ТОП-10 стартапів Tesco Agri T-Jam 2019

22 ноября 2019 в 11:10

2112

Джерело фото: agfundernews

Джерело фото: agfundernews

Серед сотні agtech стартапів до фіналу ІІ щорічного відбору найкращих IT-технологій Tesco Agri T-Jam дійшли лише 10 інноваційних компаній, які розробили найефективніші рішення для точного землеробства та ланцюгів поставок.


Tesco — найбільша британська роздрібна корпорація та третя у світі. Вдруге у межах  Всесвітнього саміту агротехнологій проводить відбір найкращого стартапу. Цьогоріч до 10-ки Agri T-Jam ввійшли не тільки компанії з Великобританії, але й з Норвегії, Польщі та Іспанії.

Як відбувається відбір? Кожен стартап надсилає своє технологічне рішення до компанії Tesco та їх партнерів. Після цього відбувається процес відбору, який включає детальні описи проекту, відеоролик та огляди партнерів-постачальників. На заході кожен фіналіст має всього 7 хвилин для презентації свого рішення.

Arcis Biotechnology

Arcis Biotechnology виробляє розчини для підготовки зразків нуклеїнових кислот. Їхня система швидка та зручна у використанні, а також допомагає краще аналізувати ґрунт та виявляти вірусні клітини у рослин та тварин. Готова до використання технолгія збільшує фрагменти ДНК всього за 3 хвилини.

Набори Arcis підлаштовані для витягування нуклеїнових кислот у польових умовах. Потім ці розчини готують до подальшої обробки за допомогою ПЦР або секвенування, яке не потребує подальшого очищення.

Biosystems Engineering University College

Дослідники університету активно працюють над розробкою нових можливостей Інтернету речей в агроіндустрії. Їхнє рішення під лозунгом “від ферми до столу” включає повне техзабезпечення для контролю ланцюгів поставок.

Стартапери розробили пристрій CyberBar, який захищає харчові продукти від фальсифікації, моніторить всі аспекти ланцюгів поставок: геолокацію, умови зберігання тощо.

BlakBear

Ця компанія розробляє нові засоби зчитування, електроніку та програмне забезпечення. Їхні технології дозволяють вимірювати стан ґрунтів, посіви чи урожай, якість повітря та води. 

Blakbear розробила сенсорну наклейку для мобільних телефонів, яка працює як цифровий датчик вимірювання якість повітря. Наклейка містить хімічну речовину NO2 (оксид азота), яка злегкістю визначає надмірну концентрацію азоту чи вуглекислого газу. Інформацію передає через NFC — технологію безпровідної передачі даних.

Останні дослідження Blakbear зосереджені на розробку дешевих зчитувачів упаковки з рибою та м'ясом. Інноваційні рішення кампанії націлені на запуск технологій, які б мінімізували відходи.

CCm Technologies

CCm Technologies — це компанія, що розробила технологію, яка дозволяє захопити вуглекислий газ та отримати добрива. Їхнє рішення орієнтоване на оптимізацію природних ресурсів.  Перший повномасштабний завод з виробництва добрив був успішно введений в експлуатацію в Технологічному центрі CCm

Компанія розробляє також технології для стічних водойм. Їхні рішення дозволяють захоплювати відходи фосфору та аміаку з водостоків, потім ці речовини перетворюють в добрива. Технологія є економічно вигідною, оскільки вирішує проблеми з парниковими газами та покращує стан ґрунтів.

Faromatics

Це іспанський стартап, який використовує робототехніку, штучний інтелект та Big Data для підвищення добробуту тварин та продуктивності ферм при інтенсивному виробництві.

Faromatics створила першого у світі підвісного робота — ChickenBoy, який зі стелі автономно спостерігає за курчатами та обладнанням 24/7. 

Робот контролює якість повітря, стан здоров'я та добробут тварин, перевіряє роботу обладнання та інформує фермерів чи ветеринарів про небезпеку за допомогою мобільних тривожних сигналів через датчики та камери.

Metronome Technologies

Компанія розробила комбіновану апаратну та програмну платформу, яка управляє холодильними приміщеннями, в яких зберігають продукти.

На відміну від традиційного зберігання в холоді, Metronome використовує штучний інтелект для прогнозування температури та активного управління приміщень за допомогою сповіщень у реальному часі та даних прямого ефіру. 

Агровиробник також може оптимізувати використання електроенергії, оскільки Metronome автоматично визначає час для нагрівання або охолодження у заздалегідь визначених межах.

N2 Applied (Норвегія)

Це норвезька агропромислова компанія, яка покращує виробництво продуктів тваринного походження. Компанія N2 Applied розробила технологію для переробки гною. 

N2 Applied облаштувала на одній із ірландських ферм біогазовий завод. Тут використовують гній для виробництва електроенергії, яка потім подається в електромережу.

Плазмовий реактор N2 Applied використовує лише повітря та електрику з біогазової установки, що значно зменшує викиди аміаку і дозволяє перетворювати дигестат у високоякісне рідке азотне добриво.

Дану технологію скоро доповнять ітвона замінить традиційні промислові добрива. Сьогодні рішення N2 вже порушує ланцюжок поставки добрив, змінюючи лінійну модель на кругову.

Proteon Pharmaceuticals

Це польський стартап, який використовує біодані для захисту вірусів, що у свою чергу покращує здоров'я тварин та людей, підвищує екологічну стійкість та усуває використання антибіотиків.

Передова технологічна платформа Proteon Pharmaceuticals поєднує геноміку, біо-інформатику, інженерію та молекулярну біологію. Саме інтеграція цих елементів в одну систему і дозволяє компанії відкривати, розробляти та доставляти бактеріофаги — засіб бактеріального контролю у тваринництві.

SmartBell 

Платформа SmartBell використовує штучний інтелект та Інтернет речей для запису життєво важливих ознак тварин на фермі. Інноваційні рішення дозволяють виявляти захворювання, зменшити витрати, досягати необхідних результатів для приросту худоби та покращити дохідність.

Продукт унікально розроблений для моніторингу тварин і здатний видавати саме ключову інформацію про здоров'я упродовж усього життя худоби. Це дозволяє збільшити прибуток господарству та підвищити ефектиність ланцюгів поставок.

Roboscientific 

Roboscientific — британський стартап, який розробляє датчики нового покоління для виявлення хвороб, зараження та забруднення сільськогосп продукції з використанням летких органічних сполук. 

Саме цей стартап обійшов 10 фіналістів, зайнявши першу позицію на Tesco Agri T-Jam. Їхні рішення виявились найкращими серед решти учасників.  Датчики Roboscientific — швидкі, надійні та доступні. Автоматизовані системи сповіщають про ранні захворювання курей-бройлерів та псування посівів картоплі та цибулі.

Джерело: Farminguk



Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх