Безпечні поля завдяки унікальній українській технології

Безпечні поля завдяки унікальній українській технології

Компанія “Frendt” разом з Вінницьким національним технічним університетом, за підтримки українських аграріїв розпочали новий проєкт — Safe Fields for Ukraine. Збирають кошти для створення унікальної системи розмінування та пошуку мін на полях України.


У світі гостро постає загроза голоду через війну росії проти України. На жаль, рашисти знищують не тільки український врожай, а й руйнує родючий чорнозем. Кожного дня українські аграрії знаходять на своїх полях міни чи снаряди. Українським аграріям конче необхідно очистити поля від небезпечних предметів. За різними прогнозами фахівців на це може піти від 15 до 30 років.

Україна втратила 25% своєї посівної площі. Крім того, вона відіграє велику роль у глобальному постачанні продовольства. Чим довше триватиме війна, тим більше невпевненість щодо постачання продовольства може зберігатися не тільки для України, а й для всього світу.

Для вирішення надважливого питання вінницькі науковці разом з компанією “Frendt” створили краудфандингову платформу — Safe Fields for Ukraine - a Food and Drink crowdfunding project in Sturminster Newton by Louisa & Jonathan Elwes, де збирають кошти для інноваційної системи виявлення вибухонебезпечних предметів. 

Мета проєкту 

Сьогодні внаслідок повномасштабного російського українські фермери опинилися у скрутному становищі. Великий відсоток полів заміновані або є нерозірвані снаряди, які встряли в землі. 

Головна ціль — пришвидшити пошук вибухонебезпечних предметів і допомогти аграріям безпечно очистити їх поля. Ідея — ізолювати людей із процесу пошуку. Адже найголовніше — зберегти життя працівника. 

Лабораторні дослідження інноваційної системи себе виправдали. Тож залишилося провести експеримент у полі.

Поки що вдалося зібрати £7 500. Загальна сума збору — £60 000.  

Алгоритм роботи 

Перший етап — за допомогою безпілотника визначаються межі поля. Фахівець формує промальовані лінії навігації та складає мапу безпечного руху транспортного засобу, обладнаного системою автоматичного керування. 

Другий етап — створена мапа в онлайн-форматі завантажується в систему управління транспортного засобу, що рухатиметься за даним маршрутом. Після чого за допомогою РТК-сигналу з високою точністю визначаються координати небезпечного предмета на глибині до 1 метра. Завантаження знімків поля і карти завдань завантажуються аналогічно як при обприскуванні поля чи посіву. Встановлюватиметься стандартна навігаційна програма Hexagon. Це як додаткова агрооперація — пошук небезпечних предметів. 

Третій етап — до транспорту чіпляється установка, яка приблизно схожа на оприскувач. Однак замість форсунок, які обприскують, будуть встановлені спеціальні сенсори, після чого автономний трактор починає працювати.

Потім ця мапа, яку можна буде завантажити на звичайний смартфон, передаватиметься фахівцям із розмінування.

Крім того, нам потрібно розробити контролер, що визначатиме тип предмета, адже в землі може бути і лапа від культиватора, і підкова тощо. Нам потрібно це відфільтровувати, аби було менше роботи для тих, хто надалі очищатиме поля. Після того, як пристрій пройде полем у супроводі дрона, складається мапа знайдених металевих об’єктів із високою точністю — до 2 см, що полегшує розмінування чи нейтралізацію

Віталій Шуберанський, засновник компанії “Frendt”.

На базі Вінницького національного технічного університету спільно з компанією “Frendt” буде розроблена інноваційна методика. Тож будь-який фермер може дообладнати свій трактор і пройти навчання. Відповідно потім самостійно здійснювати пошук небезпечних предметів за допомогою автономного трактора. 

Які переваги? 

Світових напрацювань у цій сфері дуже багато, але все впирається в ціну обладнання та вартість навчання персоналу. Унікальність розробки полягає, якщо порівняти з ціною інших систем із виявлення небезпечних предметів, у її низькій собівартості. Технологія убезпечить життя кожного й очистить поля. 

Крім того, завдяки унікальній інноваційній технології “у плюсі” залишаються українські фермер і пайовики, держава і компанії, які продають товари й послуги. 

Завдяки підтримці Frendt Corporation (UK) limited та аграрія Дмитра Олійника (підприємство “Golden Berry”, що на Волині) нам вдалося створити краудфандингову платформу, яка допомагатиме українським фермерам безпечно очистити поля, зібрати і посіяти майбутній врожай

зазначив засновник компанії “Frendt”.

Яка техніка для цього потрібна? 

Для польових досліджень представники компанії “Frendt” отримали від ТМ “Інагро” (вирощують овочі у Херсонській і Миколаївській областях) звичайний робочий трактор МТЗ. Фахівці його повністю переобладнали.  

Аграрії “Інагро” також долучились до нового проєкту, аби пришвидшити процес розмінування полів. Хоча кошти ще не зібрали, але шляхом власних фінансів і допомоги українських фермерів вдалося багато чого зробити. Для трактора вже змонтований автопілот. Зараз розробляється система для його дистанційного керування

розповів Віталій Шуберанський.

Як аграрію скористатися цією послугою? 

Можна замовити послуга на аутсорсі або ж подати заявку в компанію “Frendt”. Українському аграрію не обов’язково купувати дану технологію. 

Винахід українських науковців унікальний. Українська розробка обійшла навіть американські. Поля розміновують на броньованих машинах, якими керують люди. А наша технологія дешевша і безпечніша. Відтак аграрії спокійно засіватимуть поля й Україна не залишиться без хліба, який зараз збирають надзвичайно високою ціною. 

Сьогодні Україна потребує багато подібної техніки, а це — значні кошти. Величезна перевага української розробки в тому, що фахівці інтегрують і компонують між собою різні види техніки і технологій, які вже мають. Це технологічний процес, який поєднав різні наявні компоненти, щоб апаратний комплекс працював без збоїв і давав ефективний результат. І головне − система допоможе зберегти життя людей і вартісну сільгосптехніку.

За словами представників компанії “Frendt”, практичні дослідження унікальної системи розмінування та пошуку мін на українських полях проведуть вже в серпні цього року. А поки розробники збирають фінансову підтримку для інноваційної технології. 



Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх