Agrility — найзручніший цифровий інструмент аграрія

10 августа 2021 в 15:30

2396

Підготували цікавий та корисний огляд платформи, яка дозволяє створювати карти-завдання для диференційованого висіву, моніторинг полів та прогнозування врожайності.


Сільське господарство — ідеальне середовище для застосування інформаційних технологій. Вони докорінно змінили концепцію сільського господарства, зробивши його більш вигідним, ефективним, безпечним та простим.

Компанія Лімагрейн пропонує аграріям України комплексну web-платформу AGRILITY для максимального використання потенціалу поля.

Agrility — що це і навіщо фермеру цей інструмент ?

АGRILITY комплексна web-платформа для створення карт-завдань зі змінними нормами висіву, моніторингу та прогнозування врожайності як зернової, так і силосної кукурудзи. Складається вона з чотирьох модулів —  Density, Vegetation, Yield  та Harvest. У кожного з них є своя задача. 

Перший модуль — Agrility. DENSITY. Він аналізує стан поля, визначає більш і менш продуктивні ділянки. Проаналізувавши поле, користувач створює карти-завдання для диференційованого висіву. Тобто, розробляє карти з різними нормами. Відповідні карти завантажуються в комп’ютер техніки. Карта має GPS-прив’язку, тому техніка рухається за конкретними координатами та чітко дотримується густоти висіву в певній ділянці поля. 

Важливо! Даний модуль доступний виключно для кукурудзи.  

Другий модуль — Agrility. VEGETATION. Розроблений для постійного супутникового спостереження за розвитком вегетації культури, яку посіяв фермер. Доступний для будь-яких культур, як кукурудзи, так і соняшника, озимих і так далі.  За допомогою супутникового моніторингу,  агроном оперативно отримує інформацію щодо проблемних ділянок поля. Після цього він може детально оглянути проблемні ділянки, та зробити фото/відео звіт за допомогою мобільного додатку, який працює без доступу до Інтернету.

Таким чином, в кінці сезону агроном має повну історію поля, що дає змогу проаналізувати виконану роботу, та покращити результати в наступному сезоні.

Третій модуль — Agrility.YIELD. Він працює тільки з силосною і зерновою кукурудзою. Прогнозує врожайність поля, яка буде через один чи два місяці. Поки працює в тестовому режимі. Однак вже є високі результати в точності його роботи. Фермер отримує змогу завчасно спланувати свої економічні витрати, раціонально використовувати час, продумувати стратегію господарства. 

Четвертий модуль — Agrility.HARVEST. Працює тільки з силосною кукурудзою. Прогнозує оптимальні дати для її збору. Найголовніше — чітко вказує масову частку сухої речовини в насінні кукурудзи. Адже даний показник є найважливішим, оскільки потрібно чітко дотримуватися конкретної технології зберігання силосу. Масова частка сухої речовини для довготривалого зберігання силосної кукурудзи повинна становити 30-35%. Саме в цей період фермер повинен збирати врожай. Якщо почати косити кукурудзу раніше або пізніше, то це суттєво вплине на якість силосу. Відповідно аграрій зазнає значних фінансових витрат. 

Яка сільськогосподарська техніка повинна бути у фермера для роботи з AGRILITY?  

Спеціальна техніка аграрію знадобиться виключно для користування послугами модулю DENSITY. У фермера повинен бути трактор обладнаний автопілотом, сівалка точного висіву та система GPS навігації. Тоді можна створювати карти для диференційованого висіву. 

Для інших модулів техніка не потрібна. 

Наскільки актуальні послуги AGRILITY фермерам, які вирощують кукурудзу на Півдні? Адже там вона без зрошення не росте.

Сьогодні практично зникла зона перезволоження, яка раніше була на Півночі та Заході. Водночас Південний регіон стає занадто посушливим для кукурудзи. Інколи на Одещині, Миколаївщині, Херсонщині вона засихає в середині літа. Відповідно для таких посушливих умов компанія Лімагрейн має комплексне рішення “Hydraneo”,яке поєднує універсальні посухостійкі гібриди кукурудзи та цифровий сервіс для комплексного визначення ризиків посухи і розробки методів її подолання. Завдяки поєднанню: посухостійкі гібриди + диференційований посів + цифрові технології, фермер отримує високу результативність.  

Доречність використання AGRILITY фермерам із земельним банком - 500-1000 га 

Для кожного клієнта AGRILITY надає індивідуальний виважений підхід. 

Доречність використання залежить від потреб фермера. Наприклад, фермеру із земельним банком від 1000 га до 10-20 тисяч га доречно використовувати повний функціонал платформи. Господарствам з меншим земельним банком доцільніше працювати з модулями: VEGETATION, YIELD та HARVEST. 

Навіть невеликому фермерському господарству у 200 га буде доречно скористатися платформою Аgrility, відслідковувати як проходить період вегетації на кожному полі. Відповідно це економить час і всю інформацію власник може переглянути у режимі онлайн. 

Скільки коштує таке задоволення?

Оскільки платформа тимчасово працює в тестовому режимі і фермер не має доступу до власного кабінету, то послуги модулів є безкоштовними. Не втрачайте такого шансу! Після вдосконалення системи користування платформою Аgrility буде платним. 

Як скористатися платформою?  

Все дуже просто. Аграрій зв’язується з менеджером компанії Лімагрейн, який знаходиться в його області. Робить запит на конкретний модуль або консультується який доречніший для його господарства. Менеджер збирає відповідну інформацію і заносить всі дані в платформу. В залежності від модуля розробляється рішення. Всі питання обговорюються та ухвалюються, спільно з аграрієм. 

Наприклад, фермер хоче знати, що відбувається на полі протягом всього періоду вегетації. Всі дані, які він передав менеджеру заносять в модуль VEGETATION. Встановлюється моніторинг за полем. Із частотою один раз в три дні Agrility оновлює  супутникові знімки поля та формує звіти/рекомендації щодо актуальної ситуації на полі. Відповідні звіти у вигляді pdf файлів разом із супутниковими знімками, рекомендаціями спеціалістів фермер отримує на пошту один раз на тиждень. Аналогічна процедура і з іншими модулями.  Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх