Роботизація аграрного сектору: вигода для аграрія

22 декабря 2021 в 10:55


Сучасне сільське господарство не можна уявити без використання ІТ-технологій. Сьогодні роботизація сільського господарства неминуча. Українська компанія розробила робота на базі платформи “Скорпіон-2”.


Запорізька компанія "ІНФОКОМ ЛТД", що входить до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України" розробила роботизовану платформу “Скорпіон-2”, яка працює на гусеничному ходу. Сьогодні з'являється все більше інноваційних рішень, аби якомога швидше зменшити використання пестицидів у сільському господарстві. ІТ-технології набирають все більшого поширення в аграрному секторі і намагаються замінити людську працю, де це можливо, або виконувати таку роботу, з якою людина просто не впорається. 

Принцип роботи 

Роботизована система “Скорпіон-2” на гусеничному ходу. Вона має два призначення — бойове (розвідка, підтримка боєм, демонтаж бойового модуля) і робота в аграрному секторі. Вона виконує польові роботи в дистанційному режимі, а надалі працюватиме в автономному. Зараз цю платформу протестували на полі. Монтується плуг з одним корпусом. І таким чином обробляється земля. Або перевозить у своєму складі інші роботизовані системи для розвідки чи дрон, що не може дістатися у важкодоступні місця. Якщо пробний запуск і високий попит з умовою постійного контролю з боку фермерів буде успішним, то платформа надійде на ринок. Сьогодні компанія тестить розробки системи, яка буде дозволяти виконувати місії. Рух за точками верифікації на основі візуальних даних без прив'язки до супутникового позиціонування. Є локальне управління на відстані 5 км. За допомогою джойстиків оператор керує роботом на відстані до 5 км. Розробляють зараз можливість роботом виконувати місії в автономному режимі. У тестовому режимі працював однокорпусний плуг 1 га землі за 1,5 години. Середня швидкість від 4-7 км за годину. Система керування й налаштування дуже прості, а також доступні для кожного. Можна встановлювати швидкість руху самостійно. Дуже проста система в користуванні і налаштуванні. Для керування роботом бажано мати навички в аграрній сфері, щоб правильно встановлювати ширину борозни. Платформа побудована за модульною структурою. Будь-яка людина може замінити його на новий. 

Компанія планує найближчим часом активніше працюватиме над процесом екологічного знищення бур'янів. 

Який період для сервісного обслуговування? 

Роботизована система працює на літієвих батареях. Якщо надійде замовлення на серійну партію роботів від якогось фермера, то прописуються документально умови щодо обслуговування. Заміна батарей орієнтовно потрібно робити через 3-4 роки.  

Які переваги?  

Робот має невеликі габарити. Ширина — 120 см. Це дозволяє без проблем обробляти сади (міжряддя становить 150-200 см), проходити між деревами. Висока потужність, що дозволяє транспортувати дрони. Ходовий запас до 40 км. Ще одна перевага — електрична тяга. 2 блоки батарей. 120 ампер годин. Він дуже економічний у порівнянні з технікою, що працює на паливі. Ресурси компенсує за 6 годин. 7-10 га за зміну може відпрацювати. І йому вистачає 6 годин, щоб відновити зарядку. Портативна зарядка. Власник витрачає ресурси, які можна порівняти по фінансовій складовій 1-2 л бензину, по тій же ціні. Це суттєво економить ресурси, ніж витрати на дизельне паливо. Найближчим часом розроблятимуть інтелектуальну складову.  

Яка вартість робота? 

Вартість платформи стартує від $50 тисяч. 

Хто цільова аудиторія?

Компанія відкрита до співпраці з будь-яким бізнесом, якому даний робот буде “закривати” потреби.  

Перспективи роботизованої агротехніки в Україні та основні світові тенденції  

Аграрна сфера кожного року розвивається у всіх напрямках. Аграрний сектор стає все більш розвинений, інноваційний. Основна тенденція — заміна фізичного труда на роботизацію. Роботизація сільського господарства неминуча. Переваги роботів в тому, що вони можуть буквально весь день робити свою роботу: управляти трактором, слідувати за комбайном, шукати шкідників, знищувати бур’яни за допомогою лазера, не використовуючи хімікатів і навіть сіяти культури. В сегменті автоматичної сільськогосподарської техніки з’являються все нові прототипи, зразки і моделі. Вибір звичайно залежить від конкретного аграрія і потреби господарства. Та головним чинником впровадження роботизації в аграрному секторі залишається ціна, яка повинна бути нижчою за людську працю, а робототехніка — стане необхідністю у тій сфері, де людина самостійно не зможе впоратися з поставленим перед нею завданнями. 

Хочете знати всі топові секрети успішного аграрного бізнесу — вступайте в Агро Інноваційний Клуб, аби постійно бути на одній хвилі з ринком!

Матеріал реалізовано за підтримки Програми USAID по аграрному і сільському розвитку — AGRO, яка виконується компанією Chemonics (Кемонікс) International.

Читайте также