисті харчові продукти — Wiley Act, який фактично розпочинав еру заборони канабісу. Стартувала кампанія “1906” у 2017 році з ідеєю розробити продукт, який поєднував би дозований канабіс і рослинні ліки для підвищення енергії та покращення релаксації, фокусування, настрою, сексу чи сну.

 

Сьогодні стартап “1906” має у наявності шість високофункціональних препаратів зі “смачним швидкодієвим ефектом”. Компанія, мета якої повернути канабіс до початкового статусу (до 1906 р) як основного медикаменту, отримали інвестиції в розмірі $18 млн. 

Copperstate Farms — мережа найбільших теплиць з вирощування канабісу у Північній Америці. Місія компанії: надавати пацієнтам різноманітний вибір продуктів з канабісу преміум класу. Цьогоріч уклала найбільшу угоду на $35,6 млн. 

Наукові підходи до канабісу впроваджує компанія Steep Hill. Заснована у 2008 році як перша комерційна лабораторія, вона постійно проводить дослідження всіх можливостей канабісу. Їхніми результатами та діяльністю вже вкотре цікавляться інвестори. Цьогоріч, компанія отримала $36 млн для своїх проєктів.

Ефективні препарати з канабісу також розробляє американська компанія HempFusion, яка виробляє та продає масла, мазі та таблетки на основі коноплі. З 2015 року пропонує ринку високоякісні харчові канабіноїди конопель, до яких входять також інші важливі компоненти. Цьогоріч компанія отримала інвестиції на суму $36 млн.

Holistic Industries — ще одна компанія, місія якої надати пацієнтам якісні та безпечні ліки на основі канабісу. Унікальність Holistic в тому, що вони пропонують широкий спектр фірмових штамів канабісу. Компанії вдалось отримати $55 млн на розвиток своїх ідей.  

Відповідну позицію зайняла компанія Sentia Wellness, яка теж виробляє та розповсюджує високоякісні, перевірені в лабораторії сертифіковані продукти з коноплі. Стартап запустили цього року і він вже встиг отримати інвестиції в розмірі $91 млн. 

Агровиробники канабісу

До американських агровиробників канабісу, які отримали найбільше фінансування від венчурних компаній, належить асоціація ферм Vertical Companies. Діяльність компанії спрямована на виробництво та виведення на ринок лише продукцію найвищої якості, яка протестована у лабораторії. Цьогоріч закрили найбільший інвестраунд на суму $58 млн за підтримки спонсора Merida Capital Partners.

Трохи менше коштів отримали агровиробники Loudpack Farms. Холдинг налічує 8 ферм, в яких вирощують, упаковують та розповсюджують марихуану. Цьогоріч закрив інвестиційний раунд на суму $50 млн. У цьому напрямку найбільш зарекомендувала себе компанія Caliva, заснована у 2015 році. Вона отримала інвестиції в розмірі $75 млн. 

До найбільш профінансованих агровиробників канабісу також ввійшли Grassroots Cannabis, які отримали $90 млн. Однак, сьогодні компанія належать Curaleaf, яка викупила її за $875 млн.

Найдорожча угода року: електронні сигарети Pax Labs

Цьогоріч найбільше інвестицій отримала компанія Pax Labs — розробник електронних сигарет. Вартість угоди сягнула $420 млн. Завдяки цій інвестиції їхні акції зросли до $1,7 млрд.

Їхній продукт Pax 3 оснащений новими інструментами, аксесуарами та додатковою програмою для смартфонів. У арсеналі компанії є також апарати на основі рослинного екстракту під назвою Era.

Системи контролю за виробництвами та споживачами канабісу

У 2019 році до складу найбільш профінансованих стартапів цього напрямку увійшла компанія Metrc, яка розробляє системи моніторингу посівів канабісу. Їхня діяльність стоять на варті місцевих і державних законів. 

Програмне забезпечення Metrc дозволяє перевіряти звітну інвентаризацію канабісу в режимі реального часу у всіх ліцензованих підприємств. Компанії вдалось отримати фінансування в розмірі $50 млн. 

Для споживачів існує рішення від наступної компанії — Hound Labs, яка цьогоріч отримала $30 млн. Інженери розробили технологію вимірювання дихання ТГК для створення першого у світі дихалізатора марихуани. 

Ультрачутливий апарат breathalyzer точно визначає чи вживала людина марихуану. Спонсорами даного рішення виступили: Main Street Advisors, Benchmark, Intrinsic Capital Partners, NFP Ventures, Icon Ventures.

Служби доставки канабісу

За версією Business Insider саме цей напрям отримав найбільшу прихильність інвесторів. До найкращих “розповсюджувачів” канабісу увійшли компанії: Eaze, Flow Kana та Parallel.

Eaze — служба доставки канабісу, що базується в Сан-Франциско. Компанія отримала інвестиції у сумі $65 млн від Джимі Кларка та венчурної компанії DCM Ventures. Eaze на законних підставах постачає продукти з канабісу майже у кожен куточок США. Замовлення отримує споживач упродовж 6-7 днів.

Майже вдвічі більше отримала компанія Flow Kana, яка також займається розповсюдженням канабісу. Їхній сервіс отримав підтримку від інвесторів: Reason Venture Partners, Gotham Green Partners та Salveo Capital. До цього арсеналу також входить виробник канабісу Parallel, який інвестував $100 млн у свій бізнес через приватну інвестиційну компанію.

Іншій компанії Flow Kana вдалося отримати $125 млн інвестицій. Сьогодні цей стартап —  лідер серед постачальників марихуани у Північній Каліфорнії.

 

Джерело: Business Insider

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх