88,5 мільярдів гривень – прогнозована вартість врожаю з незареєстрованих полів у 2019 році

20 января 2020 в 17:20

2333

Дослідження EOS Crop Monitoring оцінило вартість врожаю, зібраного з незареєстрованих земельних ділянок в Україні торік. Вона складає більше 88,5 млрд гривень.


Супутниковий онлайн-сервіс EOS Crop Monitoring дозволяє оцінити реальний стан посівних площ, побачити що на них росте та співставити ці дані з публічною кадастровою картою України. 

Висока точність аналітичної складової сервісу – приблизно 90%, – дозволяє використовувати карту EOS як інструмент базового моніторингу сільськогосподарських угідь в першу чергу для державного контролю за дотриманням податкового та земельного законодавства. Нещодавно завдяки цьому сервісу виявили, що 4,3 млн га полів не зареєстровані в державному кадастрі. Врожай з них у грошовому еквіваленті складає 88,5 мільярдів гривень на рік.

На графіку видно, що лідирують за об’ємами тіньового ринку агропродукції Миколаївська та Одеська області. Сумарно там вирощують незадекларовані культури на майже 800 тис. га.

Державні органи на основі цієї інформації зможуть хоча б приблизно ідентифікувати локальні порушення і побачити дійсні масштаби сільськогосподарського сектору та обороти виробництва поза контролем.

Фермери, трейдери, страхові агенти та інші причетні до аграрного сектору гравці мають можливість використати сервіс для прогнозування локальних цін на продукцію, попит на сільгосптехніку, добрива або господарчі послуги

Олександр Сакаль, директор із розвитку бізнесу EOS.

Розробка сервісу проходила в рамках програми "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні" за ініціативи Світового банку та фінансової підтримки Європейського Союзу.  Завданням програми було впровадження в Україні прозорості в агросекторі як складової реформ на шляху до євроінтеграції.

Також читайте: Crop Saver: штучний інтелект для моніторингу полів

У 2018 році українсько-американська компанія Earth Observing Systems (EOS) анонсувала демо-версію EOS Crop Monitoring, що показала потенціал технології моніторингу для трьох областей України. Рік потому пілотний проект масштабували на територію всієї держави. Технологічною базою стали розробки компанії в проекті Crop Monitoring – платформи супутникового моніторингу стану сільськогосподарських угідь, а також спільне дослідження EOS в партнерстві з Інститутом космічних досліджень НАН України та Державним космічним агентством.

Карта EOS Crop Monitoring знаходиться у вільному доступі за посиланням

Про EOS Data Analytics

EOS – це міжнародна компанія з офісами в Україні та США, що спеціалізується на розробках супутникового моніторингу та аналізу даних з орбіти для їх використання в комерційних, або ознайомчих цілях. EOS Crop Monitoring – основний продукт компанії, що відстежує стан посівів за допомогою супутникових даних. Він містить базу супутникових знімків Землі, що постійно оновлюється, дозволяє визначати типи культур та оцінювати рівень вегетації рослин, надає інформацію про погодні умови та зберігає всі ці дані для перегляду в майбутньому. 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх