Beeflow: як вирощувати “супер бджіл” та покращувати врожайність

24 октября 2019 в 16:28

2928

Джерело фото: theconversation.com

Джерело фото: theconversation.com

Аргентинський стартап Beeflow розробив спеціальну формулу з поживних речовин, яка підвищує імунну систему бджіл та змушує їх працювати краще за низьких температур.


Бджоли відповідають за запилення майже третини всіх сільськогосподарських культур у світі, однак минулої зими дослідники зафіксували найбільшу кількість втрат бджолиних колоній через пестициди, шкідників та зміни клімату.

За вирішення цієї проблеми взялись спеціалісти Beeflow. Вони розробили харчову добавку, яка дозволяє бджолам у 7 разів покращити обльоти територій за низьких температур.

Як працює формула Beeflow: результати досліджень

Пасічники приблизно один раз на тиждень годують бджіл рослинною сумішшю, яка містить цукор, воду та запатентовані інгредієнти.

У лютому 2019 року компанія Beeflow розпочала випробування суміші на каліфорнійській мигдалевій фермі. Ці дерева мають короткий термін для запилення (прибл. від 2-3 тижні). 

У Каліфорнії виробляють близько 80% світового мигдалю, тому агровиробники цієї галузі особливо зацікавлені у використанні нових формул для покращення бджолиного здоров’я.

Після того, як бджоли отримують поживні речовини за формулою, команда дослідників впродовж 5 хвилин відбирає та відстежує кількість квітів на гілці дерева та підраховує кількість бджіл, які його облітають. Ця дія повторюється в різних місцях на фермі, оскільки у компанії поки немає автоматизованого способу вимірювання продуктивності комах.

Харчові добавки Beeflow також спрямовують бджіл на запилення конкретних культур, які не особливо їх цікавлять. Результати випробувань мали успіх в Аргентині, де технологія призвела до збільшення врожайності мигдалю, чорниці, яблук та ківі на 90%.

Джерело: CNN Business

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх