Чи треба платити кредити під час війни та чи є війна форс мажором — роз'яснення

11 марта 2022 в 16:21

5369

Чи треба платити кредити під час війни та чи є війна форс мажором — роз'яснення

Про кредитні канікули потрібно домовитися безпосередньо з банком. Однак, якщо позичальники мають достатній запас ресурсів аби продовжувати діяльність та обслуговувати позики, варто надалі сплачувати.


Торгово-промислова палата України (далі - ТПП України) своїм листом-повідомленням засвідчила, що військова агресія РФ проти України є форм-мажором (обставини непереборної сили). 

Форс-мажор не звільняє від обов'язку погашати кредит, а лише відтерміновує обов’язок погашення кредиту до закінчення дії форс-мажору (воєнного стану).Форс-мажор (воєнний стан в Україні) триватиме впродовж 30 діб з 24 лютого 2022 року. Але може бути продовжений.Банки України запровадили кредитні канікули на час воєнного стану: 

Ощадбанк

У зв'язку з оголошенням воєнного стану на території України Ощадбанк запровадив кредитні канікули для представників мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ). Ця програма підтримки підприємців у важкі часи триватиме до 31.05.2022. На період кредитних канікул відтерміновуються виплати по тілу кредитів та відсотки.У цей час не будуть застосовуватись будь-які штрафні санкції за невиконання або неповне виконання діючих кредитних договорів. 

Кредитні канікули для всіх клієнтів розпочнуться автоматично, для їх запровадження не потрібно звертатися до банку.З метою підтримки підприємств, які прямо або опосередковано підсилюють обороноздатність України, Ощадбанк продовжує виконувати обов'язки щодо поповнення обігових коштів таких підприємств у рамках діючих кредитних договорів у регіонах, де це можливо.

Приватбанк

ПриватБанк оголосив кредитні канікули до 1 червня для всіх клієнтів, окрім тих, які мали прострочення зобов'язань більш ніж 90 днів. Для решти вносити платежі зараз не обов'язково, прострочення не формуватиметься.Так, якщо до війни ви придбали щось в “Оплату частинами” чи “Миттєву розстрочку”, не варто перейматись про обов'язкові платежі.

Райффайзен Банк

Райффайзен Банк ввів кредитні канікули для всіх фізичних осіб, приватних підприємців та корпоративних клієнтів до 31 березня 2022 року.Усі необхідні налаштування банк робить автоматично, клієнтам НЕ потрібно звертатися у відділення чи до Інформаційного центру банку.

Альфа-Банк

З 01 березня Альфа-Банк Україна запустив кредитні канікули за всіма кредитними картками та кредитами, подавати заяву на оформлення не потрібно.Загальний термін дії кредиту для клієнтів подовжується на строк дії кредитних канікул - на 3 місяці.

Monobank

Оскільки Monobank дозволили своїм клієнтам користуватися грошовими коштами з кредитних рахунків, керівництво банку також розширило часові рамки для боргу. Так звані кредитні канікули дозволять відстрочити оплату тіла боргового зобов'язання до 31 березня 2022 року за гроші, взяті до кінця січня та лютого, до 30 квітня за витрачені в березні. Ті клієнти, які до цієї дати внесуть обов'язковий платіж або повністю погасять борг, не будуть оштрафовані санкціями з боку банку і не заплатять зайвих відсотків.

ОТП Банк

ОТП Банк запровадив кредитні канікули до 31 березня для усіх, без виключення, кредитів великим корпоративним клієнтам, малому та середньому бізнесу та приватним особам. Строк погашення траншів та сплати відсотків переноситься на 31 березня 2022 р.Рішення розповсюджується на діючі транші за усіма видами кредитів та кредитних ліній юридичних осіб та сплати щомісячних платежів за усiма видами кредитiв для фiзичних оciб, а також - для погашення вже наявної с 24.02.2022 р. прострочки.Сплату відсотків також відтерміновано до 31 березня поточного року.

Матеріал став можливим завдяки підтримці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх