InVenture, SmartFarming та Kosovan Legal Group об’єднують досвід у проєкті AgriDeal

1 февраля 2022 в 17:00

3576

InVenture, SmartFarming та Kosovan Legal Group об’єднують досвід у проєкті AgriDeal

Компанії InVenture, SmartFarming та Kosovan Legal Group з 1 лютого 2022 року об’єднують експертизу у спільному проєкті з супроводу купівлі-продажу агробізнесу AgriDeal.


AgriDeal — це платформа для продавців агробізнесу та інвесторів, що поєднує досвід із залучення інвестицій, широку земельну та юридичну експертизу компаній-партнерів задля супроводу угод купівлі-продажу агробізнесу. Проєкт має на меті забезпечити можливість купівлі-продажу готових, діючих підприємств, з урахуванням усіх особливостей таких угод. 

Більш ніж 10-річний досвід на ринку M&A в агросфері показує, що завдання, які лежать у площині купівлі-продажу агробізнесу вимагають різнобічної експертизи: агрономічної, фінансової, юридичної, брокерської, розуміння трендів в агросекторі, аж до відстеження поточного внутрішнього стану гравців цього ринку. Цей комплекс задач неможливо ефективно розв'язати ресурсами однієї компанії. 

Наш альянс заснований на досвіді злагодженої взаємодії та успішному вирішенні завдань на користь наших клієнтів. Така колаборація дозволить нашим поточним та новим клієнтам отримати унікальну послугу комплексного професійного супроводу угод продажу чи придбання агрокомпаній в Україні.

Олексій Олійников, керуючий партнер InVenture.

Для продавця AgriDeal забезпечить: 

 • ефективну підготовку до продажу, що включає ретельну перевірку всіх активів, звітності та фінансового стану підприємства; 
 • оцифровку вартості земельного банку з урахуванням кожного гектара;
 • визначення ключових ризиків та складання roadmap для їх вирішення до укладання угоди;
 • пошук інвестора та просування інвестиційної пропозиції через канали комунікацій AgriDeal;
 • підготовку інвестиційного плану для сторін угоди та створення data room;
 • консультування та медіацію в переговорних процесах;
 • структурування угоди та повний транзакційний супровід.

Серед послуг AgriDeal для покупця:

 • комплексний пошук активів за наданими критеріями;
 • детальний аудит агрокомпаній та їх активів з оцифруванням вартості;
 • незалежна експертна оцінка доцільності інвестування та потенційних ризиків угоди;
 • супровід ведення переговорів, представлення інтересів та надання консультацій на всіх етапах угоди;
 • рекомендації щодо побудови системи агровиробництва та підвищення її ефективності через застосування сучасних технологій;
 • супровід введення новоствореної юридичної структури на ринок.

Ефективне проведення угод купівлі-продажу передбачає багаторівневу взаємодію покупця, продавця та залучених консультантів, від якого в результаті виграють усі зацікавлені сторони. Покупець — у придбанні цінного активу, який відповідатиме його критеріям, запобіганні будь-яким ризикам, а також у тому, щоб актив приносив окупність інвестицій. Продавець — у максимізації вартості бізнесу та досягненні збалансованих умов угоди продажу активу. І тут мова не лише про залучення професійних компетенцій, а й про економію часу, управління підготовкою та проведенням угоди, перевіркою і оцінкою активів та ін.

Назар Малиняк, партнер SmartFarming.

Ключовими особливостями платформи, що відрізняють її від подібних проєктів з купівлі-продажу землі, є:

 • широкий та різнобічний досвід реалізації проєктів у провідних агрокомпаніях України;
 • унікальна експертиза та вся необхідна інфраструктура для реалізації складних проєктів;
 • комплексний підхід — вирішення всього спектру завдань, від аналізу ситуації та розробки проєкту до супроводу після укладання угоди.

Як зазначають партнери проєкту, платформа AgriDeal сприятиме не тільки регулюванню вартості активів в інтересах продавця чи покупця. Фахівці проєкту допоможуть знайти відповідний актив чи інвестора, структурувати та укласти угоду, а також розвивати актив надалі. AgriDeal — не про швидкі угоди купівлі-продажу, а про системний багаторівневий підхід їх проведення та максимальні результати для всіх сторін.

Цілком можливо, що через п’ять років після допуску юридичних осіб до купівлі землі с.-г. призначення на ринку з’являться пропозиції купівлі аграрних підприємств з масивами земель в обробці. При цьому на інтерес до купівлі готового аграрного бізнесу це жодним чином не вплине, а лише спричинить зміну алгоритмів перевірки та вартості активу. Враховуючи такі тенденції, продавцям та інвесторам знадобиться зручний, комплексний інструмент для входу, і, що важливо, подальшого виходу з аграрного бізнесу. У цьому бачимо перспективу проєкту AgriDeal.

Анатолій Косован, керуючий партнер Kosovan Legal Group.

Для довідки

SmartFarming — комплексний інтегратор технологій у рослинництві, що надає повний спектр послуг з управління земельним банком та підвищення ефективності сільськогосподарських операцій. Компанія розробила унікальний програмний продукт для управління земельним банком — ProZemli. Експерти SmartFarming супроводжували угоди купівлі-продажу агрокомпаній загальною вартістю від 500 тис. до 40 млн $.

Kosovan Legal Group — юридична фірма, основним фокусом якої є супровід діяльності аграрних та зернотрейдингових компаній. Фахівці Kosovan Legal Group супроводжували понад 40 угод купівлі-продажу аграрних компаній, під час яких було проведено юридичний аудит. Щорічно компанія надає юридичні послуги агровиробникам, сумарний земельний банк яких становить понад 690 тис. га.

InVenture — інвестиційно-брокерська компанія, що займається залученням фінансування в інвестиційні проєкти, продажем компаній з різних галузей економіки, пошуком і підбором активів для інвестування, а також побудовою і реалізацією стратегії інвестування та управління приватним капіталом. Станом на початок 2022 року InVenture реалізувала більш ніж  20 угод M&A в агросекторі України на загальну суму $170 млн.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх