Збір даних — складова ефективного ведення сільського господарства

21 февраля 2020 в 16:50


Чому збирати, передавати і зберігати дані важливо, та які ІТ-рішення потрібно для цього використовувати аграрію?


Ще у 2017 році The Economist заявив, що дані сьогодні цінуються більше за нафту. Ще ніколи вони не були настільки доступними для агросектору. 

На початку 2019 року Джон Кемпбелл писав, що “з 2014 року 282 agritech-компанії зібрали понад $5,5 млрд у США та Канаді”. Якщо дані є новою нафтою, то велика кількість стартапів займається бурінням. 

Найважливіші дані — дані про врожайність

Дані про врожайність залишаються важливою інформацією для фермерів та власників земельних ділянок, оскільки це — основний показник прибутковості.. 

Розпочати діалог про обмін даними стає дедалі простішим, оскільки все більше фермерів та власників земельних ділянок розуміють, що цей процес є частиною побудови управління господарством.

Окрім даних про врожайність є ще кілька видів даних, які можуть надати важливу інформацію для підвищення врожайності. 

Зразки ґрунту

Агровиробники проводять регулярний агрохімічний аналіз, щоб визначитись із необхідною кількістю внесення добрив на конкретні ділянки поля. 

Коли фермер отримує зразки ґрунту, він знатиме:

Дані про урожайність та результати аналізу ґрунту  допоможуть визначити ефективність внесення добрив.

Застосування гербіцидів

Якщо агровиробник застосовує занадто велику кількість гербіцидів у один сезон, це може вплинути на врожайність у наступному — все залежить від сівозміни. 

Збір та збереження даних про використання ЗЗР дозволитьлегко відстежувати будь-які проблеми, що можуть бути пов’язані із залишком хімікатів.

Посівна та збір урожаю

Під час посівної важливо мати дані про стан ґрунту за останні два-три роки, інакше можуть виникнути проблеми з розвитком рослин. Дата посіву може бути ключовим фактором підвищення врожайності.

Це стосується і термінів збору врожаю: якщо останні десятиліття фермери занадто часто вносили десиканти, дані за попередні періоди дозволять точніше визначити терміни збору врожаю.

Сезонні та довгострокові дані

Погодні умови — неконтрольований фактор під час вирощування будь-якої культури. Однак, погодні дані також можна використовувати як корисну інформацію. 

Опади. Більшість сільськогосподарських земель зрошуються під час дощів, але це не означає, що фермер не повинен слідкувати за кількістю вологи і її впливом на земельні ділянки. 

Важливо зберігати детальну інформацію про затоплення чи заболочення, щоб мати змогу передбачити виникнення потенційно вразливих ділянкок, щоб інвестувати в інфраструктурні зміни.

Сівозміна. Відстеження сівозміни в довгостроковій перспективі стане цінним чинником для визначення найбільш рентабельних для вирощування культур.

Обробіток ґрунту. Ці дані теж варто фіксувати та зберігати.  Ці дані можуть здаватися не такими ж важливими, як внесення добрив або дані про урожайність, однак вони можуть допомогти у створенні чіткої картини продуктивності поля.

Розумні рішення для опрацювання даних

Дані потребують більш високого рівня обслуговування. За останні 5 років отримати дані зі своїх агрегатів стало набагато простіше. Хоча сільськогосподарська техніка і раніше могла “сповіщати” про певні дії, однак інформація не була легкодоступна і зрозуміла для подальшого обробітку. І тепер головне питання в тому, як проаналізувати ці дані, щоб вони принесли максимальну користь. В цьому допоможуть розумні ІТ-інструменти для автоматизації збору та передачі даних про поле та врожаї. 

Майбутнє сільського господарства

Програмне забезпечення та інноваційні технології  полегшують фіксацію та доступ до даних, які раніше багато фермерів зберігали лише у своїй пам'яті. 

Для моніторингу цієї інформації не потрібне високопрофільне програмне забезпечення. Досить використовувати трактори та комбайни, що вже включають ці можливості, наприклад агрегати JohnDeere.

Наступний крок — це інтеграція даних у платформу, яка систематизує цю інформацію. Наприклад, внесення інформації у спеціалізовану платформу полегшує фермерам та власникам земельних ділянок перегляд історії польових робіт. 

Читайте про платформи моніторингу: Інноваційні системи моніторингу в сільському господарстві

Сьогодні фермери можуть бачити врожайність полів і порівнювати результати з іншими господарствами в регіоні. Процес аналізу та обміну даними вже не громіздкий: різні технології дозволяють автоматично збирати оперативні дані та обмінюватися ними з усіма учасниками виробничого процесу.

Як дані допоможуть ефективно вносити азотні добрива?


Джерело: Tillable


AgroIT Big Data Будущее рядом

Читайте также