Інноваційна платформа Агроконтроль — контроль за збором врожаю від поля до елеватора

Promo

15 декабря 2020 в 11:00

4595

Інноваційна платформа Агроконтроль — контроль за збором врожаю від поля до елеватора

Сьогодні аграрію вкрай важливо впроваджувати необхідні інструменти, де людський фактор буде мінімальним, дії людини будуть обмеженими та чітко направленими, а система автоматизації проконтролює можливі зловживання та моментально в онлайні повідомить про таку ситуацію. Розкрадання під час збирання врожаю шалені, без систем контролю та обліку сьогодні, на жаль, обійтися не можна.


Система "свій-чужий"

Ця система виключає можливість відвантаження продукції від комбайнів або перевантажувачів в чужі автомобілі, покинути маршрут при перевезенні продукції для зсипання чи взагалі не привезти продукцію на вагову, елеватор та будь-які інші зловживання. Система моніторить всі спрацьовування і роботу шнека/валу відбору потужності.

Робота шнека на комбайнах або ВВП на тракторах-перевантажувачах заблокована, самовільно відвантажити продукцію комбайнер не має можливості, відвантаження можливе тільки після автоматичної ідентифікації свого автомобіля, якому належить відповідна RFID карта. Або BLE мітка, якщо відвантаження йде в перевантажувач. Коли водій зерновозу ідентифікував себе біля комбайна або ПБН за допомогою персональної RFID картки, якщо відповідна карта записана в пам'ять обладнання, яке встановлено на комбайні/перевантажувачі, тільки після цього шнек/ВВП буде розблоковано і комбайнер/механізатор зможе відвантажити продукцію.

У разі переміщення продукції від комбайна до перевантажувача, використовується безконтактна система зчитування мітки BLE. На комбайні встановлено зчитувач, на перевантажувач мітка BLE, коли перевантажувач рухається до комбайна, мітка потрапляє в поле зору зчитувача, шнек розблокується, дозволено вивантаження в перевантажувач.

На бункера перевантажувачі ставиться аналогічне обладнання, тільки виконується блокування роботи ВВП на тракторі, обладнання монтується в корпус. Додатково ставиться мітка BLE в бункер для отримання продукції від комбайнів за безконтактною технологією.

Зараз в компанії, йде розробка та впровадження пілотного проекту роблокування шнеку комбайну по відбитку пальця. Це додасть до відповідальності людям, які будуть задіяні в цьому процесі та повністю виключить ризики втрати продукції.

Модульні блоки системи "Свій-чужий"

Система свій-чужий складається із кількох блоків, які пов’язані між собою для забезпечення повної автоматизації, контролю та обліку під час збирання врожаю:

  • Модуль “Уборка”
  • Модуль “Онлайн доставка на елеватор”
  • Модуль “Маршрути”
  • Модуль “Повідомлення”
  • Модуль “Вагова/Елеватор”

Для того, щоб комбайн зміг відвантажити продукцію, потрібно додати картки для зерновозів в систему. При додаванні карти, є можливість вибрати конкретні комбайни або ПБН, з яких дозволено забирати продукцію цьому зерновозу. Ця опція важлива, якщо хтось закріплює зерновози за конкретними комбайнами. Також у випадку збирання врожаю в різних регіонах, немає потреби записувати картку у всі комбайни. Додавання і видалення карт відбувається по повітрю в лічені секунди, сидячи в офісі. Якщо облік виданих карт ведеться в 1С, то можлива синхронізація даної інформації в обидва напрямки.

Після цього система автоматично відправить команди з сервера на обладнання, щоб картка прописалася і був дозволений запуск шнека. Це відбувається в лічені секунди. В меню комбайни або перевантажувачі, можна бачити час останньої синхронізації за картками, а також яка кількість карт зберігається в пам'яті обладнання.

Якщо у нас додався додатково комбайн або перевантажувач по ходу сезону, то ми можемо записати всі карти, які раніше були додані, таким чином швидко записати всі карти на новий об'єкт. Якщо ми видаляємо карту з системи Агроконтроль, відповідно ця карта автоматично видаляється з усіх пристроїв, де вона була записана.

Завдяки таким діям, в разі втрати картки або неповернення найманим транспортом, така карта буде видалена з системи і устаткування, що гарантує неможливість нею скористатися і отримати продукцію в майбутньому.

Контроль переміщення та устаткування для фіксації ваги і вологи

У зерновози встановлюється GPS трекер для контролю переміщення, а також видається RFID карта, по якій водій зерновозу отримує зерно від комбайна або перевантажувача, що була додана в систему раніше та призначена для цього зерновоза.

На ваговій встановлюється контролер AG Weight виробництва Агроконтроль і RFID зчитувачі. Устаткування підключається на вагопроцесор. Таким чином на ваговій, зерновоз ідентифікує себе з допомогою RFID карти (опціонально BLE кнопкою), система Агроконтроль автоматично знімає вагу з вагопроцесора (брутто, тара), підв'язує до зважування вивантаження, визначається поле, культура і т.д.

Додатково для комбайнів і перевантажувачів може бути встановлене обладнання для фотофіксації події відвантаження продукції. На ваговій також додатково може бути встановлено обладнання для фотофіксації події зважування. Система автоматично фіксує будь-який рух по ваговій платформі, запускає фіксацію фото та передає інформацію на сервер.

В лабораторії встановлюється вологомір/натуромір, контроллер AG Moisture виробництва Агроконтроль і RFID зчитувач. Устаткування підключається до вологоміру/натуроміру. Таким чином вимірюється вологість, натура зерна, яке приходить з поля і передається в Агроконтроль.

Онлайн-доставка на елеватор

Після того як зерновоз отримав хоч одне вивантаження від комбайна, він з'являється на табло модуля "Онлайн доставка на Елеватор" в статусі на завантаженні, з наступною інформацією: час завантаження, початок руху, в якому стані (стоїть/рухається). Далі якщо зерновоз продовжує брати продукцію додатково від комбайнів, у нього змінюється дата і час завантаження. Система автоматично розраховує пробіг від першого завантаження і до прибуття на елеватор по кожній ходці. Таким чином не потрібно пробіг рахувати по треках і робити іншу ручну роботу. Якщо пробіг або час руху, істотно відрізняється від аналогічних ходок, про це відразу інформується.

На онлайн табло відображається також підсумкова інформація поточного дня: скільки зерновозів на завантаженні, яка кількість знаходиться на території елеватора або в черзі на елеватор. Скільки зерновозів рухається з полів на елеватор і скільки сьогодні було завершених ходок.

Звіт покаже всі ходки зерновозів з полів на елеватор. По кожній ходці час останньої та першої загрузки, початок руху після останнього відвантаження, коли прибув на вагову, скільки часу їхав і скільки кілометрів проїхав по кожній ходці. Таким чином по параметру пробігу і часу кожної ходки, можна відразу знайти зловживання, якщо пробіг або час доставки істотно відрізняються від аналогічних ходок. Це дозволяє припустити, що зерновоз міг з'їхати з маршруту, відсипати продукцію і тільки потім приїхати на елеватор.

Маршрути зерновоза

Зерновоз потрапляє на територію елеватора, ідентифікується в лабораторії, у нього беруть пробу зерна на вологість і натуру, поки йде замір даних показників, зерновоз рухається на вагову.

На ваговій зерновоз ідентифікується, знімається вага (брутто, тара), підставляються дані по натурі і вологості зерна з лабораторії, розраховується розрахункова вага згідно взятого об’єму в полі та порівнюється з вагою фактичною. Крім цієї інформації по кожному зважування можна переглянути вивантаження, які були в цій ходці. Автоматично визначається поле, культура, водій, комбайнер та інша інформація.

Таким чином закривається поточна ходка і це є гарантія, що взяте в поле зерно приїхало на вагову.

Якщо зерновоз не доїде, передасть картку свою, зсипе по дорозі, йому вивантаження не закриваються, розрахункова вага буде відрізнятися, відповідно факт крадіжки моментально виявиться.

При відвантаженні система автоматично контролює місцезнаходження об'єкта, який передає продукцію і об'єкта, який приймає, вони повинні бути поруч. Тому факт передачі картки або мітки контролюється і через модуль «Повідомлення» інформує службу безпеки за допомогою Telegram, sms, email. Також крім цього, автоматично відстежується і інформується по Telegram, sms, зміна напруги трекера зерновозу (відключення, передача в інший автомобіль), GPS трекер зерновозу не транслює дані, аварійне відвантаження, контроль зупинок під час перевезення продукції з поля на елеватор та інші.

Далі на підставі даних з вагової, система розраховує середню врожайність і вологість по всьому підприємству в розрізі культур, а також окремо в розрізі полів.

Результати від впровадження

Про вивантаження на землю чи в посадку комбайном, зсипання з зерновозу по дорозі на вагову, чи взагалі крадіжки продукції автомобілями, про це потрібно забути, так як це неможливо здійснити, якщо використовується на підприємстві ІоТ платформа Агроконтроль.

Чіткий розрахунок пробігу по кожній ходці, від першої загрузки і до прибуття на елеватор. Раніше це все рахувалось по нормам, які були затверджені дуже давно і які по факту ніхто не перевіряв. Тому це все дало економічний ефект від впровадження.

Можна відмовитись від польової охорони, таким чином оптимізувати штат, так як формування ТТН з поля, контроль, облік, це все бере на себе IoT платформа Агроконтроль. 

Вагова повністю автоматизована, дає підстави, щоб відмовитись від вагаря.

Бізнес процес повністю переведений в цифровий режим роботи, дозволяє відмовитись від застарілої талонної системи і взагалі від паперових носіїв інформації. 

IoT платформа Агроконтроль це комплексне рішення для сільгоспвиробника, яке дозволяє ефективно займатись виробництвом, та вирішує максимально всі потреби в сільському господарстві. Ось повний перелік функцій, який доступний користувачу:

GPS моніторинг, контроль палива, облік земельного банку, карта поля, агрооперації, шляховий лист, ТМЦ, АЗС, заправки, метеостанції, агроскаутинг, мобільний агроном, супутниковий моніторинг, NDVI,EVI2,GNDVI,NDMI, прогнозування врожайності, аналізи ґрунтів, уборка, свій-чужий, вагова/елеватор, онлайн доставка на елеватор, відеомоніторинг, повідомлення, маршрути, API.

Більш детально про ці. а також інші можливості IoT платформи Ви можете ознайомитись тут.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх