Перед тим, як розпочати ягідний бізнес потрібно знати всі переваги та недоліки вирощування ягід на продаж.
Ось декілька важливих моментів, які потрібно прояснити перед стартом:
- Наявність часу. Вирощування ягід потребує багато часу та спільної роботи декількох людей, тому варто вірно оцінити власні сили.
- Реєстрація бізнесу. Безпечніше працювати легально та вести детальну документацію.
- Вивчіть ринок. Необхідно дослідити всі можливі варіанти продажів своєї продукції в ресторани або на локальних ринках. Кожна місцевість має свою кон'юнктуру ринку.
Вирощування ягід специфічних сортів, які цінуються на нішевих ринках, потребує зусиль, але це також має свої переваги:
- Ягоди цінуються. На полицях в супермаркетах в основному імпортований товар, але місцеві ягоди — смачніші та більш корисні і свіжі.
- Вони можуть продаватися свіжими або замороженими. Це дає можливість виробнику вибирати зручний йому варіант або продавати обидва.
- Ягоди купуються невеликими партіями. Тому навіть маленький виробник може бути постачальником до ресторану або магазину.
- Ягоди використовуються як сировина на інших ринках. Багато з них — елітні.
Основні ринки продажів ягід:
- Продовольчі ринки. Крамниці, які торгують локальними продуктами, або роздрібні точки на місцевих ринках — ідеальні місця для збуту вирощеної продукції.
- Ресторани. Аґрус, жимолость або інші рідкісні сорти ягід варто продавати в місцеві ресторани, де цінують незвичайні продукти та страви з них.
- Індивідуальні продажі. Створення власного інтернет-магазину чи невеликої біля дому.
- Виробники крафтових продуктів. Вони використовують ягоди, як сировину для виготовлення продукції.
В Україні у 2018 році було вирощено 130 млн тонн ягід, що понад 1% усієї реалізованої у світі ягідної продукції. Наразі в Україні суттєво збільшились площі під вирощування малини.
Ягідний ринок в Україні — перспективний напрямок для малих господарств, через невеликі об’єми ягідних партій для продажу, що дозволяє навіть маленьким постачальникам задовольнити потреби покупців. А також через маневровість малих господарств, які можуть швидше підлаштуватись під кон’юнктуру ринку.
Про використання дронів в вирощуванні ягід можна прочитати тут.
Джерело: modernfarmer.com.