Блоги

Агросфера — головний драйвер розвитку ринку дронів в Україні

5 ноября 2018 в 13:02

7721

dji phantom 4

dji phantom 4

На сільське господарство в Україні припадає близько 40% ринку дронів. Ігор Зайцев, директор Fly Technology, розповідає про тенденції та перспективи розвитку технологій БПЛА в агросфері.


На сільське господарство припадає 40% ринку дронів

Агроринок має кошти та змогу інвестувати їх у певні розробки. Тому під дану сферу цікаво створювати нові моделі, нові засоби і технології.

За нашими оцінками, ринок дронів в Україні складає $1 млн на місяць. Це оборот дронів, з них 50-60% припадає на DJI, а решта розподіляється між іншими брендами. Українське дронобудування також має свою частку — воно зараз активно розвивається.

Важко оцінити частку на ринку дронів, яка припадає на сільське господарство. Деякі проекти безпосередньо до агросфери не відносяться, але їх виникнення також зумовлено цією галуззю. Але якщо все ж виразити у відсотковому відношенні, то сільське господарство складає близько 40% ринку дронів.

DJI — лідер ринку дронів світу

Більшу частину ринку дронів займає компанія DJI. В цьому році їх оборот оцінюється в $3 млрд. Це китайський виробник, офіс якого розміщується в Шеньчжені. На світовому ринку компанія займає приблизно 70%, й іншим виробникам важко конкурувати з нею. Але є бренди, які намагаються створити конкуренцію: Yuneec, Parrot, 3DR, Hubsan. Вони ще не створили повноцінної конкуренції, але розвиваються.

Сфери використання дронів в агробізнесі

Сьогодні на агроринку найбільш поширені технології обприскування полів та ортофотоплани.

Часто запитують про тепловізійну та спектральну зйомку з повітря. За допомогою тепловізора можна оцінювати температуру на полях та сільськогосподарських об'єктах.

Тенденції розвитку БПЛА

Одна з головних тенденцій — відбувається масштабування дронів. Створюються і малі моделі, і, навпаки, БПЛА великого розміру. Це дозволяє виконувати дуже широкий спектр задач. Наприклад, зараз вийшла модель DJI Mavic 2. Вона об'єднала в собі функції, які до цього були лише в моделях більшого розміру. DJI Mavic 2 навіть в дечому перевершила більші дрони — камера з оптичним зумом була тільки в більш дорогих та великих моделях.

Щодо збільшення дронів, то це модель DJI Agras. Такий БПЛА може обприскувати поля в діаметрі 1,5 м, тобто повноцінно виконує функції сільгосптехніки. В Україні вже працює понад 30 таких дронів.

Це доволі якісна техніка, але в Україні Agras використовуються для надання послуг з обприскування. Певні підприємства купують ці дрони, а потім надають різні послуги фермерам. Такі БПЛА собі можуть дозволити лише середні та великі підприємства. По-перше, це недешева техніка. А по-друге, повинен бути пілот, який пройшов відповідне навчання і має навички управління дроном.

Однак є чітка тенденція, що великі агропідприємства купують дрони. У них є підрозділи, які займаються зйомкою з дронів. І це доволі рентабельне рішення. Коли купується коптер з тепловізором, то це, швидше за все, для охоронних цілей. Найдешевший коптер з тепловізором  Yuneec, який коштує приблизно 80 тис. грн.

Кількість продукції, яка перестає зникати зі складів і полів, кількість збереженої електроенергії — це дозволяє окупитись дрону максимум за три місяці, а часто вистачає й одного. Наведені цифри стосуються великого підприємства.

ТОП-5 найпопулярніших моделей дронів на ринку України

Найпопулярніші моделі — це класичні DJI Phantom та DJI Mavic. Це два бестселери, які продаються не перший рік. Вони еволюціонують — у  DJI Phantom вийшло вже цілих 4 покоління.

У Mavic вийшло третє покоління. Це, мабуть, найкраща модель в категорії “великі можливості за більш-менш доступну ціну”.

Ну і замикає трійку — DJI Inspire. Але це якщо брати загалом. Якщо ж аналізувати виключно агросферу, то Phantom — беззаперечний лідер, а далі йде Mavic.

Майбутнє БПЛА

Складно передбачити, які інновації чекають на нас вже за 5 років. Якби кожен міг передбачити такі речі, то, мабуть, займався б ними самостійно.

Але все йде до того, що будуть змінні камери в дронах. Це найближче майбутнє. На звичайну модель Mavic або Mavic Pro можна буде поставити тепловізійну камеру.

Більш віддалена перспектива — автоматичне перенесення вантажів за допомогою дронів.

 

Редакція Aggeek.net не несе відповідальності за зміст блогів. Ми можемо не розділяти точку зору, викладену автором.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх