Цього року в Україні щонайменше 700 тис га посівів було оброблено дронами DJI Agras. Остання модель в цьому лінійному ряду — Agras Т30 — з'явилась лише на початку липня, але встигла добре зарекомендувати себе в роботі. За відгуками спеціалістів, яким довелось попрацювати дроном, перш за все DJI Agras Т30 відрізняється від попередників продуктивністю.
Новий сільськогосподарський дрон-обприскувач від компанії DJI відрізняється як зовні, так і функціонально. Основні відмінності нової моделі:
- Вона має більший бак і відповідно вищу продуктивність (на Т30 стоять два насоси, продуктивність яких 8 л/хв).
- Виробники вирішили питання обробки країв поля. В Т30 є функція обльоту по контуру (по факту обробки основного масиву). Дрон літає по периметру і дообробляє рослини (ширина обробки при виконанні робіт по периметру — 4 м).
- В порівнянні з моделями Т16 та Т20 акумуляторні батареї Т30 мають більшу місткість та вищу швидкість заряду. Змінено гарантійний ресурс батарей (тепер становить 1000 циклів).
- Вирішена проблема з променями, а з новою технологією наведення на гілки покращилась рівномірність розподілення рідких пестицидів при обприскуванні садів.
- Більш доступною стала ціна, яка вже на старті продажу дешевше за попередника Т20.
За твердженнями постачальників та інтеграторів коптерів DJI в Україні з компанії QUADRO.UA, на новій моделі вирішено проблему з нагріванням акумуляторів. Батареї дронів Т30 не перегріваються і в сезоні 2021 року в країні не було жодної гарантійної відмови пов’язаної з батареями.
Для комфортної роботи в полі Т30 достатньо мати дві акумуляторні батареї (для підзарядки потрібен генератор). Але якщо тривалість робочої зміни 6-7 і більше годин, перегріватись почне вже генератор. Щоб уникнути простоїв в пізні години довгої зміни потрібно мати третю акумуляторну батарею, яка буде страхувати по часу.
Нова прошивка
Інтелектуальний режим самостійно розробляє оптимальний маршрут для кожної операції. Програмне забезпечення Agras Т30 дозволяє визначати в якій точці польоту в баку закінчиться рідина. Розрахунок йде під конкретну норму виливу. Об’єм рідину в баку також визначається автоматично вимірювачем рівня поплавкового типу (похибка вимірювань близько 80-120 мл).
Команда для роботи з дроном
Мінімальний склад для роботи дроном Agras Т30 — помічник і оператор. В режимі польоту роєм один оператор може працювати одразу двома дронами (помічник допоможе вчасно заряджати батареї щоб уникати простоїв).
Хмарне рішення
В хмарі збирається статистика польотів щоб аграрій мав змогу передивитися будь-який виліт коптера (інформацію про оброблені площі). Також в хмарі можна ділитися з іншими акаунтами місіями на обліт.
Створення карт
Створювати карту поля для планування маршруту необхідно самим дроном Agras Т30 (або міряти пішки). Не можна виміряти поле іншим дроном для моніторингу (наприклад, Phantom 4), а потім передати карту на Т30. Працювати по картах (наприклад, Google Earth) також не бажано, це робота з великою похибкою, яка обертається недообробкою по контурах.