7 обов'язкових продуктів та 3 поради для здорового харчування від ФАО

8 августа 2019 в 17:50

16652

©ФАО

©ФАО

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) склала абетку правильного харчування. Вони діляться порадами про те, які продукти варто вживати, а також дають рекомендації щодо зміни раціону.


Кожна людина повинна споживати необхідну кількість харчових продуктів для ведення здорового і активного способу життя. Крім фізичних вправ і вживання достатньої кількості води, людині потрібно правильно харчуватись.

Фрукти та овочі

Вони містять вітаміни, мінеральні речовини, клітковину і натуральний цукор. Вживати ці продукти потрібно щодня, а також їсти якомога більше сезонних фруктів і овочів.

Зернові продукти

Їх виготовляють із пшениці, рису, кукурудзи, ячменю та інших злаків. Ці культури називають “основними” харчовими продуктами, оскільки їх вживають регулярно. Вони містять вуглеводи, які є основним джерело енергії.

Коренеплоди і плантани 

До них відносять картоплю, ямс, батат, маніок і таро. Ці культури теж багаті на вуглеводи, вітаміни і мінеральні речовини. Плантани (схожі на банани, але не такі солодкі) — це ще один основний продукт для багатьох країн.

Зернобобові і горіхи 

Це найважливіше джерело білка. Його отримують від рослин, оскільки вони дешевші, ніж інші багаті білком продукти. Ці культури містять багато клітковини, мало жирів, а також інші основні мінеральні речовини і вітаміни.

Молочні продукти

Їх виробляються з молока (коров'ячого, козячого, овечого, з молока верблюдів, яків, коней і навіть лосів) і включають в себе молоко, сир, йогурт, сколотини. У них багато кальцію, білка і жиру.

Молоко, риба і яйця

Вони містять залізо і білки. Вони корисні для імунної системи. Також вживання цих продуктів сприяє швидкому загоєнню ран на тілі.

Жири та олії

Вони допомагають організму залишатися здоровим, але тільки якщо це правильні жири. Людина повинна вживати рослинну олію, горіхову пасту і авокадо. Решту харчових продуктів людина повинна уникати, наприклад: вершкове масло, вершки або пальмову олію, жири у м’ясі. Також потрібно уникати смаженої їжі і продуктів з великим вмістом жиру.

Вибір продуктів також залежить від часу, який необхідний для приготування. Людина також часто обирає спосіб харчування в залежності від культури та релігії, знань і навичок приготування страв. 

Скільки коштує продукт та наскільки просто його знайти на прилавках? — основні питання, які задає людина при покупці товару, часто забуваючи про поживну цінність для себе. Кожна людина повинна правильно харчуватися, однак перейти на здорове харчування буває вкрай нелегко. Як починати змінювати свої звички для того, щоб харчуватись правильно?

Користуйтесь правилом: третина тарілки — овочі

Нехай тарілка під час їжі буде на одну третину заповнена овочами, або ж один раз в тиждень вживайте лише вегетаріанське меню. Не забувайте їсти свіжі фрукти і овочі, особливо вирощені органічним способом.

Здоровий обід на роботі 

Здорове харчування повинне бути не тільки дома. Якщо неподалік місця, де ви працюєте є їдальня або торгові автомати, з'ясуйте, які продукти в них пропонують і чи достатньо там фруктів та овочів. 

Будьте прискіпливим покупцем

Уважно читайте перелік інгредієнтів на етикетці і перевіряйте, чи не містить їжа занадто багато солі, цукру або жиру. Кожній людині треба звертати увагу на харчову цінність продуктів, а не на зовнішній вигляд або класну упаковку. Невірте в такі слова, як “нульовий”, “низький вміст”, “легкий” — ними часто користуються, щоб переконати, нібито продукт корисний, але це не завжди так. Не давай упаковці обдурити себе.

 

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх