Agtech тренди 2019

4 января 2019 в 10:55

3425

Agtech тренди 2019

Минулого року G2 Crowd опублікували прогнози щодо трендів діджиталізації у 2018, а в цьому році вони проаналізували вплив цих трендів на окремі ринки.


Agtech у 2019 продовжить трансформувати операційні процеси сільського господарства, але для цього фермерам потрібно змінити підхід до роботи, оновити техніку та девайси.

У сфери сільського господарства є чудовий приклад для наслідування — медична індустрія, яка довгий час вважалася консервативною та ворожою до інновацій. Але в останні роки це змінилось, завдяки введенню нових правових норм та законів.

Зміни у веденні сільського господарства вже відбуваються, хоча можливо вони не завжди очевидні. Наприклад, генна модифікація рослин для підвищення стійкості до захворювань. У 2016 році в США 94% сої було генетично модифіковано, щоб зробити її стійкою до гербіцидів. У 2019 році широке використання розробок синтетичної біології стане нормою в агросекторі.

Ще один тренд — біопродукція, яка виготовлена на основі природних лікарських засобів та кліток. До 2020 ринок біопродукції досягне $100 млрд, а його вплив на сільське господарство важко переоцінити, бо це в рази знизить вартість вирощування продукції.

Два основних agtech-тренди у 2019 році:

  • мілленіали сприятимуть змінам в індустрії;
  • точне землеробство матиме великий вплив на малі ферми.

Мілленіали — ініціатори змін на фермерських господарствах

Мілленіали — це люди народжені з 1981 до 1996 року. Вони прихильні до інновацій і впроваджуватимуть 75% технологічних змін у сільському господарстві.

Згідно з даними Ag America Lending у 2017 році 8% американських фермерів належали до покоління мілленіалів, а понад 20% фермерів — початківці, бо в агробізнесі менше ніж 10 років.

Для мілленіала природно збирати і аналізувати дані, використовуючи різноманітні технічні девайси з метою підвищення ефективності своїх дії. Згідно з даними Statista у 2016 році американські фермери витратили $12,6 млрд на самохідну техніку та трактори.

Агроботи також чудовий приклад зацікавленості індустрії в інноваційних технологіях. Їхня розробка має дві основні мети:

  • автоматизація фермерських задач, які потребують важкої фізичної праці;
  • збір даних про розвиток рослин.

В University of Illinois вчені-біологи розробили прототип напівавтоматичного робота, який збирає та уніфікує поточні дані про навколишнє середовище.

Один з напрямів розвитку agtech — поєднання різних інноваційних підходів, наприклад IoT та RFID-датчиків.

Технології точного землеробства

Згідно з даними G2 Crowd 15% малих ферм в США впровадять елементи точного землеробства у 2019 році. Загалом кількість фермерських господарств у США знижується з 2000 року, а за даними Statista у 2000 році в США нараховувалось 2,16 млн ферм, а у 2016 — 2,06 млн. Середній розмір американської ферми також зменшується  — у 2000 він був 180 га, а у 2007 вже 169 га.

Глобальні цілі agtech:

  • спростити технології;
  • зробити їх доступними.

Тому точне землеробство більш орієнтоване на розв’язання проблем малих ферм, ніж великих господарств. До того ж малі господарства можуть швидше змінюватися під нові технології та більш вільні у своєму розвитку, на відміну від великих, де строгий менеджмент.

Згідно з даними Hexa Reports ринок точного землеробства досягне $43,4 млрд до 2025, а за прогнозами  Business Wire reports сукупні річні темпи росту складуть 14%.  Роль дронів, датчиків, GPS, наполовину та повністю автоматизованої техніки в управлінні фермою тільки зростатиме.

Здешевлення софтверу та інноваційної техніки допоможе малим фермам оптимізувати фермерські операції та знизити витрати на внесення матеріалів.

Agtech техніка охоплює:

  • дрони;
  • роботів;
  • датчики.

Основне завдання фермерського софтверу — спрощення процесу обробки польових даних, що включає:

  • збір;
  • уніфікацію;
  • аналіз.

Використання софтверу та інноваційної техніки дозволяє стежити та керувати господарством в режимі реального часу.

Наприклад, датчики врожайності — дуже важливий елемент точного землеробства, який з’єднує роботів з іншими технологіями та допомагає краще розподіляти ресурси для внесення. Наприклад, виявивши недостатність однієї з поживних речовин, можна внести точну кількість за допомогою техніки точного внесення.

Масове впровадження дронів та IoT-девайсів наступні кілька років буде залежати від того, наскільки нові розробки будуть відповідати заявленому концепту. Головна перешкода в впровадженні технологій точного землеробства — це вартість і самого процесу розробок, і кінцевого продукту.

Agriculture 4.0 — частина  Industry 4.0, сучасної промислової революції, яка відбувається через масове впровадження діджиталізації, автоматизації та машинного навчання.

На думку Олівера Ваймана, консультанта по фінансовому управлінню, для здійснення Agriculture 4.0 потрібно спільні зусилля держави, інвесторів та інноваційні агротехнології, які зможуть змінити спосіб ведення сільського господарства.

Про agtech розробки 2018 року можна прочитати тут

Джерело: learn.g2crowd.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх