Fleetix — українська система GPS моніторингу, контролю пального та управління транспортом

12 августа 2022 в 13:30

6222

Fleetix — українська система GPS моніторингу, контролю пального та управління транспортом

Співвласники групи компаній IT INNOVATIONS розповіли про власну платформу для GPS моніторингу та контролю пального.


Про платформу розповідають Вадим Кочевих, генеральний директор IT INNOVATIONS та Андрій Севрук, технічний директор IT INNOVATIONS.

Що таке Fleetix?

Вадим Кочевих (ВК): Ну, ми зробили насправді це вже давно — понад 2 роки тому, але саме зараз доробили та підготовули Fleetix до серйозних викликів і в аграрній сфері бізнесу.

Андрій Севрук (АС): Це — наша власна платформа для GPS моніторингу та контролю пального. Те, з чого ми розпочинали у 2005 році, скільки намагались “відпустити” цю сферу бізнесу, але все одно в неї повернулись. 

ВК: І не просто повернулись — ми вже наробили трохи галасу. Ти, звичайно, розумієш, що собою представляє ринок GPS моніторингу в Україні загалом: стали партнером Bitrek, купили ліцензій у москалів або білорусів - все! Ми топ-інтегратор обладнання для усіх галузей, встановили мінімальні ціни і пішли працювати. І коли такі “інтегратори” зустрічаються десь на проєкті, вони розуміють, що вони один від одного нічим не відрізняються. Це не наша історія, це як і у випадку з Meteotrek та i-bee: бажання зробити своїми руками те, що буде приносити людям користь, а нам - можливість розвиватись.

Які рішення для агробізнесу пропонує Fleetix

АС: Насправді, це дуже цікаве питання… А що таке рішення для агробізнесу в межах системи GPS моніторингу? :) Де його межа, щоб не перетворитись на Farm-management систему? Причому не з точки зору розробника, а з точки зору самого клієнта. Багато компаній висуває до системи моніторингу такі умови, що вони значно виходять за межі саме Системи Контролю Транспорту: 

хочемо поля — будь ласка

хочемо погоду — ок, це просто

хочемо постановку завдань та порівняння плану з фактом — нууу, добре, зберемо “на колінках” програмний модуль

хочемо супутникові знімки, хочемо скаутинг, хочемо … хочемо … хочемо. 

ВК: Кожна система повинна мати свої окремі функції, вона має своє призначення і повинна забезпечувати максимально комфортну роботу зі своїми “рідними” даними. От візьмемо наші Meteotrek та Fleetix. Здається — в обох системах датчики, в обох системах онлайн дані та історичні дані, в обох системах звіти. Але! Навіть у маленьких компаніях з цими даними працюють різні спеціалісти, в різних бізнес-процесах, з різною періодичністю та кінцевою метою. Але, на жаль, у гонитві за “єдиним інтерфейсом” часто губляться важливі деталі, які впливають на ефективність продукту. Компанія отримує величезний продукт, який ніби і налаштований в комплексі, але він не дозволяє здійснювати якісь конкретні невеликі операції та виконувати, наприклад, диспетчеру конкретні завдання.

Що з функціоналу для агрокомпаній доступно у Fleetix?

АС: Я б розпочав з того, що на початку ми робили Fleetix взагалі під легковий транспорт, але, як завжди апетит приходить під час їжі. Основним нашим досягненням, на наш погляд, є те, що ми зробили моніторинг простішим, більш інтуїтивно зрозумілим, ніж ті системи, які є на ринку. У нас вже достатньо кейсів, коли компанії відмовляються від ворожого програмного забезпечення та шукають зручний та надійний український продукт. Майже всі дії, які може зробити користувач, знаходяться на відстані 2-3 кліків. Це і зручний онлайн моніторинг, і аналіз історичних даних, і пошук можливів зливів пального, і створення звітів, і так далі і так далі.

 

ВК: При чому, цікаво, але приблизно подібні коментарі про Fleetix ми чули і від “друзів” по цеху - інших інтеграторів моніторингу, які також шукають заміну продуктам з сусідніх недодержав і побачили нас. Максимальна швидкодія та інформативність тих же графіків пального - це те, чим ми насправді можемо пишатись. А відповідаючи на питання про функціонал, насправді ми можемо говорити про те, що ми можемо круто задовольнити клієнта, який шукає саме систему контролю транспорту: рух в онлайні, поглиблений аналіз історії руху, стан всіх датчиків в кожній точці, інформація про пальне за датчиками рівня, витратомірами, CAN-ом, інтерактивна звітність та події, 3 типи повідомлень, ECO-driving для відстеження манери водіння, нанесення полів та контроль роботи, контроль та ідентифікація видачі пального на стаціонарних та мобільних ПРК, відео- та фотомоніторинг, контроль рівня зерна в бункері. Здається, що немало, але 4 агрохолдинга з 5-ти скажуть, що потрібно ще 150 функцій, щоправда, будуть їми користуватись 1 раз на сезон.

На якого клієнта орієнтується рішення? 

АС: На всіх. А якщо серйозно, то ми прекрасно розуміємо, що під великі компанії обов’язково знадобляться значні доробки. Ми цього не боїмося, адже наша команда розробників завжди напоготові,  більш того: ми дуже добре уявляємо, що це буде за функціонал. Але прямо зараз на перспективу ми не готові інвестувати в ці рішення. Скажімо так, дочекаємось, коли бажання і можливості потенційного клієнта та наші співпадуть.

ВК: При цьому, у нас є чіткий профіль компаній, які вже з перших днів отримають те, що їм потрібно: моніторинг техніки, наскрізний контроль пального від отримання на власну АЗК до видачі і використання, контроль робочого часу водіїв та повна інформація про маршрути руху. Незабаром з’явиться моніторинг обробленої площі, поки що за рахунок обробки даних по ширині захвату причіпного або навісного обладнання та пробігу. Далі - будемо дивитись. 

Як плануєте конкурувати з вже існуючими системами? Чи плануєте співпрацювати з системами фармменеджменту?

АС: Давай я спочатку відповім з другої частини - ми готові працювати з будь-якою фарм-менеджмент системою, оскільки як у Fleetix є API, так і ми готові отримувати будь-які дані за допомогою API до себе. Щодо конкуренції з існуючими системами, можу сказати, що буде дійсно цікаво. Особливо цікавим є зміна усвідомлення клієнтів, які, з одного боку, звикли до продукту, і він (і інтегратор також), здається, що влаштовує… а з другого боку вмикається розуміння, що інформація як про твої поля, так і про рух твоєї техніки доступні країнам, з якими ми воюємо. І не важливо, що тепер розробники знаходяться нібито у Литві або десь ще. Подивимось.

ВК: Звичайно, що ми пишаємося, що ми знову зробили “Made in Ukraine” IT-рішення, але ми в жодному разі не сподіваємося, що тільки завдяки цьому у нас з’явиться черга клієнтів. Це будуть перегони як функціоналів, так і зручності роботи, як цінової конкуренції, так і розвитку продуктів. В будь-якому випадку, від цього виграє аграрний ринок, а наші “колеги” по ринку теж будуть змушені розвивати свої продукти.

Aggeek бажає вам успіхів з вашим рішення.

ВК: Дуже дякуємо за можливість поспілкуватись, та всім нам бажаємо найскорішої перемоги України! Слава Героям! 

АС: Слава Збройним Силам України!



 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх