Фермер створив робота для обприскування полуниці

22 октября 2020 в 11:00

2808

Фермер створив робота для обприскування полуниці

Нідерландський фермер сконструював власного робота-обприскувача. Хоча цей автономний транспортний засіб виглядає як прототип, машина виявилась повністю працездатною і без проблем розгортається в полуничних теплицях.


Роботомашина під час виїзду з теплиці автоматично припиняє обприскування і знижує швидкість до 1,8 км/год. Потім знаходить наступну теплицю по заздалегідь заданому маршруту. Передні і задні колеса повертаються так, що робот-обприскувач зупиняється на початку рядка. Потім машина заїжджає в ряд, форсунки знову починають обприскування, і швидкість збільшується до 2,4 км/год, а RTK GPS утримує робота по заданому шляху.

Покриття обприскування —  1,5 га/год

На практиці робот за 2 години об’їздив 16 теплиць площею 3 гектари. У кожній теплиці по 5 рядів полуниці. Ця процедура повторюється кожні три дні. Якби фермеру довелося зробити це за допомогою трактора, керованим оператором, він би не виконав всі дії за такий короткий час. Однак з цим транспортним засобом це не проблема: потрібно тільки підготувати робот і задати маршрут.

Читайте також: Головні стартапи робототехніки на агроринку

Робота можна контролювати за допомогою смартфона. Оператор може постійно бачити, де і в якій теплиці знаходиться роботомашина, і чи все працює по заданому маршруту.

Безпілотний автомобіль Huijsmans комерційно недоступний. Коробчаста рама поки немає захисного покриття, що вказує на те, що робот все ще є прототипом. Однак з точки зору експлуатації та функціональності технологія далеко за межами стадії прототипу. Ця машина виявилася настільки надійною, що її можна використовувати в повсякденній практиці —  сьогодні тільки в теплицях, однак скоро її адаптують для польових робіт.

Система позиціонування RTK-GPS

Робот використовує RTK-GPS для навігації. Під час розробки спочатку була обрана стороння система позиціонування для машини Huijsmans. Це не спрацювало! Потім технічний фахівець з GPS розробив систему, за допомогою якої оператори приймають сигнали в середньому від 32 навігаційних супутників. Сигнал корекції RTK надходить з сервера через передатчик. Дорожня карта була створена за допомогою системи GPS Trimble на тракторі.

Працює від генератора

Електродвигун живиться від генератора, який працює з фіксованою швидкістю, що забезпечує низьку витрату енергії. Це також набагато дешевше за батареї, для яких потрібні спеціальні двигуни. У планах компанії додати у роботомашину датчики врожаю OptrX, щоб зробити можливим обприскування з різною швидкістю.

Читайте також: Автономний робот, який знищує бур’ян за допомогою електроенергії

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх