Інноваційні рішення: понад 120 агропідприємств скористалися послугою внесення ЗЗР агродронами від Carefield

19 января в 15:00

2456

Інноваційні рішення: понад 120 агропідприємств скористалися послугою внесення ЗЗР агродронами від Carefield


2023 рік став роком викликів для українських фермерів, але водночас він відкрив нові можливості для розвитку та масштабування. Активно допомагала українським фермерам у доступі до фінансування та інноваційних технологій Програма USAID АГРО.

Завдяки цій підтримці більше 120 агровиробників змогли скористатися послугою внесення ЗЗР агродронами від компанії Carefield, до 85% вартості якої було відшкодовано завдяки Програмі USAID АГРО. 

За оцінками Carefield, завдяки агродронам вдається збільшити врожайність на 10%, заощадити до 25% ЗЗР та до 95% води в порівнянні з традиційними методами. Технологія дає змогу уникнути ущільнення грунту, яке виникає при застосуванні важкої колісної техніки, і зберегти таким чином додатковий врожай. 

Фермер Ігор Бабій із господарства “Заміхівське-06” поділився своїм враженням від використання агродронів: “Коли вперше агродрони злетіли на наші поля, я відчув змішані почуття. Це нова технологія, було трохи тривожно, але водночас це була надія на краще майбутнє. Після збору врожаю я на власному досвіді переконався, що інновації допомагають нам знижувати витрати та отримувати кращий врожай. Це велика перевага для агровиробників”.

Програма USAID АГРО та Carefield змогли забезпечити фермерів доступом до необхідних технологій, надаючи професійну підтримку в умовах викликів та несподіванок аграрного сезону 2023 року. Хоча траплялися й труднощі в процесі надання послуг: часті повітряні тривоги, падіння агродронів через втрату сигналу, а в результаті – непередбачені ремонти та потреба в заміні агрегатів.

Загалом у 2023 році 124 малих та середніх сільськогосподарських підприємств отримали  послуги на площі понад 57 тис. га. 

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх