Бразильський додаток GeoApis — "тіндер для бджіл"

2 ноября 2021 в 19:00

2483

Бразильський додаток GeoApis — "тіндер для бджіл"

Бразильський стартап Converge створив додаток GeoApis, який допоможе зв’язати бджолярів із фермерами, в пошуку кращого місця для утримання бджіл. Розробники ставили за мету ініціювати діалог між фермерами та пасічниками.


Захист комах-запилювачів

Технологія покликана надати комунікаційний канал агровиробникам, для отримання взаємної вигоди. Фермери отримають популяцію комах-запилювачів, розквартированих біля полів, які забезпечать збільшення продуктивності рослин та екологічної сталості агровиробництва. Бджолярі отримають прихисток для "підлеглих" з доступом до запасів пилку та нектару.

Додаток надає канали для побудови раціональних та дружніх стосунків між бджолярами та фермерами, що дозволяє отримати взаємну вигоду

Елейн Бассо, генеральний директор і засновник Converge.

Доступні найрізноманітніші пасовища регіону

За словами Елейн Бассо бажаними пасовищами для бджіл стануть апельсинові та евкаліптові гаї, поля сої, плантації кави і багато інших культур з регіонального різноманіття. Наразі в додатку GeoApis вже зареєстровано 10 000 вуликів, 40 бджільницьких організацій та 200 бджолярів. Він об’єднав фермерів та бджолярів в штатах Сан-Паулу, Ріу-Ґранді-ду-Сул та Федеральному окрузі.

Існуючі проблеми комунікацій

Фермери регіону часто не знають про бджолярів, які працюють поруч з ними. Так само і бджолярі розташовуючи свої вулики поруч з полем нічого не знають про технологію агровиробництва, а саме — використання пестицидів, якими можуть отруїтись бджоли. GeoApis спрощує геолокацію та взаємне розташування, допомагаючи знайти кращі місця для пасік. Також аграрій зможе заздалегідь повідомити коли і де він буде застосовувати пестициди, щоб пасічник міг захистити своїх бджіл.

Українські розробники також приділяють увагу захисту бджіл. Зйомний пристрій до бджолиного вулика українського виробництва BeeHiveDoor захищає медоносних бджіл від отруєння пестицидами, шляхом тривалого безстресового їх закриття у вулику під час пестицидних обробітків сільськогосподарських угідь.

Читайте також: Як не завдати шкоди бджолам під час роботи в полі. Інфографіка від BASF.

Окрема функція додатку — консультативна допомога від експертів галузі щодо утримання бджіл та сільськогосподарських методів найбільш сумісних для використання комах-опилювачів. Більше про додаток.

Джерело: futurefarming.com

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх