“162 га цифрового поля”: чи виправдали себе технології точного землеробства

“162 га цифрового поля”: чи виправдали себе технології точного землеробства

Цьогоріч компанія “Ландтех” провела експеримент з використанням сучасних технологій на полях Миколаївського національного аграрного університету. Результати обговорили на міжнародній виставці IT Corner 2019.


Завдання проекту: збільшити врожайність та підібрати ресурси, які б дозволили підвищити продуктивність рослин, оптимізувати витрати та, найголовніше, запровадити раціональне природокористування.

Для впровадження точного землеробства компанія “Ландтех” провела:

  • автоматизацію сільськогосподарського парку, щоб оптимізувати витрати на паливо та посівний матеріал. 

  • діджиталізацію, щоб мати змогу завантажувати всі дані поля в комп’ютер і аналізувати їх за допомогою ПК чи мобільного пристрою.

Останній крок — розподіл поля на окремі ділянки й обробки кожного окремо. І саме за цим орієнтиром компанія “Ландтех” почала співпрацювати з МНАУ.

“Ландтех” на полях МНАУ: результати експерименту

Від університету компанія “Ландтех” отримала 2 поля у Миколаївської області. Спочатку планували досліджувати тільки одну ділянку, однак в результаті вирішили опрацювати все поле. 

На старті розділили поле на 2 частини: посіви озимої пшениці та ярого ячменю. Щоб експеримент був більш науковим, поле поділили ще на 2 частини: 

  • ⅓ під обробіток університету за їхніми стандартами роботи; 

  • ⅔ поля під контроль компанії “Ландтех”. 

Після встановлення розмірів поля та зон відповідальності також визначили зони продуктивності для врахування різних відмінностей земельних ділянок, які впливали б на чистоту експерименту. 

Для цього провели обліт поля дроном, а також використали супутникові знімки для аналізу посівів. В результаті виявили проблемні зони і почали працювати з ними

Знімки показали на певних ділянках водотоки, які змили частину насіння ячменю. Щоб підтвердити його наявність, “Ландтех” зробила карту рельєфу, визначившись спочатку  із висотою обльоту (14 м) та виділивши 4 зони. Після компанія порівняла карти продуктивності та рельєфу і спланувала дифвнесення.

Виокремивши поле університету та нижню ділянку, де змило насіння, “Ландтех” побудувала карти для дифвнесенння. В результаті компанія встановила з агрономом норми (прибл. 90-110 кг/га) і почала розкидання добрив агрегатом від компанії John Deere. 

Даний агрегат оснащений системами навігації, автоматичного контролю норми та контролю за секціями, яка ідентифікує межі поля. Він автоматично вимикає ліву і праву частину секцій або зменшує розкидання під час перекриття. Це рішення дозволило заощадити 2% матеріалу, оскільки водій не викидав добрива на проїзну частину поля.

Інноваційні системи також дозволяють заощадити на паливі. Для порівняння “Ландтех” взяла в роботу 2 комбайни для обробки 160 га поля: перший звичайний, а інший оснащений системою AutoTrac. Загальні витрати на паливо з даною системою склали 25 л/га, а типовою — 27 л/га. 

В результаті компанії вдалось зекономити $1,8/га лише на паливі та $23 тис./130 га на добриві завдяки дифвнесенню.

Автоматизація техніки на полях МНАУ: досвід “Ландтех”

Для своїх полів МНАУ придбав у “Ландтех” трактори John Deere. Поки в університету не було власної техніки, “Ландтех” надавав їм техоснащення для певних робіт. Їхні рішення дозволяють автоматизувати певні процеси, які оператор виконує під час польових робіт.

Щоб об’їздити поле, оператору потрібно спочатку натиснути 5 кнопок, потім повернути трактор і знову зайти в загін і цей процес постійно повторюється, оскільки існують певні фактори, які змушують оператора виконувати непотрібні операції декілька разів через пропуски, протяги тощо. 

Сьогодні у польових умовах оператор може виконувати 5-6 поворотів самостійно, після цього система запам’ятовує принцип роботи і починає автоматично повторювати дії оператора: зупиняти агрегат, піднімати його, знаходити радіус повороту і знову запускати його у роботу.

Діджиталізація поля МНАУ: досвід “Ландтех”

Під час співпраці з Миколаївським аграрним університетом компанія “Ландтех” перевела всі поля у цифровий вигляд. Для цього скористалась додатком John Centre Operation, який накопичує всі дані, зберігає та веде облік полів всередині своєї системи. 

Далі компанія “Ландтех” відцифрувала поля університету, щоб всі роботи на полі були задокументовані, а також відображалися та зберігалися у системі. 

На техніці встановили спеціальне обладнання, яке передає до системи всі виконані операції на полі через інтернет. Відповідне технічне забезпечення дозволяє опрацьовувати та передавати дані з трактора, а потім і до центру операцій.

Дані технології усувають можливість впливу на норму висіву, внесення тощо. Якщо зазначено висіяти 1,5 млн насіння, то система покаже саме цю кількість. За таким принципом працює і внесення добрив: якщо вилив зазначено 150 л/га, система ідентифікує цю кількість. У випадку недостачі система фіксує порушення і позначає цю дію іншим кольором. 

Система John Deere документує всі польові дії, починаючи з обробітку ґрунту і до збору врожаю. Вона моніторить швидкість роботи агрегатів, записує всі дані по експлуатації, і головне, зберігає всю історію у себе в системі.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх