Головні зміни агросектору, про які повинен знати кожен аграрій у воєнний час

9 марта 2022 в 12:00

3539

Головні зміни агросектору, про які повинен знати кожен аграрій у воєнний час

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на своїй фейсбук сторінці опублікував ряд нововведень, які стосуються функціонування агросектору в воєнний час.


Реєструвати сільгосптехніку не потрібно

8 березня Роман Лещенко підписав Наказ, відповідно до якого дозволяється експлуатація с/г техніки без реєстрації, що передбачена постановою КМУ № 694 (від 8 липня 2009 року).

Це стосується, зокрема:

  • тракторів;
  • самохідних шасі;
  • самохідних с/г, дорожньо-будівельними та меліоративними машинами;
  • інших с/г машин та їх складових вітчизняного й іноземного виробництва.

Шановні аграрії. Наше завдання, – щоб агропромисловий комплекс працював безперебійно та без затримок. А польові роботи–2022 відбулися, як належить. Тому на найближчий час вам не треба вникати в питання “якими документами оформляти роботу сільгосптехніки?” та “як платити податки з реєстрації техніки?”. Усе – потім. Після того, як буде припинено воєнний стан на всій території України або в її окремих місцевостях, власники будуть зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) машину протягом 90 днів,

коментує Роман Лещенко на своїй фейсбук сторінці.

Уряд затвердив перелік товарів для ліцензування експорту: як це працюватиме

Уряд оновив перелік товарів, експорт яких потребує ліцензування, та перелік товарів, щодо яких обмежується експорт. Так, ліцензування необхідне для:

  • пшениці й суміші пшениці та жита;
  • кукурудзи;
  • м'яса курей свійських;
  • яєць курей свійських;
  • олії соняшникової.

Для отримання ліцензії виробникам необхідно подати до Мінекономіки (tradedefence@me.gov.ua  diravka@me.gov.ua) в електронному вигляді:

  • заявку на видачу безоплатної ліцензії за формою, затвердженою наказом Міністерства економіки України від 09.09.2009 № 991 “Про порядок ліцензування експорту товарів” (реєстрація в  Міністерстві юстиції України від 06.10.2009 № 937/16953); 
  • лист-звернення щодо оформлення ліцензії (лист довільної форми, з проханням видати ліцензію);
  • будь-який наявний документ, що підтверджує поставку (контракт тощо).

Запит будуть опрацьовувати не довше, ніж протягом 24 годин.

Висновок фітосанітарних сертифікатів можна буде отримати в будь-якій установі, де проводять відповідну експертизу.

Нагадуємо, що на час воєнного стану Уряд заборонив експорт:

  • вівса;
  • проса;
  • гречки;
  • цукру;
  • солі;
  • жита;
  • великої рогатої худоби;
  • м’яса та субпродуктів із ВРХ.

Стосовно інших товарів експорт відбувається у правому режимі мирного часу.

Мінагрополітики запустило платформу для допомоги аграріям у проведенні посівної—2022

Платформа Агростатус має на меті з’ясувати, які потреби мають аграрії для успішного старту посівної та допомогти ці потреби покрити за рахунок фондів коштів держави й міжнародної підтримки. На ній треба заповнити спеціальну заявку за вашими потребами. Далі Мінагрополітики через засоби зв’язку зорієнтує щодо всіх подальших дій.

У цей найскладніший для нашої держави час на нас із вами лежить дуже важлива місія — забезпечити Україну продовольством повною мірою. Торік ми реалізували земельну реформу, зібрали рекордний врожай. Завдяки цьому у нас є всі необхідні запаси пшениці, ячменю, кукурудзи, цукру та іншого збіжжя. Наші засіки — повні! Але вони не повинні спустошуватися. Ми повинні зробити все, щоб в цьому році наповнити їх новим щедрим урожаєм,

коментує Роман Лещенко на своїй фейсбук сторінці.

Також для забезпечення посівної кампанії–2022 Уряд ухвалив відповідні постанови: ДП “Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції” буде організовувати процес безперебійної реалізації насіння та садивного матеріалу, необхідного для посіву. На час воєнного стану цей процес — без додаткових процедур сертифікації. Для імпортованого насіння достатньо сертифікату країни-виробника.

Під час ввезення на територію України насіння Державна служба з питань безпечності харчових продуктів  та захисту споживачів має визнавати іноземну сертифікацію на насіння.

Окрім того, служба інспектуватиме фітосанітарний стан насіння, але може не застосовувати фітосанітарну експертизу.

Ці заходи дозволять забезпечити всіх с/г товаровиробників насінням у необхідній кількості, завдяки спрощенню бюрократії.

Для того щоб забезпечити посівну, Уряд запроваджує бронювання військовозобов’язаних (це стосується й інших критично важливих галузей економіки). Аграрні підприємства та виробники продовольства подаватимуть Мінагрополітики списки критично важливих працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час. Детальний алгоритм надамо сьогодні окремо.

Матеріал став можливим завдяки підтримці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх