Чому варто впроваджувати інновації під час кризи

Promo
Чому варто впроваджувати інновації під час кризи

Наталія Богачева, директор компанії AgriChain розповідає про важливість впровадження IT-рішень попри кризу.


Як карантин вплине на агросектор? 

Якщо дивитись локально, то більшість агрокомпаній має затверджений бюджет на 2020 рік, побудований за певним стратегічним сценарієм. В нинішніх умовах ні бюджет, ні затверджена стратегія розвитку будь-якої компанії, незалежно від сектору економіки, абсолютно нерелевантні.

Зараз потрібно швидко про все забути. Зібратися силами та розробити три сценарії розвитку: оптимістичний, середній та найгірший.

Криза почалася. Закривати очі, не вірити в обставини, шукати думки експертів, позитивно налаштовувати себе на весняні емоції — бізнес таке не прощає.

Відкриваємо графік індексу SP500 і бачимо, що за останні 12-ть років місячне падіння в березні 2020-го року становить 17,38%. До цього рекорд був на позначці 17,26% у жовтні 2008-го. Розписувати, що було в кінці 2000-х, напевно що не потрібно. Деяких фахівців, що не бачать залежності українського агросектору від світових економічних тенденцій, ми дуже поважаємо, але маємо свою власну думку.

Також треба розуміти, що криза для працівників — це стрес, оскільки руйнується звична для всіх модель роботи і саме тут розпочинати все потрібно з адаптації. Для того щоб зі стресу перейти в систему, потрібно структурувати свою діяльність. Швидко! Без вагань!

Важливо розставити пріоритети, відкинути те, що не важливо, зосередити свою увагу на найбільш значущих речах на цей момент.

Пандемія коронавірусу прискорить діджиталізацію та автоматизацію агробізнесу

Максимальна автоматизація та діджиталізація бізнесу — це меседж, який ми несемо ринку. 

Ми вважаємо, що ситуація, яка склалася у світі на фоні пандемії коронавірусу, максимально швидко переорієнтує цілі пласти бізнесу. Хто свідомий, той розуміє, що на дворі 2020-й рік. Це агровиробники, які:

  • вже трансформували, переорієнтували, автоматизували бізнес-процеси своїх компаній через  IT-рішення або знаходяться в процесі;
  • створили крос-функціональні команди під ці конкретні задачі;
  • ранжують проблеми, зосереджується на актуальних, вирішують їх швидко без роздумів тощо.

Сьогодні ж навпаки, скептиків все менше, тому що агрокомпанії з впорядкованими, систематизованими бізнес-процесами з використанням діджитал-інструментів далеко попереду. Цей факт не можна приховати та закрити на нього очі.

Вибір очевидний.

Як IT-рішення допоможуть підвищити ефективність, і зберегти конкурентність під час кризи?

Розберемо на прикладі трьох базових продуктів  AgriChain, які впроваджені, працюють та довели економічну ефективність від використання. 

AgriChain Land. Впровадивши даний модуль, агровиробник, у якого є орендований земельний банк, раз і назавжди вирішить найактуальніші свої проблеми:

  • аудит довідникових та атрибутивних даних, пов’язаних з землекористуванням;
  • розбіжності у площі ділянок, які орендує та обробляє його підприємство;
  • недостовірність та несвоєчасність документального оформлення договорів оренди землі;
  • відсутність або неповне відображення інформації про ділянки в обміні;
  • людський фактор в процесі модерації взаємовідносин з пайовиками.

AgriChain Farm. Впроваджуйте та забувайте про нагальну проблематику оперативного управління в агровиробництві, а саме:

  • нецільове використання ТМЦ та техніки;
  • недотримання норм виконання технологічних операцій;
  • ускладнений документообіг між виробничими підрозділами;
  • відсутність чіткої і швидкої комунікації між виробничими працівниками;
  • завищена кількість штатних працівників;
  • несвоєчасне відображення інформації, що унеможливлює прийняття управлінських рішень;
  • завищена собівартість продукції рослинництва;
  • низька результативність агровиробництва.

AgriChain Scourt. Дане IT-рішення побудоване задля вирішення проблем управління моніторингом посівів. Придбавши та впровадивши його на своєму підприємстві, менеджер компанії завжди може швидко:

  • отримати точні та актуальні дані, надійні прогнози та оцінки, і як наслідок — розуміння реального стану посівів для ефективного контролю та прийняття правильних управлінських рішень;
  • своєчасно виявляти ризики — хвороби, шкідники, бур’яни для прийняття рішення по їх оперативному усуненню, що призведе до контролю за врожаєм;
  • своєчасно отримати актуальні дані про прогнозну урожайність, і як наслідок відхилення витратної та дохідної частини від плану.

Резюме: земля упорядкована, виробничі процеси вибудовані і систематизовані,  стан посівів контрольований, реакція на потенційні ризики в режимі онлайн.

Як AgriChain працює під час карантину

AgriChain — це IT-компанія. Вся робота, процеси та взаємодія налагоджена за допомогою інформаційних рішень, тому перехід в режим online відбувався за лічені хвилини — безболісно та комфортно.

Ми бачимо переваги для себе та багатьох компаній на ринку у віддаленій роботі — це насамперед економія часу та економія на офісних витратах.

Чуємо від партнерів по ринку, що є три основні базові проблеми роботи вдома: можливість втрати контролю, знижується комунікація та результативність. 

З самого початку свого існування в AgriChain всі задачі та процеси модеруються за допомогою системи Сlickup. Задачі плануються, виконуються, контролюються 24 на 7. 

Комунікаційні процеси налагоджені на базі платформи Slack, робочі групи працюють в месенджері Telegram, відеостатуси та розбір актуальних питань щоденно відбуваються в Skype.

Ми розуміємо, що комунікації мають бути регулярними. Наради, короткі підсумки робочого дня, тижня — ретроспектива надзвичайно важлива. Коли люди працюють дистанційно, вони мають відчувати приналежність до команди і розуміти, що вони частина великої справи. 

Щодо результативності, то як показали перші дні стовідсотково віддаленої роботи, то вона не знижується. Робота йде чітко за графіком, згідно заздалегідь розроблених планів.

Коротко підсумовуючи, команда AgriChain та наші IT-рішення готові були з самого початку свого існування до таких викликів долі. Як то кажуть: ми про онлайн чи не про онлайн? 

Резюмуючи все вищенаведене, можемо констатувати факт, що світ після пандемії коронавірусу зміниться, бізнес мобілізується і перегляне свої підходи, орієнтуючись на максимальну ефективність в умовах невизначеності, а IT та діджитал інструменти стануть основою цього процесу.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх