AgFunder проаналізували agtech стартапи і визначили топ 20 компаній, які отримали найбільший обсяг фінансування у 2020 році.
Список включає лише завершені, розголошені публічно угоди про фінансування агропродовольчих підприємств, зареєстровані та підтверджені дослідницькою групою AgFunder станом на 30 грудня 2020 року.
Попри пандемію коронавірусу agrifoodtech стартапи продовжували залучати капітал від інвесторів. Довелося працювати в онлайні та використовувати Zoom, щоб довести свою цінність і стійкість потенційним інвесторам. Що ж, які ідеї та технології стали найактуальнішими цього року для інвесторів.
MissFresh
MissFresh управляє електронною платформою з 2014 року і пропонує високоякісні свіжі продукти в Китаї. Завдяки інтегрованому ланцюжку поставок і мережі міні-складів у великих містах, компанія доставляє свіжі і якісні харчові продукти протягом однієї години.
У липні цей китайський інтернет-магазин отримав $495 млн від інвестиційних компаній Tencent і Goldman Sachs. У грудні їм вдалося залучити ще $306 млн з китайських державних фондів.
Impossible Foods
Компанія виготовляє мясо, молочні продукти и рибу з рослин. Їхня місія зробити глобальну продовольчу систему по-справжньому стійкою, усунувши потребу в приготуванні їжі з тварин.
У березні 2020 року виробник Impossible Foods альтернативного протеїну отримав $500 млн від азіатських інвесторів. Пізніше в цьому ж році компанія залучила додаткові $200 млн під керівництвом інвесткомпанії Coatue Management.
Zomato
Компанія Zomato створила глобальну платформу і допомагає агропідприємствам підтримувати високі стандарти харчування. За допомогою платформи Hyperpure користувач може придбати якісні харчові продукти через одного поставщика за один день. Плануючи вийти на біржу в першій половині 2021 року, компанія зібрала щонайменше $660 млн, включаючи інвестиції від американської компанії Kora Investments у жовтні на суму $52 млн.
Індіго
Indigo підвищує прибутковість виробників, екологічну стійкість і здоров'я споживачів за допомогою природної мікробіології та технологічної платформи, яку створили для продажу зерна з інструментами, призначеними для максимізації прибутку і мінімізації ризиків. У січні 2020 року компанія отримала від FedEx та Тихоокеанського західного банку $200 млн.
DoorDash
Служби доставки їжі, такі як DoorDash, здобули велику популярність завдяки пандемії коронавірусу. У червні компанія отримала додаткове фінансування на суму $400 млн.
Samsara Networks
Промисловий IoT стартап, який розробляє сенсорні та мережеві технології для ланцюгів поставок, залучив $400 млн та створив детальний план роботи під час пандемії Covid-19, включаючи звільнення працівників.
Toast
У сфері ресторанів та роздрібної торгівлі спостерігалася величезна динаміка змін, оскільки споживачі активно шукали нові “безконтактні” способи замовлення їжі. Платформа Toast для управління ресторанами і точок продажів Toast привернула увагу інвесторів, що в свою чергу допомогло залучити $400 млн.
Dingdong Maicai
Ця платформа електронної торгівлі свіжими продуктами закрила венчурний раунд на $300 млн завдяки компанії General Atlantic, яку Dingdong Maicai оцінила у $2 млрд.
Apeel Sciences
Цей стартап сподівається скоротити кількість харчових відходів за допомогою наклейок і упаковки, які продовжують термін придатності харчової продукції. До Apeel Sciences долучились такі зірки, як Опра Вінфрі та Кеті Перрі, а також сінгапурський суверенний фонд GIC. Компанії вдалось залучити фінансування на суму $250 млн, після чого Міжнародна фінансова корпорація Світового банку та інші інвестори додали $30 млн.
Berkshire Grey
На початку року стартап Berkshire Grey в галузі робототехніки та штучного інтелекту отримав фінансування на сумму $263 млн. IT-компанія пропонує послуги роздрібної торгівлі, електронної комерції та автоматизує виконання замовлень.
Farmers Business Network
Мережа FBN з’явилася тоді, коли фермери хотіли розробити незалежне, неупереджене та об’єктивне фермерське джерело інформації — без зайвої інформації, лише факти щодо результатів виробництва. Вони знали, що якщо зможуть поділитися своїми даними про агрономічну діяльність між собою, то зможуть прийняти кращі рішення щодо насіння та агрономії. Інтернет-майданчику вдалось отримати інвестицій у $250 млн в серпні цього року.
Instacart
За оцінками експертів, компанію Instacart з доставки продуктів оцінили у $13,7 млрд. Цього року стартап зібрав $225 млн. Найбільший обсяг інвестицій отримали від венчурних компанії DST Global і General Catalyst.
Tongcheng Life
Платформа для групових покупок пропонує свіжі продукти безпосередньо від фермерів. У червні Tongcheng Life отримала $200 млн від місцевих інвесторів, включаючи розробника додатків для прямих трансляцій Joyy.
Memphis Meats
Memphis Meats є світовим лідером у виробництві клітинного м'яса і пишається підтримкою інвесторів світового рівня. Команда створила перші у світі фрикадельки з яловичини на клітинній основі у 2016 році і першу в світі курку і качку таким же способом.
Цьогоріч компанія зібрала $161 млн у черговому інвестиційному раунді, який проводився спільно з SoftBank, Temasek і Norwest, також в ньому взяли участь знамениті магнати Білл Гейтс, Кімбол Маск і Річард Бренсон.
Swiggy
Swiggy — rомпанія з доставки їжі зібрала не менше $156 млн в рамках першої серії фінансування у 2020 року. Також компанія отримала $43 млн від Samsung, Tencent, і Mirae Asset ще у квітні місяці.
Market Kurly
Ця програма для “доставки свіжих продуктів завтра” привернула $150 млн для розширення можливостей виконання замовлень і клієнтської бази, але раунд залишився відкритим. Market Kurly також інвестує кошти для будівництва нового центру для виконання замовлень.
RWDC Industries
RWDC вдалось отримати $133 млн. Технології компанії дозволяють замінити одноразовий пластик на біополімери, які виробляються шляхом мікробної ферментації рослинних масел і цукрів.
GreenLight Biosciences
Цей біотехнологічний стартап працює над розробкою рішень на основі РНК для захисту рослин. Компанія GreenLight Biosciences зібрала $119 млн за рахунок паралельних інвестиційних раундів після того, як зосередила частину своєї уваги на розробку вакцини проти Covid-19.
Iwoca
Британська компанія Iwoca надає позики малому агробізнесу. Стартап Iwoca дозволяє власникам витрачати менше часу на оформлення документів для отримання фінансової підтрмки та більше часу на ведення свого бізнесу. У лютому компанія отримала $109 млн від венчурного фонду Insight Investment.
Kopi Kenangan
Індонезійська мережа кав'ярень “Перші Цифрові” привернула $109 млн від Sequoia Capital ще у травні. Компанію також підтримують відомі інвестори, як зірка хіп-хопу Джей-Зі і успішна тенісистка Серена Вільямс.
Kopi Kenangan — найбільш швидкозростаюча мережа кав'ярень в Індонезії. Ідея Kopi Kenangan: поширювати свою пристрасть до індонезійського кави, щоб стати провідною мережею кав'ярень в Індонезії і за її межами, використовуючи рішення “нової роздрібної торгівлі”, в якій зникає межа між офлайновой і онлайн-комерцією, оскільки розробники зосереджені на задоволенні індивідуальних потреб кожного клієнта через спеціальний додаток, який запам’ятовує всі потреби користувачів.
Джерело: AgFunderNews