Аномально тепла зима призвела до втрати посівів на понад 160 тис. га полів Одещини

9 июля 2020 в 12:30

2814

Аномально тепла зима призвела до втрати посівів на понад 160 тис. га полів Одещини

Аграрії Одещини потерпають від великих втрат посівів, зумовлених несприятливими погодними умовами. Зокрема причиною такої ситуації стала відсутність снігового покриву взимку, заморозки, бездощів’я та посуха весною.


Станом на 15 червня 2020 року в регіоні перекультивували близько 160 тис га сільськогосподарських угідь, з них 130 тис га озимих зернових культур та 30 тис га ріпаку. Тоді як загальна площа земель, відведених для збору врожаю в цьому сезоні, становить 974 тис га.

Дослідження стану полів було проведено компанією EOS Crop Monitoring у співпраці з інститутом Космічних досліджень НАНУ та ДКАУ. На основі отриманих даних, фахівці створили карту озимих культур південних областей України, перекультивованих угідь Одеської області, а також маршрут, вздовж якого було проведено наземні дослідження. 

 

Точність розпізнавання отриманих даних на тестовій незалежній вибірці становить 94% для озимих зернових та 97% для ріпаку. Таку ж карту із загальною точністю 95% було створено для всієї території України згідно з даними отриманими станом на 22 червня.  

З огляду на ситуацію, кліматичні зміни та несприятливі погодні умови — це виклики, які вже сьогодні стоять перед українськими аграріями. Впровадження технологій точного землеробства допоможе оптимізувати роботу господарств та мінімізувати збитки. За допомогою супутникового моніторингу фермери можуть створювати карти вегетації культур, визначати вологість ґрунту та необхідну кількість добрив на окремих ділянках, а сповіщення про ризики, пов'язані з погіршенням погодних умов, дозволять уникнути небажаних наслідків

Олександр Сакаль, директор із розвитку бізнесу EOS Crop Monitoring.

Про EOS Data Analytics

EOS — це американсько-українська компанія, що спеціалізується на розробках супутникового моніторингу та аналізу даних з орбіти для їх використання в комерційних або ознайомчих цілях. 

EOS Crop Monitoring — це універсальна хмарна платформа для нагляду за полями шляхом аналізу супутникових знімків та інших джерел даних. Вона вимірює рівень вегетації посівів, попереджає про погодні умови та здатна вирахувати точну площу полів для різних типів культур. Нещодавно в межах дослідницького проекту EOS Crop Map платформа виявила 4,3 млн га полів на незареєстрованих у державному кадастрі землях.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх