Зерновий ринок: загрози та можливості для українських аграріїв

23 мая 2019 в 11:00

2307

Зерновий ринок: загрози та можливості для українських аграріїв

Перспективам чорноморського зерна в сезоні 2019/2020 буде присвячена програма IV Міжнародної конференції Grain Ukraine 2019, яка відбудеться 24-25 травня в Одесі.


За словами керуючого директора TRADAIDE і модератора аналітичної та торгової секцій конференції Іванни Дориченко, чорноморське зерно знаходиться в досить привілейованому стані, оскільки вже зайняло серйозну нішу на міжнародних споживчих ринках і продовжує покращувати свої позиції, часто обходячи своїх одвічних конкурентів — Європу, Штати й Австралію. Тому сьогодні, як ніколи, важливо втримати перевагу на вже лояльних ринках і продовжувати розширювати географію поставок.

Експерти та аналітики ринку поділяться прогнозами щодо України під час Grain Ukraine.

Хоча економіка Китаю зростає більш ніж на 6% на рік, гігант залишається чутливим до цін, що на руку українським зернотрейдерам.

Ринок Китаю є для нас одним із найперспективніших. У ситуації торгової війни між США і Китаєм ми, як постачальник зерна, знаходимося у виграшному становищі. Наш основний спосіб та інструмент конкуренції — це ціна!,

коментує Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

Міріам Морат, старший економічний аналітик International Grains Council (IGC), також бачить перспективи для українського рапсу: "В українських аграріїв з'являться нові можливості, якщо китайська влада надасть фітосанітарний дозвіл на імпорт українського рапсу. З ускладненням торговельних відносин з США потребу Китаю в сої закрили постачальники з Бразилії. Однак попит з боку Китаю сповільнюється через спалах африканської чуми свиней".

Постачальники з Південної Америки і Чорноморського регіону виграють у результаті торгової війни, але яку ціну доведеться заплатити?,

Енцо Мерлуцці, аналітик Avere Commodities SA.

Гарний врожай кукурудзи і пшениці стане домінантою сезону 2019/2020, але несприятливі погодні умови можуть змінити баланс сил, під загрозою — посіви кукурудзи у США. агроза для українських аграріїв криється в прогнозі стабільності майбутніх врожаїв, особливо врожаю кукурудзи. Чи зможе Україна повторити вражаючий результат, який ми бачили раніше? Чи спостерігаємо ми структурні зміни у продуктивності, як у США чи Південній Америці, чи це була випадковість?,

прогнозує пан Мерлуцці.

А можливість для України аналітик вбачає у відкритті нових експортних напрямків, бо імпорт кукурудзи з ЄС в сезоні 2019/2020 різко скоротиться.

На тлі рекордного попиту і незначного збільшення пропозиції прогнозується третє поспіль вичерпання світових запасів зерна, для відновлення яких знадобиться три врожайних сезони,

прогнозує Міріам Морат.

Як в цих умовах Україні сформувати ціну на зерно і отримати максимум при укладанні міжнародних контрактів? Це питання обговорять на конференції учасники торгової панелі: генеральний менеджер регіону Дунай/Україна Cargill Васіле Варварой, старший трейдер Promising International Trading Co. DMCC  Хазем Сакер, Black Sea трейдер Olam International Роман Русаков і директор Engelhart CTP Ukraine Олена Зирянова.

Міріам Морат в числі найбільших перешкод для розвитку українських зерновиробників і трейдерів називає інфраструктуру. Ключові кроки з розвитку логістики обговорюватимуться під час інфраструктурної панелі Grain Ukraine 2019, модератором якої виступає Микола Горбачьов. Учасники панелі —  заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, генеральний директор групи терміналів Risoil S.A. Максим Широков, директор департаменту стратегічного розвитку та інвестиційної політики «Укрзалiзниці» Антон Саболевський, директор з логістики компанії Kernel Микола Мірошниченко та заступник директора з логістики компанії Wilmar International Валерій Ткачов серед іншого поговорять про державно-приватне партнерство для вирішення проблем із залізничними перевезеннями. 16 травня голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов заявив, що підприємство підтримує лібералізацію залізничних перевезень, і відкриття ринку відбудеться за 4-5 років.

Фінансова панель в цьому році буде присвячена перспективам фінансування українського агросектора в контексті політичних ризиків і невизначеності. На питання модератора панелі Владислави Магалецької-Рутицької, віце-президента SigmaBleyzer в Україні, дадуть відповіді заступник директора в Україні ЄБРР Маріна Петров, керівник діяльності IFC в Україні Олена Волошина, інвестиційний директор фонду IFU Олексій Пархомчук, начальник управління по роботі з підприємствами «Укрексімбанку» Дмитро Татарко, директор департаменту корпоративного бізнесу «Укргазбанку» Олександр Існюк, директор корпоративного бізнесу «Райффайзен Банк Аваль» Руслан Співак і директор центру по роботі з великими корпоративними клієнтами агропромислового комплексу UKRSIBBANK BNP Paribas Group Артем Гавришин.

Як агрокомпаніям заробляти більше? Про інновації поговорять під час аграрної панелі в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева, керівник проекту «АдампольСоя» компанії «АТК» Дмитро Мотузко, начальник відділу з інновацій МХП Андрій Кияненко, заступник генерального директора з інновацій ІМК Богдан Кривицький і засновник Smart Farming Артем Бєлєнков. Модерує панель директор Advanter Group Андрій Длігач.

На учасників чекає не лише насичена офіційна частина, але і традиційно яскрава нетворкінгова складова на Міському ринку їжі. Цього року до неформального спілкування додасться також візит на новий зерновий термінал MV Cargo. Гостям продемонструють новітнє обладнання і передові потужності найбільшого інвестиційного проекту в агросекторі України за останні роки. А на самій конференції керівник будівництва проекту MV Cargo Сергій Федорик розповість про виклики при управлінні проектуванням і будівництвом у рамках цього масштабного міжнародного проекту.

Зареєструватися на Grain Ukraine можна тут

Організатор — група компаній ТІС, співорганізатор — компанія IdeasFirst. Рrimary sponsor — компанія GSI.

Конференція Grain Ukraine — міжнародна галузева платформа для діалогу найбільших представників агроринку, керівників українських агропродовольчих компаній, комерційних та інвестиційних банків, а також технологічних трендсеттерів в агросфері. Тут обговорюються останні тенденції аграрного ринку, а також розвиток стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій.

Дата: 24-25 травня 2019 року

Місце провдення: м. Одеса

24 травня — Presentations Day. Концерт-хол "Сади Перемоги". 
25 травня — Візит на новий зерновий термінал MV Cargo.

Сайтgrain-ukraine.com                      

Реєстрація тут

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх