Обсяги та перспективи фастфуд ринку в Україні

14 апреля 2020 в 16:00

17457

Обсяги та перспективи фастфуд ринку в Україні

Зростаюча урбанізація та збільшення доходу на душу населення зумовлює розвиток фастфуд. Зміна способу життя, що супроводжується зміною харчових звичок споживачів також позитивно впливає на зростання ринку.


Ключові світові гравці в сфері фастфуд: Макдональдс, KFC, Pizza Hut, Starbucks

Бургер-Кінг, Піца Домінос, Тако Белл та інші. 

Які види фастфуду найпопулярніші в Україні?

Найбільш популярні в світі різноманітні бургери. Ще один класичний популярний продукт — хот-дог. Якщо бургер для споживача занадто незручний, тоді є ще один формат швидкого перекусу — сандвіч. Їх часто купують під час офісної або шкільної перерви.

В Україні є своє особливості. Окрім хот-догів, бургерів та сендвічів в нашій країні набули популярності ще кілька видів фастфуду:

Шаурма – страва, запозичена зі східної кухні; готується з курячого (свинячого) м'яса, лаваша і всіляких начинок-топінгів; обладнання – спеціальні гриль-апарат і ніж для шаурми;

Гаряча випічка – слойки, міні-піци, сосиски в тісті, тощо; зазвичай розігріваються майже готові напівфабрикати в мікрохвильовці (дешево і сердито), або випікаються зі спеціальних заготовок в конвекційній печі (це вже дорожче, але якісніше);

Млинці – традиційна страва, що не втрачає своєї популярності. Купуйте бюджетні млинниці, придумайте кілька оригінальних начинок, і справа в капелюсі!

Замикають список найпопулярніших позиції зовсім не хнагетси або картопля фрі (хоча це теж популярні продукти), а напої. Це найважливіший елемент меню для фаст-фуду, їх не можна недооцінювати, оскільки продаються практично в кожному чеці. Це можуть бути не тільки стандартні напої (вода, соки, лимонади, чай, кава), а я ексклюзивні коктейлі та напої.

Обсяги ринку

Найбільш розвинений ринок фастфуду у США. Це зумовлено високими доходами населення та харчовими звичками в країні. Ринок швидкого харчування в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Латинській Америці значно розширився, завдяки потенційній базі клієнтів та мінливому способу життя середнього класу в Китаї, Індії і Бразилії.

В Україні працює кілька десятків великих брендів, що продають “швидку їжу”, при цьому число роздрібних операторів набагато більше. В будь-якому місті працюють заклади, в яких можна придбати фаст-фуд, і їх кількість постійно зростає.

Очікувалося, що світовий ринок швидкого харчування в 2022 році буде коштувати понад $690 млрд при річному темпі зростання 4,2% з 2017 по 2022 рік.

Промисловість швидкого харчування досягла свого піку в США, тому багато мереж виходять на міжнародні ринки. Taco Bell планує відкрити 600 ресторанів в Індії протягом найближчих 10 років. Бренди FAT також роглядають країну, плануючи відкрити 60 підрозділів Fatburger і Buffalo Express Express протягом найближчих 10 років. 

Багато ресторанів швидкого харчування використовують нові технології, включаючи кіоски для самостійного замовлення, голосові автоматизовані накопичувачі та мобільні додатки. Усі ці нововведення допоможуть підвищити ефективність та допоможуть ресторанам швидкого харчування збільшити свої продажі в магазинах.

Виклики ринку

Зростаючі норми, що стосуються безпеки харчових продуктів та добробуту тварин, вважаються головним стримуючим фактором цього ринку. Крім того, масова обізнаність споживачів про здорове харчування, особливо у людей, які мають ожиріння, стане ще однією перешкодою розширення галузі.

Введення нових ароматизаторів, текстур та смаків суттєво каталізує зростання ринку. Несприятливі наслідки для здоров'я інгредієнтів, які вживаються у фаст-фудах, особливо на дітей, в останні роки, є чинниками, які продовжують негативно впливати на привабливість ринку.

Вплив коронавірусу на ринок фастфуду

16 березня у Києві оголосили про введення обмежувальних заходів у зв'язку з епідемією коронавируса. З 17 березня закрилися торгові центри, ринки, базари, ресторани, кафе, бари і клуби (крім аптек, продуктових магазинів, банків і заправок). 

Але представники ринку намагаються витримати кризу. У найбільшій мережі ресторанів швидкого харчування "Макдональдс" продукцію можна купити, використовуючи доставку, або ж через МакДрайв.

У мережі KFC  зробили все можливе для того, щоб партнери по доставці були готові до потенційного росту замовлень. І вже запущена опція безконтактної передачі замовлень.

Усі кур'єри забезпечені масками, дезінфікуючими засобами для рук. У столиці опрацьовують ще й можливість щоденних медоглядів. 

Запускають послугу безконтактної доставки і невеликі компанії. Щоб використовувати таку послугу, достатньо зробити потрібну позначку в коментарях до замовлення і оплатити його карткою. Тоді кур'єр зателефонує замовнику і обговорить, де залишити пакет із замовленням.

Найкращі закордонні практики роботи під час карантину

Good Housekeeping склав список усіх ресторанів - фаст-фудів, які пропонують вигідні пропозиції на замовлення їжі та безкоштовну доставку під час карантину. Деякі приклади наводимо нижче.

Burger King в США пропонує школярам безкоштовні страви на карантині. Компанія зафіксувала збільшення кількості користувачів мобільного додатка, які замовляють їжу додому. У зв'язку з цим керівництво вирішило запустити нову акцію — при покупці набору їжі для дорослого, клієнт може отримати дві дитячих страви безкоштовно. Це пов'язано з тим, що в США школи закриті на карантин.  Також замовлення від 10 доларів і вище мають право на безкоштовну доставку, залежно від місця.

У KFC до 26 квітня всі замовлення доставлялись безкоштовно. Також діє безконтактна доставка.

Макдональдс у деяких містах пропонує дітям безкоштовне харчування. У Moe's Southwest Grill до 12 квітня також діє безкоштовна доставка замовлень вартістю понад 10 доларів.

Перспективні ніші на ринку фастфуд

Карантин і криза ним викликана — тимчасові. І ринок фастфуду продовжить свій розвиток. Але можливо дещо змінить вектор. Які формати потенційно найбільш перспективні?

Моноформати. Зручно коли в одному закладі — кальян, суші, паста, піца,тощо. Проте в найближчі роки такі універсальні ресторани-супермаркети поступаються місцем моноформатним атмосферним кафе, піцеріям, бургерним, чебуречним.

Fast-casual. Це сучасний заклад, який займає місце між фаст-фудом і дорогим рестораном. Від першого вони взяли демократичність й високу швидкість приготування, від інших – корисність та хороше обслуговування. Такі заклади залучають прихильників здорового збалансованого харчування, які хочуть заощадити час.

Альтернатива стає нормою. Безлактозні, безглютенові, вегетаріанські страви у закладах швидкого харчування. Люди, які дотримуються, наприклад, веганської дієти, також хочуть вибирати собі їжу з  широкого спектру фаст-фудів.

Попит на овочі. Трендом року були – овочі. Їх додають в традиційно м'ясні страви або взагалі подають замість м'яса (веганський бургер). Такий підхід допомагає переосмислити звичні пасту, піцу, гамбургери. Також овочі стають основою соусів.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх