AgriChain — інноваційна система управління агробізнесом

Promo

11 марта 2020 в 16:40

6611

Маржинальність агробізнесу знижується. Для збереження конкурентності на ринку необхідно підвищувати ефективність використання земельного банку, техніки та ТМЦ. А це неможливо без планування, контролю та обліку всього ланцюга виробничих процесів. Рішення AgriChain дозволяє виконати ці завдання.


Тривалий час українські агрокомпанії займались тільки розширенням земельного банку, що не супроводжувалось удосконаленням технологій чи оптимізацією управління господарствами. Це призвело до виникнення унікальних умов — в Україні з'явилися підприємства зі значними земельними банками, які вели облік ділянок і полів за паперовими картами, не планували виробничу програму, вели складський облік за картотеками, практично не контролювали витрати основних ресурсів, постфактум аналізували собівартість продукції й основні показники ефективності.

Необхідність діджиталізації аграрного бізнесу

Агропідприємства й раніше намагались спростити роботу відділів та служб. Але це були найпростіші рішення — наприклад, таблиці excel. Більш просунуті компанії застосовували 1С для бухгалтерського відділу, телеметричні модулі для роботи диспетчерських служб і контролю використання техніки.

Малі та середні господарства, як правило, зупинялися на цьому етапі. Великі ж агрохолдинги потребували діджиталізації бізнес-процесів, автоматизації процесів планування й управління. Вони продовжили інтеграцію IT-технологій в усі сфери діяльності підприємства. 

Різні відділи одного підприємства могли використовувати різні зовнішні рішення. Це призвело до виникнення проблем з обмеженим вузьконаправленим функціоналом, прийомом-передачею даних, інтеграцією рішень та отриманням оперативної управлінської звітності. Така ситуація зумовлювала затримки в роботі, в прийнятті рішень і як наслідок — додаткові фінансові витрати.

В "Астарті-Київ" також виникла така проблема. Тому керівники агрохолдингу Віктор Іванчик та Віктор Гладкий вирішили створити програмний продукт, який повністю  забезпечив би всі потреби компанії. Для досягнення цієї цілі була створена власна inHouse-компанія AgriChain.

AgriChain — єдиний інформаційний портал з управління агробізнесом

На створення системи пішло два роки, і її вдосконалення ще триває. Розробка трансформувалася з одного програмного продукту в "єдиний інформаційний портал з управління агробізнесом". 

Багатомодульна платформа об'єднує рішення, які оптимізують роботу окремих напрямів діяльності підприємства: управління земельним банком, виробництвом, моніторингом посівів, складом, закупівлями та поставками, технікою та ремонтами, логістикою ТМЦ та готової продукції. Втім продукт покриває не тільки власні потреби компанії, а й потреби інших учасників галузі. 

Подібну роботу неможливо виконати без фінансових і людських ресурсів великої компанії. Винайдене рішення повинно бути концептуально правильним, продуманим до деталей, робочим, а підхід — системним. При розробці були консолідовані ідеї і досвід як власних фахівців, які є експертами в галузі, так й інших учасників ринку.

У проект було інвестовано багато часу, значні фінансові і, що головне, людські ресурси. Виправданість інвестицій вже підтверджена збільшенням ефективності роботи компанії "Астарта". Інші учасники ринку можуть підвищити свою ефективність перевіреними рішеннями вже сьогодні. Компанія готова поділитись своїми досягненнями за значно нижчу вартість, ніж було витрачено на розробку.

Соціальна місія проекту

Платформа AgriChain — не просто бізнес-проект, він виконує ще й соціальну місію. "Астарта-Київ" — це публічна європейська компанія, сформована місія якої — побудувати сильну Україну і зміцнити довіру до неї у світі, розкриваючи і примножуючи потенціал української землі і людей, надихаючи суспільство своїм прикладом ведення бізнесу на принципах чесного партнерства, етики і розвитку. Тому для агрохолдингу важливо поділитися своїми напрацюваннями з учасниками ринку, зробивши галузь і її учасників максимально ефективними

"Аgrichain" запрошує до конструктивного діалогу, обміну досвідом і найефективнішими практиками агровиробників. Ми пропонуємо об’єднатися у використанні платформи AgriChain, що дозволить на всіх етапах виробничого процесу якісно його планувати і управляти, контролювати ризики, тим самим підвищувати ефективність кожного конкретного виробника, а також вдосконалювати систему через консолідацію найкращих практик і досвіду всіх учасників задля підвищення ефективності галузі в цілому"

Наталія Богачева, директор AgriChain.

Важливість управління даними

Потреби агропідприємств в автоматизації різні, але не унікальні. Когось, крім управління земельним банком, цікавить модуль план-факт аналізу виконання виробничої програми, інших — блок обліку ТМЦ на складах для запобігання крадіжок або функції BI-систем і т. д.

Великі агрохолдинги в своїй роботі стикаються з повним комплексом сільськогосподарських завдань, і в системному продукті компанії AgriChain містяться рішення більшості з них.

Екосистема AgriChain надає supply chain рішення, яке дозволяє оптимізувати клієнту всі його операційні процеси й отримати максимальну експертність.

До агрохолдингів вже прийшло розуміння, що повнота, об'єктивність даних і вміння з ними працювати — шлях до ефективного агровиробництва. І майбутнє — в цифровій оптимізації процесів. Тепер черга за малими і середніми підприємствами.

Діджиталізація сільськогосподарських підприємств сьогодні — це або десятки придбаних програмних продуктів, що не інтегруються між собою та не мають управлінських функцій, або, найчастіше, це ГІС-системи, в яких у ручних режимах здійснюється аудит даних і виконується інтеграція з системами обліку.

В основі концепції рішення AgriChain — повна інтеграція з обліковою системою 1С, системою GPS-моніторингу, супутниковими та метеорологічними даними, які доповнюють систему необхідними показниками, спрощують документообіг і трудомісткість процесів. А якщо дані, які є у підприємства, впорядковані, структуровані та зберігаються в електронному вигляді, тоді розгортання системи може бути виконане протягом одного дня.

Завдання бізнесу, які вирішує AgriChain

При впровадженні системи важливо врахувати інтереси всіх учасників: керівників, виконавців, партнерів. Це дозволить уникнути опору з боку фахівців, які звикли до старих методів роботи.

Мінімізація витрат і збільшення прибутковості — це те, чого прагне бізнес. Отримати ефективний інструмент управління й аналізу виробництва, знати свою роль і відповідальність у бізнесі — це те, чого хочуть спеціалісти. 

AgriChain вирішує наступні завдання бізнесу і спеціалістів галузі:

Модулі платформи AgriChain

Сьогодні платформа складається з п'яти готових модулів і ще два модулі — на стадії розробки.

Для клієнтів є єдина точка авторизації в системі — робочий простір із бордами для кожної програми. З робочого простору за допомогою одного кліка користувач потрапляє в будь-який доступний йому модуль.

Якщо певні модулі не цікавлять підприємство — від них можна відмовитися. Кожен функціональний модуль можна впроваджувати й інтегрувати у вигляді самостійного рішення.

Фахівці AgriChain планують, що з часом платформа стане стандартом управлінської системи для галузі.

Хмарний сервіс чи коробкове рішення?

Система доступна і у вигляді хмарного сервісу, і як коробкове рішення.

Хмарний сервіс більше підходить для малих і середніх агропідприємств, яким не потрібно займатись адмініструванням та мати своїх DevOps-фахівців. Технічною підтримкою та розгортанням системи займається AgriChaine.

Коробкове рішення передбачає адміністрування (технічне, серверне) силами клієнта. Клієнт одноразово сплачує вартість дворічної підписки. Багато хто вибирає цей варіант, побоюючись за збереження даних, але дані підприємств зберігаються не на серверах "Астарти", а на серверних майданчиках, до яких не має доступу ніхто, крім компанії-клієнта.

При коробковому вирішенні фахівці AgriChane також консультують і супроводжують клієнтів: допомагають впроваджувати систему, консультують, навчають спеціалістів. 

На навчанні зроблений акцент — щоб у компанії-клієнта було хоча б 1-2 фахівці, які володіють необхідними знаннями та навичками в роботі системи. 

Важливо, якщо клієнт обирає коробкове рішення, він все одно буде отримувати сервіс та технічну підтримку. Компанія не зацікавлена ​​просто продати рішення, головна мета — ефективно його використовувати.

Впровадження на практиці

Сьогодні модуль AgriChainFarm вже працює на 250 тис. га. За допомогою AgriChainLand відбувається управління всією площею земельного банку "Астарти".

Перед впровадженням ефективність роботи системи була випробувана на тестовому підприємстві з земельним банком 10 тис. га. 

Завдяки продукту було виявлено багато проблем — недообробіток, переобробіток,  технічні втрати. В результаті тестового використання був отриманий реальний ефект, який підтверджений кількісними та фінансовими показниками.

Використання модуля AgriChain Farm дозволило досягти прямого економічного ефекту в розмірі 793 000 грн. 

Внаслідок використання модуля AgriChain Land було досягнуто загального економічного ефекту на рівні 3 726 440 грн.

Як показує досвід, AgriChain пропонує клієнтам робочі рішення, які вже довели свою ефективність.

У компанії заключені перші комерційні контракти по придбанню модулів системи сторонніми компаніями, наразі відбувається інтеграція рішень і впровадження.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх